Stepway 0.9 TCE potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Boqy


Keka

Na casnu rec da je u pitanju 0.9 TCe.

Bez informacije o deonici na kojoj je ostvarena navedena potrosnja, podatak nista ne vredi.  :rtfm:

Impresivna je ukupna kilometraza.  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boqy

#17
Piše deonica, Targu Jiu - Pitesti, slučajno sam vozio istu, to je oko 160km, magistrala.
Više sam i okačio zbog ukupne kilometraže, koliko sam shvatio, u pitanju je taxi. Kaže da je sada na 450000.

dekiv68

od potrošnje me više raduje pređena kilometraža  :lux:

Keka

#19
Boqy, sustina je da uz prikazanu potrosnju stoji prikazana i deonica (u km) na kojoj je ta potrosnja ostvarena, i da znamo kakva je konfiguracija te deonice, manje je bitno da li je to autoput, magistrala, grad, ili necije dvoriste. Na maloj deonici se mogu vrlo lako nastelovati vrednosti, cak i na nulu!

Nisam sumnjicav ali 4,0 za benzinca pa jos na taksiju...jako jako tesko.

Entuzijasta pokazuje potrosnju od 1,6 litara...ali nizbrdo:

https://www.youtube.com/watch?v=KSg2ge9wo7w

Drugi entuzijasta lakim usporavanjem demonstrira potrosnju:

https://www.youtube.com/watch?v=7la0uXffqtQ
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

 :crazy:.Ovaj malisa ubija sa potrosnjom.

Loganovac

Mališa je znači prešao deonicu od 161km magistralnog puta prosečnom brzinom od 61km/h, dakle verovatno je tom brzinom sve vreme vozio i onda ne čudi da je potrošio samo 6.5L, odnosno 4L/100km. Još ako postoji visinska razlika starta i cilja...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Visinska razlika mnogo utiče na potrošnju. Stojčiće-Doboj (sa prikolicom) 5 l/100 km a u suprotnom pravcu oko 7l/100 km. Visinska razlika je oko 400 m a rastojanje 135 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Turbo

Ja takvu potrosnju ne mogu da ostvarim sa dizelom.Opet sa druge strane kad vidim Zokijevu potrosnju sa sve prikolicom,malisa i nije tako ubojit.Meni trosi po bordu cisto gradske voznje 5L na uzorku od 10000km.Isto toliko trosi do grcke i nazad na uzorku od oko 2000km.Prosecna brzina po gradu je oko 22-23km/h a do mora oko 80km/h.

Loganovac

Mnogo zavisi od vozača. Zokiju da daš ovaj 0.9TCe, ako bi uopšte trošio  :hihi: , trošio bi taman kao Zippo. 
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Turbo

 :too:
U tom slucaju moramo da vidimo sa Zokijem da organizuje neki kurs stedljive voznje. :)

kiconix

A u tom slucaju idu i lekovi za smirivanje jer bih je nekog ubio kad bi vozio kao Zoki.  :Smiley:

Turbo


silent

Citat: Loganovac poslato 23.04.2017. - 09:39
Mnogo zavisi od vozača. Zokiju da daš ovaj 0.9TCe, ako bi uopšte trošio  :hihi: , trošio bi taman kao Zippo.

Trošio?

Pa on bi proizvodio gorivo!

Zorane, šalim se, bez ljutnje  :ziveli:

Puno sam od tebe naučio na ovom forumu!
:hall:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.