Odrzavanje auta u Rumuniji

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

 Poslao sam servisu u Temisvaru (meni najbliza, ali i drugima ne predaleka opcija) pitanje koliko bi me kostao servis na 120000, sa zamenom antifriza i ulja za kocnice. Ovo je odgovor:

Hello Mister Kuzmanovic,

The service for your car, on 120000 km includes the folowing:

- engine oil - 5l
- oil filter -1
- air filter -1
- diesel filter -1
- gearbox oil - 4l   
- transmition belt -1
- accesories belt  -1
- water pump -1
- antifreeze - 4l
- steering oil -1l 
- brake fluid -1

The price, including the labor for changing all the pieces, is around 2100 lei ( that means around 500 euros)
From this price, i can give you a discount of 10%.

Also, the 4 Kormoran 185/65 R15 tyres are around 900 lei (that means around 220 euros).

For more information, you can contact me on this email or on the following phone: 00407xxxxxxxxxxxx.

Best regards,

Siclovan Mircea
Dacia mechanical workshop chief
Auto Europa Timisoara

Verujem da ce biti komentara.

DarioGTI

nisam upucen u cijenu servisa na 120 000km... pa kolika je razlika?

ps: mozes li napisati e-mail adresu na koju si slao upit? (ili na PM)  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

staracstol

Eto lepo, treba dodati i sve troskove puta i odsedanja tamo pa uporediti sa domacim cenama i misterija ce biti resena once for all...

mladen895

Nesto mi je kratak taj spisak za 450-500e.Pa neka svi delovi,ulja i antifriz kostaju 200e i za ruke dodamo 50e za majstora u privatnoj reziji to je duplo jeftinije,tako da nema nikakve logike potezati put u Rumuniju.  A ako neko voli da baci 500e moze te pare patriotski da ostavi u nekom nasem ovlascenom servisu, i za to ce dobiti aljkavu uslugu i parce papira bez pecata kao u nekoj kafancini kraj puta.
Kad se mora,sve  je tesko.

kiconix

Skupe su to pare. Drzim se ja mog majstor Mice.

Loganovac

I ja mislim tako. Ništa tu nema za 500EUR -10%. Pogotovo što te ne zanima garancija, zar ne? Idi i ti kod majstor Miće...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Ajd` nek neko pogleda (pošto nemam ni jedan adekvatan program trenutno na računaru).
Čini mi se da:
Ulje za motor - staje oko 4l?
Ulje za menjač - manje od 3l?
Ulje za kočnice - oko 0,5l?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Krle je skoro objavio ovo: Živa u Pančevu je sa cenom od blizu 36.000 dinara i dalje najpovoljniji. Okvirna  cena u BG je oko 45.000.dinara, a u  Jagodini 42.000. Samo da napomenem da će vam preko telefona reći mnogo manju cenu, ali kada se raspitate šta ulazi u to situacija se menja drastično. Cenu uvećava zamena pumpe za vodu, zamena antifriza, podešavanje ventila i servisiranje klime. S obzirom da imam nameru da odradim sve došao sam do navedenih cena. Navedene cene su za Logan 1.4 Laureate Pack.  Sa "startnom" cenom od 24.000 opet je Živa najpovoljniji, sledeći je servis u Jagodini sa 32.000.dinara, a u  BG je najpovoljniji  AC Marković sa 35.000.din. 
Interesantno je da su cene servisiranja klime "šarene" pa je  u Jagodini  2.500.dinara, u Pančevu 4.000.dinara, a u BG od 5.000-5250.dinara.


Moram da primetim da je navedena rumunska cena priblizna navedenoj beogradskoj, ali uz napomenu da je rec o 1.4, a u rumunskom odgovoru se radi o 1.5 dci, ukljuceno je ulje serva, kocnica, menjaca (!?)... Kod nas samo filter za gorivo sa radom dodje oko 45 evra za dci.
Sve sto je navedeno nije za one koji odrzavaju auto kod Mice, nego za aute koji su pod garancijom, a ciji vlasnici zive u blizini rumunske granice.

Keka

U Solun dinar somun.........
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

- gearbox oil - 4l   
- steering oil -1l 

Koliko me sluzi poznavanje engleskog jezika, radi se o ulju menjaca i serva. Ne secam se da sam video interval zamene u servisnoj knjizici. Ako pitam da li bi to trebalo uraditi, logican je odgovor da je od koristi. Da li je neophodno? Nemam nameru da stedim na tome, ali nemam nameru niti da cackam nesto ako ne moram. S druge strane, ne bih voleo da izostavim nesto bitno zato sto nije navedeno u servisnoj knjizici, kao sto je izostavljeno stelovanje ventila i sl... Ako odgovori budu takvi da bi ih tebalo obradjivati u drugoj temi, bice tako, ali navedene stavke su "rumunskog porekla", pa...