Dacija osvežava modele i uvodi novi logo

prethodna tema - sledeća tema

vladimiris

Pokušavam da se pronađem u novom logu,al mi nešto i ne uspeva. istina rustičan dizajn slova se gađa sa filozofijom Dacije, dobra je fora leđima okruta slova D i C, ali mi jedino na oko deluje nekako rastegnuto i  netipično za jedan tradicionalni automobilski znak. Ovaj, koji je do juče bio aktuelan, podsećao me je na otvarač za pivo)nisam jedini...)
Da sam se pitao, ja bi ostavio znak kakav je bio na prvom loganu, uz izmenu kakvu su recimo uradili Alfa Romeo ili Škoda sa svojim znakom. I to bi bilo sasvim dovoljno...a tradicija ne bi bila zapostavljena... 

kiconix

Danas vidim u saobracaju nov Peugeot 308,
novi znak na gepeku.
Buljio sam ceo semafor da vidim sta je.
Licio mi Vauxal.
Izgleda i Peugeot propada.

Capriolo

Da, slažem se, veoma im je lep taj novi znak. Pri čemu nije u pitanju samo običan znak. Čitao sam da taj znak u sebi sakriva brojne sisteme pomoći u vožnji, objedinjene u jednom radaru ( "Skriven rešetkom na kojoj je umetnut novi logo, ovaj radar omogućava pristup za, ne manje od pet sistema vozačke asistencije. U toj jednoj kutiji su iskombinovane sledeće funkcije: prilagodljivi tempomat sa funkcijom ,,stani – kreni" (Stop and Go), adaptivni tempomat s takozvanom ,,funkcijom 30 km/h", automatsko kočenje u slučaju nužde, poluautomatska promena trake i preporučena očekivana brzina kretanja." ).



rubiroza

#18
Danas sam dobio mail do Dacia Srbija sledeće sadržine:

"Zdravo,
u junu 2021. smo počeli detaljno dizajniranje našeg novog izgleda, a danas smo stigli do poslednjeg koraka transformacije.
Naime, od danas pa nadalje sva naša vozila će imati novi Dacia logotip.

Dizajn se razvija ali suština ostaje nepromenjena, jer je Dacia, bez obzira na jasno usmerenje ka budućnosti, odana svojim korenima i tradiciji!"


Adekvatno ovom mailu, zamolio bih administartora foruma da zameni logo ovde :)

maestral5747

i ja sam to dobio. Ne mogu reći da mi se novi znak sviđa. Za sada. Ljepši mi je sadašnji, ali možda mi kasnije sjedne

Trumpeter

Znak je ok dizajn mada mislim da je pre velik, posebno onaj natpis Dacia na volanu i zadnjim vratima umesto starog znaka. Lepše i skladnije je to bilo sa starim znakom. Isto kao što je Fiat zamenio onaj svoj prepoznatljiv znak na crvenoj  pozadini sa bezličnim ogromnim fontom napisani FIAT.

saša61beograd

Ovo za Fiat se potpuno slažem.
Novi Dačijin logo,onako sam za sebe,jeste dobar i moderan i deluje kao da je Dačija neka premijum verzija Reno-a!Zato mi ne priliči jeftinoj Dačiji (koja zapravo i nije više jeftina).Neko sa strane može da pomisli da je u pitanju električni auto (oznaka za jednosmernu struju).

maestral5747

za novog sandera dobijete novi logo, ne možete dobiti samo zadnje rikverc senzore već paket sa hrpom toga, izbacili 6 brzinski mjenjač čak i za eco g modele, i digli cijenu za 1300€. Mašala

szs

Citat: maestral5747 poslato 26.06.2022. - 20:25
izbacili 6 brzinski mjenjač
Ček....ŠTA?

Ako nastave ... ja da vadim onaj menjač iz Opel Olimpije Record iz 1953. sa 3 brzine kao NOVI MODEL? :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

slavko_bgd

Citat: maestral5747 poslato 26.06.2022. - 20:25
zbacili 6 brzinski mjenjač čak i za eco g modele, i digli cijenu za 1300€. Mašala

Jel' može neki link ili izvor informacije u vezi promene menjača sa 6b na 5b za EcoG modele?

maestral5747

ovaj lik je o tome govorio https://www.youtube.com/c/DiarioNordschleife

a navodno falli tih mjenjača pa će ići u clio i captur, a u daciu oni sa 5 brzina. E sad, ko je ugovorio taj 6 brzinski taj će i dobiti, novi kupci teško

Mare

U konfiguratorima na Dacia.rs se još uvek nude 6-stepeni menjači.

saša61beograd


rubiroza

Kreće rebranding. Prvi su na redu sitni delovi.

papicdu1

nek prvo rješe bugove na ovom zadnjem modelu