Računi sa servisa

prethodna tema - sledeća tema

Subotičanin

što se tiče ovlaštenih servisa,agonija sa ovlaštenim u Somboru još nije dobila epilog.Konačno posle 2 nedelje su promenili servo pumpu,ali još zavlače oko "papira",kontam da je neka žešća mućka...

svrle

Citat: david poslato 06.11.2011. - 05:23
...debakterizacija klime ...

@david: Koliko je od ukupne sume za debakterizaciju klime?

Tija

Dobro ljudi da li sam dobro prosla sa racunom ili ne? Odnos kvalitet cena? Trazeci po netu zakljucila sam da je ovo ulje  bolje od Elf. Otalo nemam pojma.

Loganovac

Koj bolji od Elf-a, eneos?  :doh:

Sledeći put će biti drugi put da čujem za njega...  :Smiley:



Malo šale, ali koliko vidim jačaju rodbinske veze sa japanskim proizvođačima - normalno s obzirom vozimo Renault-Nissan vozila.  :c:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#154
Zamenjeno nesrecno zadnje staklo. Za divno cudo, ovlasceni servisi su najjeftiniji od svih u Beogradu.

U Hit-autu sam staklo (Duracam, kao u prvoj ugradnji na novijim Loganima, mada sam se nadao onom gde pise Dacia-Renault kao sto je bilo na kolima) i ugradnju platio 15.225,54 din, kod ostalih su stakla "nikad cuo Evropskih proizvodjaca": u Euroglassu su mi trazili 16.000, u Glass servisu 16.500, u Ivanicu 15.750, a najveci biseri su u Carglassu: -dobar dan, da li imate zadnje staklo za Logan i koliko kosta sa ugradnjom? -dobar dan, imamo, cena je 19.000, da li vam je to mnogo? -mnogo je! -samo da vidim....mozemo da vam damo popust 1000 din, da li je 18.000 mnogo? -mnogo je! -mozda bi moglo jos nesto nize, ali to moramo da vidimo kad dodjete..... -hvala, prijatno.

Usluga u Hitu je korektna. Nemam primedbi, jedino sto sam morao da cekam 3 sata da se lepak osusi. Staklo lepo stoji, da li je dobro zalepljeno i da li pusta vodu-videcu.

Osiguranje stakala je ~3500 din godisnje, vredi razmisliti.

Edit: sad citam uslove osiguranja stakala, osigurana su dok su na vozilu. Osiguranje ne pokriva kradju stakala, samo lom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


svrle

Citat: david poslato 06.11.2011. - 05:23
Auto Ziva Pancevo, drugi servis. Ulje i filter ulja, filter vazduha i kabine, debakterizacija klime, 10500din. Kupon+500din.

Citat: svrle poslato 06.11.2011. - 17:50
@david: Koliko je od ukupne sume za debakterizaciju klime?

@david: Ja da pitam opet. Ako bi moglo da se zna koliko je bila debakterizacija?

Hvala unapred.

mladja04

#156
Sandero Stepway 1.6 + TNG, servis + servis tng, auto kuca Stanic u Vrnjackoj Banji, drugi servis - presao sam 20 000 za godinu ipo dana, cena 10500 dinara, evo i po stavkama, a u dodatku sam postavio skeniran racun:

Odradjeno:
- zamena ulja motora (posto je prethodno bilo sipano 5w40 sipali su mi ponovo isto to ELF ulje, mada mi je kazao radnik da mogu sipati i malo losije ulje koje je bas predvidjeno za ovaj automobil, ali sam im kazao da sipaju kao i prethodno, skuplje je za 100din po litru od jeftinijeg)
- filter ulja
- filter vazduha
- filter putnickog prostora (klime valjda, u kabini pri sredini iznad nogu stoji)

Plin:
- filter gasne faze
- filter tecne faze

Jos je odradjeno, a sto ne spada u cenu:
- provera trapa
- provera kocnica
- provera nivoa i kvaliteta rashladne tecnosti

Loganovac

Sve to (i više od toga) spada u cenu, postoji ček lista aktivnosti redovnog servisa, jedino što malo ko to poštuje, a naginju ka tome da nas ubede kako smo nešto dobili gratis!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Sta bi sa akcijom servisni komplet za 5.555,00 dinara?  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja04

Ta cena od 5555 din. bi bila za servis koji ne ukljucuje zamenu filtera klime i TNG-a, jer toliko bi ispalo ako se preracuna.
Inace, u ovom servisu su veoma ljubazni, popunjava se anketni listic po zavrsetku servisa, cak i zovu iz komercijale da bi se interesovali kako je protekao servis i dali sam zadovoljan.

Keka

#160
Postavlja se pitanje koji je koji od ova dva filtera sa racuna.

Cak i da je kao sto kazes, servis gasa i filter kabine sa 5500 podignu racun na 10500  :fiju:

Svi su postali u zadnje vreme ljubazni, i svi zovu posle u cilju istrazivanja (ne)zadovoljstva kupaca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


perke21

A što si radio drugi servis na 20.000, kada treba na 30.000  :ces:
Servisni interval za dizelke (1.5dci) je na 10.000 ili godinu dana, a za benzince 15.000

mladja04

#162
Citat: Keka poslato 28.12.2011. - 12:48
Postavlja se pitanje koji je koji od ova dva filtera sa racuna.

Cak i da je kao sto kazes, servis gasa i filter kabine sa 5500 podignu racun na 10500  :fiju:

Svi su postali u zadnje vreme ljubazni, i svi zovu posle u cilju istrazivanja (ne)zadovoljstva kupaca.


 10500  ukupno
-  1600  filter gasne faze
-    660  filter tecne faze
-   2050  filter ulozak klime
-          vreme ulozeno za servis TNG
------------------------------------
------------------------------------
 5500    otprilike ili izmedju 5500 do 6000


Kada sam kupio auto kazali su mi da ce mi garanciju priznati ako vozim na svakih 10000 km tako da vozim kako su mi kazali :(

Na koliko vi (svi ostali koji imaju automobil u garanciji) vrsite servis benzinca, na predjenih 10 ili 15 000?

Veterinar

 :ha: :doh:

Na onoj kilometrazi koja je navedena u uputstvu u servisnoj knjizici. 15000 km za benzince, 10000 km za dizelase. Ne skodi ako se skrati inteval, ali je (po meni) nepotrebno, a tebe su malo "navukli".

zac

#164
 :offtopic:  @Veterinar, u pravu si 100%, samo ja sam ipak za skracivanje termina, razlozi su sledeci: Izrabljeno ulje od 15 000km. ostavlja naslage necistoce na delovima motora (koji se mogu ocistiti samo prilikom otvaranja motora), pogotovo jeftinija ulja, onda ulje koje se koristi preko 10 000km, vec je toliko puta pretrpelo termicke obrade i "buckanje", da je sigurno izgubilo dobar deo mazivnih i ispirajucih svojstava.
Znate da meni auto nije u garanciji, i ja servise radim izmedju 7 i 9 000km, a sipam skuplje i kvalitetnije ulje od vecine na forumu.