Felne

prethodna tema - sledeća tema

Dexterslab

Kupio sam ih od druga, jer hoce da prodaje auto, jedva sam ga namolio da ih skine :) inace znam i kako je vozio auto i da im nista ne fali jer se stalno druzimo. Kostalo me je 15O sa 4 zimske gume koje je kupio prosle sezone i to u 3 rate! :) mislim da sam dobro prosao.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Loganovac

Dobro su mu čučnule, jašta, pogotovo za tu lovu!!!  :woo-hoo:  :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Najbitnije je da se tebi svidjaju. Dobra kupovina!  :jea:

mladja73

Lepo lepo...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

Dobro si prosao.... sa srecom da se vozas na njima...  :ziveli:

staracstol


Dexterslab

Hvala! Ostalo je samo da pronadjem negde onaj plastični prsten za srednju rupu. Posto ima malo lufta, oko 2mm. Lepo sam ih postavio pa ne trese,ali ipak.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

staracstol


Loganovac

#563
Citat: Dexterslab poslato 24.01.2013. - 13:03
Lepo sam ih postavio pa ne trese,ali ipak.

Ajde meni za ljubav skini točak i pokušaj da ga postaviš manje lepo (ali dobro zategni vijke na kraju), tako da trese, pa javi. Ako uspeš plaćam sve troškove sledećeg okupljanja. A ako ne uspeš, neko drugi će :zloca:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dexterslab

Joj, ne razumem ti se ja u to, ja pricam kako su meni rekli. Ja sam pravnik tako da za te savete na pivate slobodno...ovako moze neko da mi proda svakakve price. Mada sam i ja razmisljao o tome da ako leze 4 srafa...kako moze da bude da nije u osi...
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

zac

Druze Loganovac je hteo reci da felnu ne centrira centralni prsten, vec konusi na felnama i zavrtnjevima.  :to: :ziveli:

Dexterslab

Konusi  :ces: xaxaxxaxax, salim se. Ukapirao sam ja Lognovca, nego mi je vulkanizer prodao tu pricu...pa ja rekoh eto cisto da ga ispostujem... mada sam opet i razmisljao, kako moze obican plasticni prsten toliko da utice na auto od 1 tonu i td. Ali kazem, meni majstor moze da proda sta hoce...ja sam u srednjoj skoli imao samo princip rada sus motora, a i toga se slabo secam :)
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

staracstol

Ajd da se ponovim. Pročitajte tekst na linku ispod
http://tires.about.com/od/understanding_wheels/a/Wheel-Anatomy-101-Structure.htm

A evo i izvoda iz teksta:

Center Bore
Structurally, the empty space inside the center bore is one of the most important points on the wheel. This hole fits over the end of the axle when the wheel is bolted on. It is this fit between the axle seat and the center bore that truly holds the weight of the car, as lugnuts only serve to keep the wheel on the axle. For this reason, OEM wheels are made to fit closely on the axle seats of their designated cars. When buying aftermarket rims, care must be taken to ensure that the center bore is the same or larger than the OEM size - large enough to fit over the axle. Most correct aftermarket wheels will have center bores that are larger than the OEM size, and so the gap between must be filled by "hub-centric spacers" to avoid damaging both wheels and lugnuts.

zac

#568
Sta ce mo sa automobilima koji nemaju izbacen centralni deo glavcine...vec je u ravni sa dobosem ili diskom, a i na felni ima mnogo veci otvor ili ga nema uopste.....sta centrira njihove tockove...ili im se stalno tresu.  :ces:

staracstol

@žac: Nemam pojma šta će oni a mi ostali što imamo, znamo šta nam je činiti il da još linkova bacam?
Vidi Žac brate ovako, u kutiji od felne su i ti prstenovi razni. Da se oni proizvedu i upakuju treba nekakvih para. Para koje će da izađu iz te fabrike čiji je jedini cilj profit. Znači, da nije neophodno, ne bi ni bilo u kutiji. Ende. Niko sebi ne izbija profit il pravi trošak iz zabave. Nek stavlja ko šta oće  :to: