Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

bind

Skoro u svim zemljama okolini  i u evropi ,turskoj se pojavio ovaj model u prodaji.

jesmo mi nesto kaznjeni ?

Da li neko ima informaciju kada ce i da li ce biti u prodaji kod nas?

jako sam zainteresovan ,da sacekam  par meseci pa ako su pozitivna misljenja to bi mi bio sledeci auto .

Pratim na  youtube  skoro sve o ovom modelu  ,a i vidim da su cene sarene od zemlje do zemlje.

kiconix

Zbog one smole u plinu od pre par godina, nema prodaje vozila na plin kod nas.
Iskreno, ne verujem da ce se nesto promeniti.
Reno se jednom opekao zbog tudje greske, tesko da ce dva puta.

bocca

Na sajtu u Srbiji cenovnici u pripremi za sve modele već 4-5 dana. Nešto novo spremaju. Ja se nadam baš tom motoru u novom cenovniku. Videćemo uskoro.

kiconix


bind

Ja se iskreno nadam ,vidim na yt da su turci prezadovoljni ovim modelom i potrosnjom.

slavko_bgd

Citat: kiconix poslato 03.03.2020. - 00:11
Zbog one smole u plinu od pre par godina, nema prodaje vozila na plin kod nas.

Mislim da nije razlog ona smola, tih stvari nema u plinu od proleća 2017. Kao da je neko jednog dana u proleće 2017 zavrnuo slavinu i rekao: "ok, dosta je bilo za*#bancije, sad idemo sa normalnim plinom".
Tu i tamo po_nekad po neko po_pase neko đubre u gorivu ali to je toliko retko i zanemarljivo da više nije tema.
U protekle tri godine većina nas je sanirala posledice tog đubreta iz plina te zime 2016/2017 . Koštalo je, nekoga samo nerava a nekoga i novca i nerava - al' preživesmo. I mislim da nije problem Reno ili Dačija u Srbiji jer zašto ne bi prodavali proizvod koji je dobar i koji tržište i dalje traži?
Biće da je po sredi nešto drugo o čemu nemam blage veze. 

kiconix

Ako to nije razlog, iskreno se nadam da ce Duster i svi ostali iz grupacije biti u ponudi.

Kocijas

Ja se pitam da li taj motor ima dovoljno snage za toliki auto sa 5 putnika i punim gepekom? To je samo 10ph vise od motora koji trenutno nude u sanderu. Ako neko bude u prilici da testira taj motor neka javi.

kiconix

Zaboravljate jednu sitnicu, turbo.

bocca

Zaboravljate još jednu sitnicu, to uopšte nije velik auto. Ima 100 kg više od Sandera. Nešto malo lošiju aerodinamiku ali samo na velikim brzinama izraženu. I svakako nije ni predviđen za jurcanje. Hoću da kažem, sigurno je dovoljno!!!

kiconix

Apsolutno se slazem.
Kome treba da jurca tu je 1.3.

bocca

Stigli cenovnici, do daljnjeg ništa od fabričkog plina u Srbiji. Možda i bolje da ne maštam u prazno!!! Ipak, ne mogu da se ne razočaram u državu u kojoj živimo. Plin u Srbiji ne može da bude opcija iz opravdanih razloga, ali zato mogu subvencije za 50 električnih vozila. Ekologija nema alternativu! Ma...

dekiv68

Šteta. Da nude Sandero sa fabričkim plinom sutra bih ga kupio

bind

#13
Jel se u Srbiju i dalje uvoze Dacie preko hrvatske ?
Ja kad sam kupovao auto pre  10 godina receno mi je da sve ide preko hrvatske ,cak sam i papire neke cekao iz hrvatske.
I kad bi kupio u hrvtskoj Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G  ,dali bih imao ovde garanciju kod nas ?
Vidim da su cene u Nemackoj najpovoljnije .


kiconix

Garancija bi trebalo da vazi ali te cekaju dazbine prilikom uvoza  :ne: