Dacia N1, laka komercijalna vozila

prethodna tema - sledeća tema

Highlander

Državu zaboli dupe za mnoge stvari.
Kod nas je na Ustavnom sudu oborena odluka Vlade CG da na svaki litar goriva odire za još dodatnih 7 centi na ime finansiranja izgradnje auto-puta Bar-Boljare i reprezentativnog sporta. Odluka je ukinuta nakon punih 10 mjeseci kako mi se čini. Mislite li da su ikome vratili novac ? A, takvih je primjera bezbroj, najblaže rečeno. O poreskim dugovanjima da ne pričam. Neko duguje milione za poreze i doprinose, a dobija poslove na tenderima za izgradnju auto-puta npr. itd, itd, ...

Veterinar, pitaj drugog knjigovođu. Neko mora biti siguran.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

vujanovgoran

Vratili bi oni pare, ali ne znaju koje su cije ;)
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

miki-bgd

@highlander
Tako slicno i kod nas. Izdaju kartonske vozacke na 10 godina,par godina posle uvedu plasticne. Onda donesu zakon da kartonske vaze do juna prosle godine,bez obzira na to sto pise u vozackoj,a meni pise 2022.
I krajem maja se ta odluka ponisti,ko je zamenio ispao magarac. :bonk:

kiconix

Ljudi shvatam ogorcenost ja bih na tu temu napisao elaborat samo u vezi mog posla.
Ajmo sada da se vratimo na temu bez ulaska u politiku, molim vas.

Zoran

Može i fizička osoba platiti podebelu kaznu za prevoz robe (šahtova npr)  u vlastitom putničkom autu.
Sam svoj gazda - vazda.

bugi

Iskreno, sto se tice skidanja para sa racuna, dosts ljudi ovde skida na glupostk, tipa prezentacija i sl.... tako da skidanje na racun goriva je normalna stvar, koliko sam ja upoznat, zadnjiha 20+ godina... i da ne radis povrat pdv-a isplati se, jer smanjujes porez na dobit, al opet nije to muljanje, svakoj firmi je gorivo realan trosak!!

Veterinar

To znam i kao normalan trošak to predstavljam.  :to:

Zoran

Ako već koristiš privatni auto za potrebe radnje, onda ti je najjednostavnije naplatiti od radnje 0,25l/km od cijene benzina. Obračunaš i sa računa podigneš i mirna Bosna.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Mora prilaganje računa. Ugovor sa radnjom je takav, a pošto se ne pišu putni nalozi kod upotrebe privatnog auta i ne piše se kilometraža, sa računom je i najrealnije.  :ne:

Zoran

Ako imaš viška para na računu naplati sebi i koju dnevnicu... :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Samo po zasluzi.  :to:  Vraćamo se na automobile.  :ziveli:

bugi

Jesu N1 vozila sa 2 sedista i pregradom?

Veterinar

Pregrada. Duster i Sandero su sa 4 mesta za sedenje, a Dokker sa 5. Van varijante (Dokker) su sa dva sedišta.
Pregradu naplaćuju 400-500 evra.  :doh:

bugi

Kako 4 mesta? Pregrada samo iza zadnje klupe?

Veterinar

Ne znam kako je organizovana, tako su mi rekli u ponedeljak preko telefona.