Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

Capriolo

Gde god da je, jezivo. Taman da je i u pola noći.

kiconix

Drze se recepta, Logani 1 i 2.
Ruke bi im odsekao.

LeNgenda

Da se upišem, Tošin bunar, tj. Zemunska kod IMT-a, tokom dana.

Univerzalni plus ruke je cca 150 evra sveukupno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Capriolo

Majku mu, to je baš prometan kraj. Kod ulaza u IMT? To je preko puta benzinske pumpe?

LeNgenda

Doslovno prekoputa pumpe, na strani IMT-a.

Zaboravio sam na lambda-sondu, original u AutoExtra je cca 10.000 dinara.

Cevka i lambda ce biti, kat bogme nece.

Makar zglajznuli na Euro 0.5
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Capriolo

Neverovatno, za lokaciju i doba dana. Koja je to hajdučija, Bog dragi da pomogne. Zar tu nije i neki sud, na 100 metara?
Ne razumeh, sada posle opravke nemaš i katalizator ili imaš univerzalni? Srećom, još me nisu poharačili na taj način.

Andrix

Bice samo okivanje kola odozdo. Smisljam vec za novi Logan sta bi mogao, Neka ona rebrasta ograd pa u patos. Izgleda mi da je dobro utopljen u patos kao i lonac, pa bi isla jedna takva zicana zastita, od krivine od motora pa do krivine iza lonca.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Kocijas

Kako bi tu zaštitu fiksirao za auto?

Zoran

Najlakše, nitne.
Sam svoj gazda - vazda.

Capriolo

Tako upropastiš antikorozivnu zaštitu, zar ne?
I za par godina imaćeš tu rupe.

Zoran

Isto je i sa ugradnjom kuke za vuču. Natrackaj sa bojom ili mastim...
Sam svoj gazda - vazda.

Trumpeter

Na prethodnoj strani sam stavio slike kako izgleda katalizator. Na slikama se vidi da se nalazi u tunelu pa bi postavljanje neke zaštitne ploče, rešetke ili običnog čeličnog flaha onemogućilo skidanje.
Drugi metod o kome razmišljam je zavarivanje metalnih traka širine nekoliko cm na samu dolaznu cev do katalizatora (nešto kao krilca) koje bi pratile konturu cevi. Poenta je da se oteža korišćenje lančanog sekača  koji lopovi koriste. Tanku cev taj sekač proseče za čas, čelični flah bi trebalno dosta duže i pitanje je da li bi im to pošlo za rukom.
Pitao sam već ranije, koliko vidim sa slika na katalizatoru nema nikakvih sondi ili davača što znači da iako se katalizator skine bord kompjuter nema informaciju o tome.

silent

Тражим да купим неки алат на овом сајту, па ми искочи ово  :)  :cekicem:

Beta klešta za sečenje auspuha 1476A



https://www.superalati.rs/user/klesta-za-specijalne-namene/beta-klesta-za-secenje-auspuha-1476a/66_3287_135665_1_0_0/item.jsp

Raja

Pre par dana opet su pokušali da mi iseku katalizator. Vreme oko 15:30 na parkingu ispred zgrade u Borči. Primetio sam ga na vreme, tako da sam uspeo da se strčim niz
stepenice i da ga onemogućim. Slikao sam i njega i auto i danima se premišljam šta da radim. Koga god sam pitao za mišljenje kaže "nemoj ništa, možeš samo sebi da navučeš
bedu na vrat".

nik

#134
Čika Rajo, nije jednostavno odlučiti, ali ako ti pomaže da odlučiš ja se držim ovoga:

''Boj se ovna, boj se govna, a kada ću živjeti?''
Meša Selimović

Ja bih ga prijavio, pa kud puklo. Ako Policija ne reaguje, internet je čudo. Ipak smo na visokom 101 mestu po korupciji (od 180 zemalja). :-)

Malo se šalim, ali tom dripcu je i osnovna pretpostavka da ga se ljudi plaše i da nemaju poverenja u nadležne organe.