Android Auto apk

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Kupovinom novog Sandera pronašao sam i mogućnost korišćenja Android Auto apk. U telefonu je već bila instalirana tako da prostim povezivanjem na određeni USB priključak, na ekranu u kolima dobijete google mapu i ostale stvari, npr tunein. Odlična stvar. Međutim, problem koji sam imao, dešavalo se da mi se razveže konekcija telefona od auta, prođe 10 s, zakači se, 20 min otkači se....bez nekog reda i logike. Menjao kablove, beli, crni, zeleni, tanki, debeli, za punjenje, za prenos podatka..... i uvek isto, poveže se, pa posle otkači se. Da poludiš samo.
Pitao u servisu, nemaju pojma.
Kad ono, ne lezi vraže, krenem na put i zaboravim kablicu da punim telefon i u jakni nadjem neku kablicu, 5-7cm dužine, od čega je, bog bi ga znao. Uglavnom vežem preko te kablice i sad radi perfektno, poveže se skoro trenutno i ne ispada, radi i punjenje i google mapa, gooogle asistent, muzika.....

Zaključak, ipak je sve u dužini, ali ne mora da bude pravilo što duži to bolje, u ovom slučau, kraći bolji. 
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Sir Oliver

Nesto mi nije jasno, od svega ovoga sto si napisao... a to je:
- koji je tip multimedije u novom Stepi;
- da li je isti kao u Dasteru 2016. godiste;
- da li je to sto si naveo, mogućnost nekog tzv screen mirroringa, sta se vidi na tel to je i na ekranu u autu;
- sta ce nam google mapa, kada imamo navigaciju;
- itd, itd...
Zamolio bih uvaženog člana foruma da bude malo precizniji i jasniji u objašnjavanju poduhvata koji mu je posao za rukom.
P.s. ja sam uvek tvrdio da je kraći, bolji!
I drink to make other people more interesting.

Zoran

Kraći kabal ima manju induktivnost?
To bi znao lako rastumačiti Pupin?
Vjerovatno zna i Loganovac.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Јесте краћи, али је дебљи.

Andrix

#4
ipak mislim da je do kabla, a moz biti i tel. Ja sam moj tel povezao sa fabrickim kablom koji sam dobio uz tel. i savrseno radi. Jer ovde je bitan protok podataka a ne samo punjenje tako a mora da bude kvalitetan. Takodje povezao sam drugi tel, neverovatno spor, sa drugim kablom i upravo to mi se desavalo, da gubi kontakt, navigacija baguje...Neki kukaju sto nije bezicno povezivanje, ali mislim da je bolje preko kabla, bas zbog tih prekida. Ja na mojoj verziji nemam navigaciju, pa kacim tel i koristim gmape sa tel. A probao sam da pustim na tel gmape pa stavim u pozadinu pa jos  upalim Igo navigaciju, koju godinama koristim i imam sa jednog tel dve paralelno.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Yaris

Ja sam uzeo Sandera za navigacijom, tj. sa Media Nav-om. Hteo to ili ne, telefon mi se automatski konektuje svaki put kada uđem u auto. Potvrđujem da nema nikakvih prekida iako je bežična veza. A telefon je stari, spori Samsung A51. Ali i pored toga sve radi savršeno. Glupo je jedino to što, iako imam navigaciju sa HERE mapama, radije koristim Google navigaciju preko Android Auto.

Loganovac

Citat: Zoran poslato 16.08.2023. - 13:57Kraći kabal ima manju induktivnost?
To bi znao lako rastumačiti Pupin?
Vjerovatno zna i Loganovac.

Zoki, na tim frekvencijama nije tako prosto, ulazimo u teoriju vodova gde igra karakteristična impedansa. Ima sigurno tu nešto drugo, zamislite kad bi na monitoru kvalitet slike zavisio od dužine HDMI kabla ili neki sličan nonsens, da ne pominjem tek da neće ni da proradi  :fiju:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Tibor021

Citat: Yaris poslato 17.08.2023. - 06:37... Glupo je jedino to što, iako imam navigaciju sa HERE mapama, radije koristim Google navigaciju preko Android Auto.
HERE WeGo radi i preko Android Auto. 

Goky

Stepway koji sam kupio pre nešto više od mesec dana ipak nije došao sa MediaNav već sa Media Display. Pored toga što nema navigaciju Media Display nema ni bežično povezivanje sa telefonom (nema Wi Fi moduo) već da bi se koristio Android auto (Aple Car Play) povezivanje mora biti kablom. Na početku prodaje Confort paket je imao i drugi USB priključak u srednjoj konzoli koji je doduše služio samo za punjenje uređaja a onaj pored instrument table je bio i za punjenje i za prenos podataka. Trenutno kod nas automobili stižu sa Media Display tj. bez navigacije i imaju samo jedan USB port pored Media Display-a. Ono što je bitno reći je i da taj USB port ne podržava USB hub pa ne možete istovremeno priključiti mobilni za Android auto ili Aple car play i flešku sa muzikom.
Ja sam do sad probao dva puta Android auto i sve je radilo kako treba, kabl je bio normalne dužine (1m, kupljen preko AliExpressa).
U planu mi je da uradim softwerski upgrade i da otključam tj. dodam navigaciju. Već sam našao tutorijal sa svim potrebnim fajlovima koje je izbacio neki rumun.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Turbo

Citat: Goky poslato 17.08.2023. - 15:16U planu mi je da uradim softwerski upgrade i da otključam tj. dodam navigaciju. Već sam našao tutorijal sa svim potrebnim fajlovima koje je izbacio neki rumun.

Obavezno javi kad odradis.

Yaris

U Dacia Sandero Stepway grupi na FaceBook-u je taj rumun koji zna kako da Media Display postane MediaNav. On preporučuje da, kada se to radi, na video vezi budeš u kontaktu sa njim. Verovatno može lako da se brikuje multimedija.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Andrix


HERE WeGo radi i preko Android Auto.
[/quote]
Samo kad bi izbacilo precicu za tu app na auto navu...Bolje mi je Gmap, jer u Srbiji mi je upaljen net i pokazuje mi zastoje i kasnjenja na ruti. Asve manje i koristim Igo World.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Goky

Ja imam prečicu i sve radi kako treba, možda u samoj aplikaciji u podešavanjima treba prvo omogućiti Android auto i onda će se ikona pojaviti.
Jedino što traži da se aplikacija pokrene na telefonu dok auto stoji.
 
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari