Modeli Dacia sa lagera iz 2017.

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic


Kako vidim situaciju na prodajnim sajtovima u BiH, izgleda će kod nas uskoro biti dosta jeftinih Sandera Stepwaya pa i Logana iz 2017. godine.

Naime, Dacia je početkom 2018. napravila korekcije cijena, pa su neki modeli (konretno Logan i Logan MCV, te neke opcije opreme), kod nas sad jeftiniji oko 400-500 eur, u odnosu na cijene iz prošle godine, a dileri su napravili dosta zaliha koje se nisu prodale, a koje su već "auta stara godinu dana iz prošle godine".

Već ih sad ima, za cijenu od oko 10 000 eur, li nešto malo više za diesel Sandera, sa Stepway opremom, tako da vjerujem da će se nekad na ljeto, moći dobiti Sandero Stepway ili Logan, za neke prihvatljive novce uz akcijske pakete i poklone.

Auta su već u BiH, ne isplati ih se voziti i transportovati negdje, vrijeme ide, pa postoji opasnost da postano "dvogodišnjaci" tako da...vidjet ćemo  :ne:


P.S. molim moderatora da pobriše temu greškom postavljenu u "općenito o autoindustriji".

Aleks

Ista situacija je i kod nas. Ak Francuz ima dosta Renoa i Dacia na lageru. Koliko su jeftiniji ne znam.

miki-bgd


Goran25

Treba sačekati i pazariti sa popustom i do 500 EUR. Za tu razliku uzeti nešto malo dodatne opreme i Bog da te vidi.

MitarMrgulic

Nedavno je u Banja Luci, prodat jedan Sandero Stepway, 1,5 dci, 66 kW, sa setom zimskih guma gratis, kao i poklon setom patosnica, dodatne obavezne opreme i produzenom garancijom na 5 god. ili 100 000 km, za neku cijenu od oko 10 800 eur. što mislim da je dobar pogodak...

Neki distributeri drže cijenu još malo, ali bit će toga još :)

MitarMrgulic

Evo već i Duster kod nas, dieseli iz prošle godine, sa dosta dobrom opremom, idu skoro po cijeni benzinca iz 2018 :)

Ima ih kod distributera za 12 500 eur :)

szs

Ima zaliha od 2016 pa ne spuštaju cene
Max 100-200e
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

trajce


MitarMrgulic

Jeste, bas korektna ponuda, ima i metalik boju, oprema je dobra, motor takodjer :)

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

dekiv68

Citat: miki-bgd poslato 09.03.2018. - 10:10
Groblja novih automobila. Vise im se isplati da ih bace, nego da ih prodaju jeftino.

http://www.epicdash.com/thousands-of-unsold-new-cars-are-being-abandoned-and-left-to-die-in-lots-this-is-insane/
Ne kapiram kako im se više isplati da ih bace nego da ih prodaju sa nekim popustom :conf:
Citat: szs poslato 15.03.2018. - 05:56
http://www.dacia.rs/download/cenovnik/sandero_i_stepway.pdf
Bez veze je što nema Sandero sa 0.9TCe i manuelnim menjačem

Veterinar

Iskreno, truba je i sto nema vise ni MCV sa plinom.

Ni meni nije jasno kakav interes moze imati bilo koji proizvođač u propadanju robe. Verujem da se sve to moze ili je moglo prodati po ceni proizvodnje, a tada postoji i mogućnost zarade, jer će se svi ti automobili servisirati, odrzavati, kvariti, lupati... 

miki-bgd

Davno sam gledao nesto na tu temu. Cini mi se da je fora da ako prodaju za dzabe te stare modele, niko nece da kupuje nove. I po nekoj njihovoj racunici, vise im se isplati da jednostavno bace gomilu, a da ce zaraditi od novih modela. To su ogromni sistemi, i tamo vaze neka druga pravila  :ne: Ovakvih "groblja" bas puno ima po svetu.
Sa strane potrosaca (tj nas) naravno da je bolje da daju jeftinije  :too:

Vladan P

Prodajom po znatno nižoj ceni bi obezvredili svoj BREND.
Dugoročno -  bili bi na gubitku.
Zajedno smo skupa !

Zoran

To sigurno vodi u gubitak.  Ponos je u pitanju.  Pukovnik ili pokojnik. . .
Sam svoj gazda - vazda.