Zamjena prednjih sjedišta Duster

prethodna tema - sledeća tema

tetric

Pozdrav,
Interesuje me koje su mi opcije u vezi sa prednjim sjedištima u Dasteru, da li mogu izvaditi postojeća i ubaciti od nekog drugog vozila naravno ako mogu stati širinom?
Ako izvadim postojeća zajedno sa šinama i svim i uzmem druga kako ih uvrnuti u karaseriju i kako ide to sa air bagom, da li su konektori isti za sve marke vozila itd.
Naručio sam Dustera 1,5 DCI 4X2 urban explorer oprema, s obzirom da isti kasni sad će već mjesec dana dobio sam zamjenskog life oprema isto 1,5DCI.
Prešao sam sa njim nekih 600km i primjetio sam da sjedišta uopšte ne drže u krivinama tj. da nemaju ama baš nikakvu potporu sa strane. I naravno onda u vožnji kontriram pokušavam ostati ispred volana i zbog toga me sada donja leđa ubiše. Imao sam prije leona 2008 godište sa sportskim sjedištima pa kontam zašto nebi našao takvog jednog na odpadu i ubacio njegova sjedišta umjesto ovih sećija.  Ako neko ima iskustva ili zna kako bi se ovo dalo razrješiti i usput da se ne izgubi garancija na vozilo 5godina jako bi cijenio mišljenje.

PS. prevrno sam forum u potrazi za sličnom temom, ako sam je previdio moje duboko izvinjenje.
Unaprijed hvala

speedo

Tačno je da su sjedišta takva kakva jesu, međutim ja nisam imao problema sa tim (bolovi, ispadanje iz sjedišta i sl.). Ili se radi o nekoj baš agresivnoj i brzoj vožnji kroz krivine? Možda Duster ima mekše ogibljenje nego Sandero pa se i više naginje!?
Veći mi je problem lagana papučica gasa kod duže vožnje.

Garanciju gubiš, posebno ako se pohvališ u servisu da si to uradio.

Keka

Upravo zbog airbaga u sedistu, zamena nije dobra ideja.

Fabricki airbagovi su velicinom i tajmingom prilagodjeni konstrukciji odredjenog vozila, sve ostalo je Ruski rulet.

Druga opcija je staviti sedista bez airbaga, onda se potanje svodi na velicinu sedista, raspored i nivo mesta za fiksiranje, sto se lako moze resiti kod bravara izradom adekvatnih umetaka.

Smatram da ne vredi toliko dzeziranja. Osecaj kad posle 1600km izadjes iz auta, protegnes se i budes kao nov-neprocenjivo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Slažem se.

Mojom greškom je izbrisan post u kome je Tetric napisao kako će zameniti sedišta, staviti presvlake i nema ko šta da pita za garanciju. To ima smisla, klimnuo sam glavom, ali sam zaboravio na airbagove. Ne bih se salio sa tim. Sa Loganom i Sanderom sam zaista vozio (dnevno) velike kilometraze i nisam imao probleme. U poslednjih godinu dana imam problem sa kicmom (ne zbog sedista), pa mi sedenje ne prija, ali sam i to resio malim jastucicem koji drzim iza slabinskog dela kicme i vozim bez problema.

tetric

#4
Da, jeste problem za airbagove sa tim se nebi igrao. A ima i smisla da oblik airbaga nije isti za svako vozilo pored toga što je pozicija airbaga ista. Recimo auto koje ima zavjese ima sigurno drugačiji bočni airbag koji je u sjedištu. Zamjena sjedišta jeste komlikacija od visine, širine, nagiba, gdje mu se pojas kači pa preko airbaga senzora za pojas itd, ali kontam možda je neko provali jednostavno rješenje.

Preko officijelne stranice http://www.daciagroup.com/en/contact sam poslao upit da li i koji Renaulto-v model odgovara sa sjedištima za Dustera.
Ako bi mogao od Megane Cupe uzeti sjedišta i ta ubaciti bez da čačkam klizače i nadam se konektore nebi trebalo biti problema.

A najveće nade polažem u to da ću se vremenom navići i da neće biti bolova, jer imao sam drastičan prelaz sa tvrdog auta i profilisanih sjedišta na SUV sa mekanim sjedištima, juče pio coffadon da me prođe.

Ako kakva genijalna ideja naiđe biće visoko cjenjena, u svakom slučaju ako se odlučim za neki swap evidentirat ću ovdje za buduće generacije.
Pozz

kiconix

Upalice lampicu sigurno. Navikni se i uzivaj.

speedo

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=8453.0

Pisao je tu neko da je u Logana stavio sjedišta od Clia 2. Premda, gledajući slike i nije neka razlika između standardnih sjedišta u Cliju i Dacijama :ne:

tetric

Hej hvala za info nije mi jasno kako mi je promakla ova tema kad sam proveo dva dana čitajući. Nije neka razlika u običnom cliu, ali imaju one sport verzije i isto i za megana.

Deda

nemoj da menjas sedista
jeftinije ti je da ti urade nameske presvlake sa bocnim jastucima na sedalnom delu


a ima da se kupe i oni umetci koje stavljas preko sedista, pa izaberes koji ti najvise odgovara i postavis

oni imaju i sedalni i ledji deo anatomskog dizajna i prilagodjeni su da ne ispadas iz sedista
probaj...

ps. imas verzije da u takvom umetku imas i grejanje, sa kablicom koju ikljucijes u upaljac, i svasta nesto...izguglaj

Zoran

Obrati se Poliuretanima Delibašić iz Kaknja. Oni bi trebali da mogu napraviti "nadogradnju" na postojeće sjedište. :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Ma ja bih tu stavio sedišta od Talismana, grejanje, masaža, luftiranje, elektroštelung, ovo-ono...  :woo-hoo:

Mislim da bi to bio najudobniji Duster na kugli Zemaljskoj.

tetric

#11
Zorane hvala na savjetu razmislit ću i o toj opciji razmisliti, mada sam čitao da je baš zeznuto napraviti sjedišta, a da ne bude skuplja pita od tepsije.

slavko:bgd da jedna takva iz talisman bi mi baš dobro došla, zakuco bi se u prvu banderu, nebi ni gledao kud idem samo bi uživao i gas...

slavko_bgd

Hahahaha, pa ta sedišta ne masiraju slepoočnice, vrat, da ne nabrajam šta sve još "podleže masaž"i....  :Smiley: