Savet za kupovinu Logan II

prethodna tema - sledeća tema

Miodragz

Ok, posle 12h provedenih citanjem raznih foruma i tekstova o Dacia modelima i problemima ostaje mi nejasna samo jedna stvar - izbor boje. Vidim da ima dosta nezadovoljnih korisnika pojedinih boja sto se tice guljenja farbe i/ili izbledjivanja iste, pa mi je potrebna pomoc oko izbora.

Molim vas da napisete koju tacno katalosku boju imate i sa kojim problemima ste se susreli.

Hvala.

Vihor

Ja cekam logana II, laureate, i kad sam se odlucivao za boju pokazivali su mi boje na nekim limovima, ali to nije to, ali preporucili su mi RNZ boju koja kako kazu nije bas toliko osetljiva na grebanje i prasinu, kao, manje se vidi, to je neka metalik svetlo plava, nit siva nit plava, videcemo.   :kava:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david

Meni su rekli da je dobra metalik siva ili platinasto siva pa cekam pa cemo da vidimo...

NikolaNis

Pošto su se ovde na ovoj temi sve upisivali budući vlasnici Logana rekoh da i ja ostavim svoj trag. :)
Ja sam došao do zaključka čitajući iskustva drugih kolega sa foruma koji već voze Dacia automobile da je možda najlakša za održavanje srebrna metalik boja, baš ova kao na Davidovom avataru. Ja mislim da ću i ja tu izabrati kada dođem do tog dela. Saznao sam da se na tamnijim bojama mnogo jasnije vide ogrebotine i ostala sitna oštećenja.
Brane, baš me zanima kakva je ta boja koju su tebi preporučili, nadam se da ćeš slikati kada ti stigne auto... :dobro:

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

krle

Moja je metalik TE21B Toreador Red , ali je fabrika više  ne koristi. Zahtevna je za održavanje.  Grebanje i udarce  koliko toliko stoički podnosi.   U ovom "gradu" teško je sačuvati kola od bolesnika i nesavesnih ljudi. Sreća što mi zaštitne lajsne na vratima  nisu ofarbane. Šta su tek one podnele svaka im čast, a deluju nejako.

Mislim da je za održavanje najbolja bela, na njoj se i najslabije uočavaju  ogrebotine.  To sam video kod prijatelja koji ima ovu boju.

DarioGTI

ja na supernovi imam lak boje aluminija, nije metalik, ali ogrebotine se jako tesko vide, a ovo-nemetalik se lako nadomjesti jednim temeljitim poliranjem i voskarenjem...

u svakom slucaju, uzmi metalik!! (aluminij  :to: )
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

kiconix

Moja je platinasto siva (srebrna) metalik. Za svaku pohvalu, ovo mi je treci auto sa tom bojom.
Moja preporuka. :to:

mixim

Slažem se, metalik platinasto siva ili artik bela (moj prethodni auto)

Svarog

Mom bratu se na prethodnom Loganu metalik plava, koja se čini mi se zvala egejsko plava, pokazala kao veoma dobra. Ja sam uzeo nemetalik crvenu, kao nešto mi se nije doplaćivala metalik boja, ali sad bih je svakako doplatio. Lično preferiram tamnije boje, ali je tačno da se na njima lakše uočavaju ogrebotine. Ova moja nemetalik deluje osetljivo na prvi pogled, ali... Komšija (a ko će drugi?  :ces:) oriba svojim branikom skoro cela zadnja desna vrata i blatobran. Koliko je pritisak bio snažan govori i to da se ivica blatobrana malkice iskrivila. A tu je lim ojačan. Ali farba se nije skinula uopšte, tj. na dva mesta na vratima ima samo kratkih plitkih crta na kojima se vidi osnovna boja. Toliko o kvalitetu.

Miodragz

Hvala vam na savetima, ali odlucio sam da sacekam sa kupovinom do nove godine ili marta meseca tj. velikog sajma u Beogradu. Zapravo meni i Logan nije najsrecnije resenje zbog ne standardnih proporcija [imam preko 2m], ali cenovno je jako kompromisan. Uzimajuci sad u obzir da akrilna boja i nije najsrecnije resenje, trenutni popust nije ocekivanih razmera, tako da u igri i dalje ostaje Hyundai i20 i Suzuki Sx4 [koji mi je i najudobniji i koga bih sa adekvatnim popustom odmah uzeo].

Da imam standardne dimenzije ne bih se ni trenutka razmisljao, Logan je definitivno best buy za nase uslove.

Veterinar

Nisam siguran da li si u pravu, bez namere da te ubedjujem. Moj brat ima gotovo dva metra, pa je bio prezadovoljan kad je seo u logija. Probaj sve modele, pa odluci. Siva metalik, skupa za farbanje, zahvalna za odrzavanje, rdja se lako vidi, pa se na vreme intervenise..., kad farbam krila placem, kad ga ujutro vidim na parkingu, najlepsi mi nekako... 

Miodragz

U zadnjih nedelju dana sedao sam u mnoge automobile, a od Dacia modela jedino nisam probao Logan MCV koji deluje nesto visi. Inace je interesantno da recimo Reno od Megana do Kangua po konforu znatno zaostaje od Logana.

Hyundai ima prakticno isti nivo konfora kao Logan ali mesto iza vozaca postaje neupotrebljivo. Skup servis i bezobrazno lobiranje po domacim forumima mi stavljaju ovaj auto na poslednje mesto prioriteta.

Toyota i pored sjajnog sajamskog popusta i ocigledne razlike u kvalitetu izrade daleko zaostaje po konforu - na Yarisu mi je koleno bukvalno celo iznad volana....

Suzuki ima najbolji konfor od svih probanih, ali iz nekog razloga taj najjeftiniji model od 10500 Madjari vise ne isporucuju, a trenutni Suzukijev popust ne obuhvata najpovoljniji Sx4 od 12500.

Probao sam dosta toga i napravio uzi izbor. Trenutno stanje na trzistu obecava da cene navedenih mogu samo ici na dole, te cu svakako sacekati jos malo za bolje uslove kupovine.

VeDuS

Sad si sam sebi odgovorio i.... nahvalio Suzuki.Koliko god da ti odgovara po visini mislim da je dosta uzi i od loge i sanda (u kabini).

Vihor

Citat: Miodragz poslato 29.10.2009. - 00:24
zbog ne standardnih proporcija [imam preko 2m],
Da imam standardne dimenzije ne bih se ni trenutka razmisljao, Logan je definitivno best buy za nase uslove.

visok sam 190 i imam pun komfor u loganu, kako ja, tako i na zadnjoj klupi covek iste visine.    :kava:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.