Napokon kupovina novog Logana

prethodna tema - sledeća tema

NikolaNis

Sigurno ću ići na 1.6 ali sada ne znam da li da kupujem 8V ili 16V. Znam da je 16V jači ali ne znam da li ima i neke mane u odnosu na 8V, zato sam i pitao ima li neke razlike u održavanju i u razmaku između redovnih servisa... :conf:

Loganovac

Isti su intervali održavanja, u 16V ide nešto više ulja, ne podešava se zazor ventila (hidraulični podizači), ostalo manje-više isto...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

NikolaNis

Hvala Loganovac, to je prava informacija iz prve ruke.  :ziveli: Video sam da si na forumu više puta pisao da si jako zadovoljan svojim motorom.
Meni je malo uneo pometnju razgovor sa jednim mojim kolegom koji mi je rekao da je održavanje motora sa 16 ventila komplikovanije i da majstori ne umeju baš da se snađu sa tim, mada se ogradio i rekao da je to za starije motore bio slučaj a da za novije nije siguran. Ima tu i jedna koleginica koja ima Punta MultiJet koji je valjda sa 16 ventila i već dugo ima neki problem da pronađe neki deo koji je još i prilično skup. Otuda cela moja nedoumica.  :ne:
Ja se nadam da ovi ovlašćeni servisi umeju da se snađu i sa 8V i 16V, valjda su zato i ovlašćeni... :conf:

Loganovac

Prvo, MultiJet je common rail dizel, nema nikakve veze sa našim motorom niti brojem ventila. Drugo, nemoj baš toliko da potcenjuješ majstore, pogotovo ovlašćene servise, 16V motori nisu nikakva tehnička novotarija, voze se odavno u modelima svih "krštenih" svetskih proizvođača automobila, a ni servis u koji ćeš da odeš nije nastao sa Dačijom nego servisira Renoove (16V i ostale) motore već dugi niz godina. Ovakav isti motor (1.6 16V) ugrađivao se u Megane i Lagune još od 1997. godine, da li smo čuli da niko ne ume da ih održava ili popravi?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

NikolaNis

Lepo sam ja u nekom postu napisao koliko je moje majstorsko i tehničko znanje oko kola zato ti možda i malo smešno deluje moje pitanje, zato sam se i ogradio.
U svakom slučaju raduju me ove informacije koje si mi dao i jako ti se zahvaljujem na tome... :ziveli:

Sve mi se čini da ću pazariti Logana 1.6 16V sa Laureat + paketom... :lux:

Još jedna stvar me izluđuje na zvaničnom Dacia sajtu, ne mogu da prokljuvim tačan spisak opreme za Laureat opremu. Evo jedan banalan primer, u salonu mi je tip rekao da je kod Laureata podloga na pokazivaču brzine i broja obrtaja u beloj boji a to nigde u spisku na sajtu ne vidim. To mi nije tako bitan detalj ali bih voleo da znam šta tačno treba da dobijem uz auto da me "sutra" ne bi "vozili" prilikom preuzimanja automobila kada pitam a gde mi je ovo ili ono od opreme... :fiju:

Ako neko može da mi kaže gde da nađem pravi i kompletan spisak bio bih mu jako zahvalan. Gledao sam na Dacia.ro ali ništa ne razumem, bar da imaju prevod na Engleski jezik... :cekicem:

torent



Kisobran ne spada u standardnu opremu!

NikolaNis

Pa kako ću sad kada su počele ove kiše... :badmood: :)

Hvala za ovaj snimak, eto sad znam da je tabla bele boje ako ništa drugo. Nadam se da ovi naši ništa ne muvaju oko opreme jer ipak auto dolazi gotov iz fabrike.  :palica: