DACIA Sandero Stepway 1.6 8v, 2011.g.

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Od prosle godine nisam isao autoputem, a tada nisam prelazio 140 km/h (jer nisam znao da je do 160km/h samo mandatna kazna, ne ide dozvola  :whistling: ).

Nesto mi stoji u glavi da je Veterinar mozda, dosta ranije, pisao da je isao 160km/h. Nemoj me drzati za rec, a on kad se javi recice.  :wave:

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 09.10.2012. - 21:54
U proteklih 2700 km krstarili smo srpskim, madjarskim, slovackim, austrijskim i nemackim putevima. I pored kvalitatnih saobracajnica u Nemackoj, naisli smo na seriju radova na putu, tako da smo proveli nekoliko sati u kolonama (da, nekoliko sati!), a u povratku smo imali priliku da provedemo tri sata na desetom kolometru, za nas nepregledne kolone na autoputu u blizini Minhena, zbog saobracajne nesrece. U povratku smo postigli prosečnu brzinu (uključujući i našu deonicu od graničnog "Horgoš" prelaza, kao i brojne radove na nemackom autoputu) od oko 120 km/h, a ukupna prosečna potrošnja bila je 7,3 l/ 100 km. U Nemačkoj smo iskoristili priliku da proverimo koju brzinu može razviti Stepway, došli smo do 180 km/h po brzinomeru i oduzeli gas. Možda bi mogao koji kilometar na sat brže, ali i ovo je bilo suvišno.

Ne znam sta bi GPS rekao, znam da mi je draga rekla da odmah usporim.  :wave:

Saja174

#32
Evo posto se zima blizi i od 15.11. (kod vas u Srbiji koliko sam upucen od 1.11.) je obavezno imati cetiri zimske gume, a nedjelja mi je bila dosadna, odlucio sam da radim nesto korisno, pa sam zamijenio ljetnu garnituru za zimsku. Felge su Rial model Viper, 15x7J, ET 37, a gume su Michelin Aplin A4 185/65-15. :lux:

I evo na kraju kako to izgleda. :D




nik


Boka


Saja174

Hvala vam. :)

Felge nisu bas mocne kao fabricke, mada ima i taj col vise na fabrickim svoje, ali opet su mu predobro sjele.

Sto vise gledam, vise mi se svidja.

Inace felge su ljetos ofarbane i lakirane, tako da se cak sijaju puno vise od fabrickih.

Aleks