Utisci nakon 100.000 (150.000) km sa Dacijom

prethodna tema - sledeća tema

mladen895

Iskustva kolega na taxi-ju ne govore tako. I Boss ima pozitivna iskustva sa , ako se dobro sećam , 14 vozila u firmi . Ja sam vozio kamion Renault Midlum od 220 konja plus magarac :Smiley: i do 400 000 km je samo crkla klema na akumulatoru i to zato što je neko nije lepo stegao. Mislim da je način vožnje jako bitan za prelaženje velike kilometaže bez problema. Po rupama i ležećim uvek pritisnem kvačilo za razliku od nekih koji i tada drže nogu na gasu pa se posle čude šta im se dešava...
Kad se mora,sve  je tesko.

DarioGTI

Citat: mladen895 poslato 25.02.2010. - 16:00
Mislim da je način vožnje jako bitan za prelaženje velike kilometaže bez problema.

ovo je cijela prica, odosno kako se ti odnosis prema svom autu, tako ce se on odnosit prema tebi  :lazy:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Veterinar

#17
Zao mi je sto ne znam dobro nemacki jezik.
http://www.youtube.com/watch?v=P-O0zuzet6g&feature=PlayList&p=F925B42D8C287E05&index=0

Citat: taxista poslato 25.02.2010. - 13:46
Nije proizvodjac lud sto je dao garanciju 100000.
Garancija kod mene nije bila ogranicena kilometrima, samo vremenom.

Terza666

Hajde potrudicu se da vam iskucam sta vele njemci!)

nahvalise ovu jadnu daciju poplavela od sramote...!)


dukati

Citat: mladen895 poslato 25.02.2010. - 16:00
Iskustva kolega na taxi-ju ne govore tako. I Boss ima pozitivna iskustva sa , ako se dobro sećam , 14 vozila u firmi . Ja sam vozio kamion Renault Midlum od 220 konja plus magarac :Smiley: i do 400 000 km je samo crkla klema na akumulatoru i to zato što je neko nije lepo stegao. Mislim da je način vožnje jako bitan za prelaženje velike kilometaže bez problema. Po rupama i ležećim uvek pritisnem kvačilo za razliku od nekih koji i tada drže nogu na gasu pa se posle čude šta im se dešava...

Ne razumem ovo sa kvačilom preko ležečih policajaca, zašto kvačilo :wave:, pa može sa malo gasa :dance:. S obzirom da sam prešao 30 000 km za tri godine, znači igranku mogu očekivati za 7 godina, ako nastavim ovim tempom. Mada u firmoi imamo 3 Logana, od toga su dva prešla preko 80 000 pa ću napisti kako se ponašaju i izgledaju na 100 000 km. Treći je MCV diesel 1,5 sa 20 000 km, pa kad stigne na 100-tku javiću i to.  :lux:

Daniel

#20
Zanimljiv test ovih nemaca. POsebno ovaj deo sa analiziranjem boje i snimanje sasije.  :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Meni se ucinilo da je endoskopski vidjena rdja u supljinama, i da su zamerili tanku farbu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mladja73

Neke delove ovog filmica mi je prevela zena:
- Kao sto se dalo zakljuciti nisu se odusevili sedistima i ukupno plastikom na autu
- upitna debljina laka
- korozija nadjena snimanjem
- problem sa korodiranim delom u menjacu
- motor je ispao odlican

Zakljucak je na kraju da ih je auto iznenadio u dobrom smislu, pogotovo zbog motora.

Naravno treba ipak uzeti u obzir da su test radili ti koji su ga radili...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Veterinar

Slicni njima su uspevali cak i prevrnuti autic... Ipak, verovatno je sve sto su rekli na mestu, mada to ne diskvalifikuje Daciu. Ne znam da li je neko gledao poredjenja Logana i konkurenata u nemackim emisijama o automobilizmu. U jednoj ga porede sa Mustangom, u drugoj sa RS4 Avant... Daaajte, realno malo, bez potcenjivanja. Kada su u Auto Blicu (prevedi Auto Bild) poredili konkurente i bodovali ih, Dacia MCV je bila daleko ispred Astre G karavan. To je poredjenje.
  Taksista je dobro rekao da se ne ogranicava period garancije bez razloga na 100.000 km. Garancija u mom slucaju nije bila limitirana na taj nacin, sto nije nista novo, ali trebalo bi pogledati luksuzne modele drugih evropskih proizvodjaca i njihove periode garancije. Ne znam da li cu uspeti da se priblizim kilometrazi koju Taksista trenutno ima (nadam se da necu morati), ali i ta kilometraza na displeju je dokaz kvaliteta, zar ne?
Taksista, i sam si pre izvesnog vremena napisao (u sustini) pozitivno misljenje, a kao moguce razloge nekih intervencija naveo ljudski faktor kao uzrok, a ne los kvalitet auta/motora. Ispravi me ako gresim.  :wave:

bind

#25
Citat: veterinar poslato 25.02.2010. - 16:41
Zao mi je sto ne znam dobro nemacki jezik.
http://www.youtube.com/watch?v=P-O0zuzet6g&feature=PlayList&p=F925B42D8C287E05&index=0
Garancija kod mene nije bila ogranicena kilometrima, samo vremenom.

U vezi ovog snimka sa youtubea  a i u vezi teme u najnovijem Auto Bildu objavljen je clanak (super test),moze se procitati par zanimljivih stvari.
Citat
http://www.polovniautomobili.com/autobild-magazin/2010-februar-3/

Veterinar

Bind, hvala za ovo. Pozicija na listi govori dosta...

dsit

Ima o svemu ovom opsirno u zadnjem broju autobilda. Skroz je korektan tekst, cak sta vise pozitivan. A ovo kad ovaj gura kamericu unutra, bas ta slika stoji sa napomenom da ima dosta zastitnog voska koji je neravnomerno nanesen. Koliko sam ja na blic pogledao nisam video da su spominjali koroziju. Cak su pomenuli da se na laku nije stedelo jer su prelakirani i motorni prostor i patos sto nije slucaj kod mnogih skupljih automobila a s druge strane pokazali su sliku bloka motora koji je ofarban sa 3 strane a sa 4te nije. Jbg kad otvoris haubu to se ne vidi  :D A taj podclanak se zove nesto u fazonu "od stednje do rasipnistva". Uglavnom dobro se pokazao. Jedino su mu od bitnijih stavki menjali pokazivac nivoa goriva i prednje diskove na nekih 80 i kusur hiljada. Moguce da sam jos nesto propustio,nisam imao vremena da sve ciram samo sam onake preleteo al mislim da je to to.

kiconix

Danas predjeno 100000 km.
Bicu kratak
PREZADOVOLJAN !!!!!!!!!!  :respect: :lazy: :trofej:

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.