Felne

prethodna tema - sledeća tema

nik

Citat: Dachaa poslato 10.10.2012. - 17:11
http://polovniautomobili.com/oglas2217476/aluminjumske_felne_mim/

Felne su  :bliss:

Po pitanju
Citat: Dachaa poslato 10.10.2012. - 17:11
Odnosno jel moze sa ovim ET-om i centralnom rupom...
malo da se podsetimo gradiva sa početka ove teme.

Kao što reče @Aleks centralni otvor od 60,1 je originalan sa Reno/Dacia game vozila (čini mi se da sam pre nekog vremena i video na netu ovakve felne baš na Meganu II ali nisam siguran).

Po pitanju ET ili ofseta, kako se još naziva, podsećanje.
Pojam

Citat: Loganovac poslato 11.09.2009. - 06:08
Ali, ja bih samo dodatno pojasnio da je je offset (ET) u suštini mera koja pokazuje koliko je ravan oslanjanja felne na glavčinu udaljena od ose felne, odnosto prostim rečima, koliko je felna "uvučena" prema unutrašnjosti vozila. Veći ET - felna je više uvučena. Ne preporučujem nikakve distancere, najbolje je pronaći odgovarajuću felnu, ionako se prilično "izuvaš" sa lovom, zašto bi bilo šta prebudživao?

Originalni ofset na Loganu (pretpostavljam i na Sanderu)


Smanjenjem ofseta se povećava trag točkova (rastojanje izmedju sredine točkova na jednoj osovini - prednjoj ili zadnjoj)

Na slici je trag obeležen sa E (prednja osovina) i G (zadnja osovina).

Povećanje traga točka se takodje, pored stavljanja osovine manjeg ofseta, postiže i stavljanjem distancera i neka preporučena tolerancija je do 3% povećanja ( ne preporučuje se više i u slučaju Logana je to 1480 mm x 3%=1515 mm ili smanjenje ofseta na jednom točku (1515 - 1480)/2= 17,5 mm).

Ukoliko želimo da ostanemo unutar navedenih 3%, na osnovu proračuna, minimalan ofset bi bio 30 što u slučaju tvojih felni odgovara tako da, ako si rešen, kupuj i ne razmišljaj.

Negativna strana smanjenja ofseta je povećanje rastojanja točka od ose okretanja na upravljačkoj osovini i u kombinaciji sa širom gumom (u oglasu nije data širina felne, ali ne verujem da je manje od 7,5 inča što znači ne uža guma od 205 mm) povećano opterećenje na elemente oslanjanja i upravljanja i brže propadanje istih. Koliko brže  :ne: ali ne verujem drastično.

Ono što ne razumem iz oglasa je značenje ET : 35 do 42 .
Ako se prodaje samo jedan set (4 felne) sa slike verovatno se radi o parovima - ET 42 na prednju, a ET 35 na zadnju (felna sa većim ofsetom se stavlja na upravljačku osovinu zbog manjeg povećanja gore pomenutog traga točkova i  opterećenja, a na zadnju može i malo manji tako da felna i točak budu izbačeniji).

Ako nije samo jedan set u pitanju onda se, najverovatnije, radi o mogućnosti izbora izmedju nekoliko vrednosti ofseta u navedenom dijapazonu, ali i u tom slučaju ti preporučujem da za prednju osovinu uzmeš malo veći ofset. od onog za zadnju.

Dachaa

Hvala ti na odgovoru,dao sam moje na oglas da vidim dal' cu moci da ih prodam ako prodam odlucicu izmedju ovih sto sam ostavio link i ovih danas sam ih gledao vozi ih Nikola034 na Sanderu pa ih prodaje a mnogo mi se svidjaju.. :woo-hoo:

http://polovniautomobili.com/oglas2481890/alu_felne_rc_design_sport_17quot_4x1004x98_75j/
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

miki-bgd

@nik
E vala svaka cast majstore, lepo si objasnio i osvezio gradivo! :aplause:

Aleks

@Dachaa    Verovatno si uzeo u obzir cenu guma od 17"?

Dachaa

Jesam,to je nesto sto moram da prihvatim ako hocu da se vozim na 17icama.. :to:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Boka

@Dachaa Ja sam mozda malo staromodan, i ne bih da te bacam u dilemu, ali meni se vise svidjaju tvoje felne, nego 17-ice koje hoces da kupis. A i mislim da nece lepo izgledati plava boja felni na metalik sivoj kakva je na tvom Loganu. Al opet , to je moje misljenje. Novac je tvoj. :dobro:

Aleks

Eeeeeeeeeeeee..... zato su tu tapete!!!  :hihi1:
Ne bi me iznenadilo da jednog dana osvane na Forumu slika Dachinog Logana oblepljenog karbon folijom!  :)

ppejic

#427
Mislim da je 205 presiroko.

staracstol

Ja i Brankovs mislimo da nije

Veterinar

 :laugh1:  Obojica imate vise od 65 KS u Loganima.  :wink:

Dachaa

Nece nikad da ide u karbon,skup bre karbon ljudi  :doh: a i ne svidja mi se to..
Moje felne jesu lepe slazem se ali doslo vreme malo da ih promenim  :to:
Za vikend idem da probam ove plave da vidim kako ce da stoje,sto se tice ovih drugih u Bg-u su pa ako mi se ne svide ove plave kako ce da stoje,i ako prodam moje idem do Bg-a da pogledam i njih pa kako bude.
Sto se tice gume hmm ne znam mislim da ce biti ok 205,a i imam u planu sledece godine da cipujem auto kao staracstol na 85ks pa cu onda biti u fazonu skroz  :bonk:  :)
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

staracstol


DarioGTI

Svi nešto chipiraju  :respect: Morat ću i ja chipat 1.4  :D

Kad montiraš felge, barem za probu, obavezno poslikaj!  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Dachaa

Hocu ne brini  :) Za vikend bi trebalo da odem da vidim kako ce da mu cucnu :D
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

ppejic

Citat: Dachaa poslato 11.10.2012. - 21:28
Sto se tice gume hmm ne znam mislim da ce biti ok 205,a i imam u planu sledece godine da cipujem auto kao staracstol na 85ks pa cu onda biti u fazonu skroz  :bonk:  :)

Ako sve ovo radis, red bi bio i da promenis vesanje i spustis se koji cm.