Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

vladimiris

prvo sto mi pada na pamet,da ces kada jednog dana dođe vreme za otuđenje vozila,mnogo lakše prodato Daciju,i to verovatno uz mnogo manji pad vrednosti. Tako nas barem istorija uči... :ne:E sad, pretpostavljam da ti je to u ovom trenuttku osma rupa na svirali...

spaho

Dogovorio sam Elantru sutra sa provozam i vidim tacno da li mi to odgovara ili ne, i ima li mesto sto ce me odbiti od nje. Onako na prvu mislim da bi moglo to biti radi gabarita i velicine, ali bez voznje ne mogu znati.

Realno privlace me cijenom jer paket opreme koju nude je bas top i auto je prava limuzina. Po cjenovniku auto je skuplje za cca 2.500 eura od Stepwaya, a posto ima u cijeni i carinu 15% ( proozvodnja van eu) i pdv,17% a ja sam oslobodjen i carine i pdv-a, ispada da u startu imam popust od cca 32%...i tako Elantra ispade i jeftinija od Stepwaya.

Sto se tice vrijednosti kasnije, malo sam razmiljao i gledao to, Elantre je malo na trzistu inace, i stoji da bi vjerovatno lakse prodao Strpwaya, al to mi u sadasnjoj odluci nece biti odlucujuce.


spaho

Kratko cu..
Imam coronu pa sam malo sacekao da vidim kako ce to proci. Ok sam, cekam jos izolacija da prodje.
Elantru sam provozao nekoliko dana prije corone, i to bas dva tri sata...realno ispunjava moje uslove, i uz to cjenovno ce me plinska verzija doci malo vise od 11.000 eur.
Ostalo je da jos samo to realizujem.

sokoll

Za te pare nestvarno dobro!
Koja je normalna cena inače?

Brz oporavak!

Ovo sam na žalost samo danas već dva puta napisao🙏

spaho

Mislim da sam negdje napisao da posto imam povlasticu, odbija mi se i pdv 17% i carina 15% radi toga fakticki "popust" u startu bude preko 30%..prava cijena dodje tako kako ste i napisali, stim da sam uspio malo jos spustiti cijenu i dobiti plin za nekih 250 eura. Inace je 600eura, jer oni to ugradjuju kod sebe radi zadrzavanja garancije od 5 godina.
Ne mislim da mogu bolje proci negdje za te pare, pri tome na testnoj sam isprobao sve sto mi je trebalo i nisam nasao zamjeki, auto je bas ok, tiho, snage za mene dovoljno, i vise nego udobno. Cak i duzina mi je bila ok, jer senzori i kamera odrade svoj dio posla. Vrtio sam se oko zgrade 40min i parkirao po svim mjestima, bas da budem siguran.

Inace da ovi iz Dacie nisu imali problem sa rokom isporuke ja bi njima vec platio avans, i Elantra ne bi ni bila opcija...ali eto tako se odigra.

bocca

Hm, kapiram ja šta Kića hoće da kaže. Ako se ne varam Elantra se pravi u Koreji, nije jeftina radna snaga, puno lima, solidna oprema, prevezu ga preko pola sveta i onda bez PDV-a i carine to košta 11000 eura!!! Kod nas u komšiluku radna snaga ipak jeftinija, auto znatno manji, dopremaš ga par stotina kilometara, nešto malo opreme i bez PDV-a 11000 eura!!! I još kažu best buy!
Svako mislim da ste napravili odličan izbor. Sve najbolje.

kiconix

Ma ne sporim ja nista, to je ozbiljan auto.
Za tu cenu nema sta da se razmislja.

sokoll

Znači Vas bi Logan eco-g koštao ispod 8000e?
Ne bi ni to bila greška.
I Logan je sada vrlo ozbiljan auto

MitarMrgulic

Mislim da ne bi, na Logan nema carine, samo bi bio jeftiniji za iznos PDV-a od 17%, znači negdje za 1/6 cijene.

Ako Logan Eco-g košta oko 12 000 eura, mislim da bi g Spaho mogao dobiti isti za negdje 10 000 eura.


spaho

Da. Po mojoj racunici malo skuplje bi me dosao Logan od Elantre, kad bi gledao isti nivo opreme. U nizem nivou opreme bi mogao Logana dobiti za priblizno 10.500 eur.
Kad sam bio u salonu Dacie, nije ni bilo Logana, a Stepway mi je bio prvi izbor, tako da Logana nisam ni razmatrao.
Koliko vidim Logan je unutra kao i Stepway.


sokoll

U tom slučaju ste napravili pravi izbor.

LeNgenda

Juče konačno pređoh koji kilometar novim Stepwayem, 1.0 LPG, u kratkim crtama je stvar sledeća...

Ako je neko do sada vozio novi Duster, to je to, auto je identičan pod rukom i zadnjicom, tačka.

Ako nemate iskustva sa novim Dusterom, vidi ovako...

Auto je mekan, komande su mekane, sedišta su mekana, tekstil na tabli je mekan, ubrzava mekano, koči mekano, sve je mekano. Ukupan utisak je pozitivan, ali kao u novom Dusteru, vrlo, vrlo posredan, kao princeza na zrnu graška.

Performanse motora su na nivou 0.9 tCe, da ne kažem da je isto. Šestobrzinski menjač je novina, elektro servo je novina, ostalo je već viđeno. Ne znam kakva su nova LED svetla, ali ne sumnjam da dobro sijaju.

Auto je pristojniji izbor od Captura, sa Cliom prosto više nije uporediv jer je Clio ostao Clio.

Prostor u kabini je na nivou prošle generacije. Bangava dimenzija guma, 205 60 16.

Auto je cool, ali zbog cene nije više deset u glavu kao nekada. Ako imaš 12.000 moraš da budeš entuzijasta da bi kupio Stepway iako je objektivno u vrhu cenovne klase po uloženom i dobijenom.

Lično bih se nategao za Dustera, za Stepu nema rezona.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

miki-bgd

Citat: LeNgenda poslato 09.04.2021. - 07:05
Ukupan utisak je pozitivan,
Ocekivao sam da je i utisak mekan  :too:

MitarMrgulic

Mekan, mekan, vuče na francuski štih :)

Keka

CitatNe znam kakva su nova LED svetla

LED su dnevna svetla, kratka i duga su klasicna sijalica.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!