Felne

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Vec sam napisao u temi ,,zimske gume,, da sam kod Željka kupio 4 felne 15'' i 4 wintere u Beogumi za svog stepwaya.Felna sa dostavom 3500 a guma 6000 sa ventilom ,montažom. i balansiranjem.E sad je frka sto je u CG ta ista felna 70 evrića.... :ne:

jagi

Pokušaj da pronađeš polovne felne od Megana II, ili nove, odgovaraju i jedne i druge. Ja sam ih nabavio preko vulkanizera, iz uvoza.

peras

Nemojte da zaboravite i srafove za celicne felne.

glavonja3

Koristim ovu zimu Zeljkove 15 felne i Tigar Vintere, a za srafove sam iskoristio one koji su dosli uz pocetne 14 tockove.

ivan-bgd

Šrafovi su iste dužine.Iskorišćeni su sa alu felni 16'' koje sam dobio uz auto.Tako da šrafovi ne treba.

peras

Nisu isti, jeste duzina ista, ali ovi za alu felne imaju podloske, pise na prethodnim stranicama.

ivan-bgd

Pa ne znam meni su montirali te šrafove na čelične felne.E sad ne znam kakva je situacija ko nema alu felne a hoće da ih stavi :ne:

brankovs

Šrafovi za alu felne mogu da idu na čelične,obrnuto ne.

Ayrton

 :to:
Tako je,tako su mi rekli i tako sam uradio.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

dsit

Citat: brankovs poslato 25.02.2012. - 09:49
Šrafovi za alu felne mogu da idu na čelične,obrnuto ne.
Koji je razlog? Ne moze ili ne bi trebalo?

staracstol

Šrafovi za čelične (zbog oblika konusa) mogu oštetiti rupe na livenoj felni a i kraći su pa ne mogu uhvatiti dovoljno.

dsit

 :huh:
Ja vec nekih 40.000km i 2 god vozim tako...

glavonja3

Nabavio sam dve polovne 14 felne skinute sa nekih raspadnutih Dacija. Elem, pune su korozije. Brine me onaj deo gde guma naleze na felnu, iskreno ostalo me ne brine, vaznija mi je funkcija nego izgled. Mislim da je moguce da na tim mestima pusta vazduh. Cime i kako da ih tretiram i da skinem tu rdju?

mladja73

Skini rdju, antirost, pa mozes dva sloja temeljne boje. Posto je iznutra nema veze sto nece biti ista boja.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Dachaa

Planiram da ovih dana vratim alu felne,ne mogu vise da gledam one ratkapne  :bonk:

Jel ima nesto,neko sredstvo da ih operem da im vratim malo onaj stari sjaj kakav je bio kad sam ih kupio  :)
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(