Novi motori od Septembra 2018

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Prema članku koji je objavljen na http://www.largus.fr/actualite-automobile/gamme-dacia-nouveaux-moteurs-13-tce-et-15-dci-au-programme-9063394.html očekuju nas novi motori od Septembra 2018.
Motori će se ugrađivati u već postojeće modele Sandero, Logan, Duster i Logy, dok modelu Dokkery u 2019. sledi zamena.
Svi motori će zadovoljavati EURO 6C normu.
Što se tiče benzinaca atmosferski 1.0 SCe sa 75 hp doživeće male modifikacije.
0.9 TCe biće zamenjen sa 1.0 TCe (HR10) motorom od 100hp koji se koristi u Nisan Micri.
1.2 TCe će biti zamenjen sa 1.3 TCe (HR13) motorom od 115 ili 130hp koji se sada ugrađuje u Renault Megane.

Kod dizelaša
1.5 dCi 2018 biće sa 85 i 115 hp umesto sadašnjih 75, 90 i 110 hp. Pritisak ubrizgavanja se povećava za 20%, dobiće nove klipove , EGR i SCR sistem (poput AddBlue, BlueTek) za smanjenje emisije štetnih čestica i gasova (NOx).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

szs

Pritiskaju zeleni. Euro 6C ili više ili nema prodaje :wind:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

MitarMrgulic

Izgleda da će to biti neke male izmjene, jer je Euro 6 motor prilično "čist", a evo i prilike da malo izmješaju motore unutar game Reno-Nisan-Dacia grupacije :)

Imam osjećaj da grupacija ima neke čudne načine određivanja game motora unutar različitih marki svojih vozila.

Kod vw-a je to bilo klasično preslikavanje, pa se jedan benzinac ili diesel, evo npr. 1,9 tdi 66 kW znao naći u gotovo svim modelima Škoda-Seat-VW-Audi grupacije, pa ih je bilo od Ibiza, preko Golfova, pa do Audija u više modela (jedino nije išao u Škodu)

Kocijas

This new generation of petrol engine offers increased driving pleasure from the Duster with:

-130 hp (96 kW) at 5000 rpm and maximum torque of 240Nm at 1500 rpm i.e. +5 hp compared to the previous generation
-150 hp (110kW) at 5250 rpm and maximum torque of 250 Nm at 1600 rpm i.e.+25 hp compared to the previous generation


emil_zola

Pre novih motora stigle nove cene... Stepway je 300 EUR skuplji nego letos, nisam gledao ostale modele...

bocca

To sam pisao na drugoj temi pre neki dan. Dizel u Dasteru jeste novi i skuplji je 400e, ali sce je ostao potpuno isti, od početka je imao 6c normu, i isto je poskupeo 400e!!!  :ces:

Veterinar

Juče sam gledao cenovnike, drugi su i paketi opreme. Dizanje cena je svakako korak unazad za Daciju.

Andrix

Prelaze u visu klasu...respekt....haha
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

Slično je i kod nas u BiH.

Sandero je bio 16 100 KM (otprilike oko 8200 eura), a danas je 16 700 KM.

Logan je bio 16 400 KM za ulazni model, sad je 16 900, a Logan MCV je bio jedno vrijeme, par mjeseci na 17 500 KM, pa je sada početna cijena 18 000 KM.

Otprilike, negdje 200-250 eura po modelu, su podigli cijene, Dustere i Lodgy nisam gledao, ali Lodgy mi odavno nije to što je trebao biti kad je prešao cijenu od 30 000 KM i počeo se približavati Renault Scenicu.

Mislim da im je držanje što više modela, u cijeni ispod 10 000 eura, tržišni pogodak, a sve ostalo, ulazi u utrku sa Fiestama, Fabiama, pa i Korejancima :)

Loganovac

Pa neka ih. Ako pobede biće dobro za njih, ako izgube onda za nas.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

emil_zola

Nisam video razlike u paketima opreme... Zanimljvo da je letos doplata za Black&White za kameru bila 90 EUR, a za podizače nazad 130EUR, ali je paket sa obe stavke bio 200 EUR. Sad je taj paket 220 EUR, odnosno nije paket... :)
Bar su na sajtu uvek aktuelne cene, a ne kao kod većine drugih, gde realne cene nisu ni blizu onima na sajtu. Kod Forda najjeftinija Fiesta skoro 12K, a odavno se prodaje za manje od 10K, ne znam koja je logika da držiš veće cene od stvarnih.

Lazar@

Ja koliko procitah negdje, reno pokusava da se popne u visu klasu, dacija ide u klasu gdje je bio reno, a lada dolazi na mjesto dacije  :ne: :ces:

MitarMrgulic

Lazare, ova priča ima logike :)


Lazar@

Cijene polako ali sigurno idu na gore,  oprema je sve bogatija i bogatija, motori najnoviji, i sve jaci i jaci... :)

E sad dokle to moze da ide nisam siguran, prve generacije dacija su bile odlicne, zato vise narod i ne bjezi od njih, ali su bile jednostavne, samo osnovna oprema, nema sta da se pokvari...A ovo sad bogami.... :zloca: :ces: Vec imaju opreme kao svemirski brodm i uzasno komplikovane malolitrazne turbo motore