3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Goran25

Step Su, da li te zovu posle uradjenog servisa u cilju sprovodjenja ankete koliko si zadovoljan uslugom? Možeš i dopis da pošalješ na Reanult Nissan Srbija


step.SU

Ma to ništa ne vredi, rekao sam i uživo menadžerki, pričao lično sa vlasnikom, ali ništa nisu uradili po pitanju usluge njihovih radnika...
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

Raja

Citat: Goran25 poslato 06.11.2020. - 10:36
Možeš i dopis da pošalješ na Reanult Nissan Srbija.
Ako je već takva situacija, ja bih im se obratio.
(Kod nas je uvek takva situacija sa osornim i nekultivisanim. Čim dobiju po ušima, mekši su od pamuka.)

MitarMrgulic

Treba pisati i zaliti se, najbolje je u centralu Renault Dacia za Srbiju.

Često ni ne znaju centrale, šta lokalni šerifi u servima rade i dozvoljavaju,...

Koliko se sjećam u SU ima onaj Vidaković kao ovlašteni za Renault, ne znam ima li još neki, ali nije teško otići do Sombora ili Kikinde na jednodnevni izlet, pa obaviti i servis.

Znam da su vlasnici BMW iz SA, znali ići u neki servis u Slavonskom Brodu (cca 250 KM), jer su bojkotovali sarajevskog dilera i zastupnika :):)

Šalim se, treba se buniti i tražiti potrošačka prava. Ja sam nedavno poslao podnesak Ombudsmanu za zaštitu potrošača u BiH, jer se naš Vodovod u SA, pravio lud i bezobrazan.

Dobio sam jedno 5 pisanih izvinjenja od uprave i izvršene korekcije računa, a u pitanju je bilo cca možda 20 eura, ali bila je stvar principa....

Cijena tog trećeg servisa, izgleda mi prevelika, i blizu je cijene velikog servisa za 1.5 dci motor, kod nas u SA kad su akcijske ponude...


step.SU

Nema više servisa u Somboru, posle Subotice sledeći je u Novom Sadu, a tamo ne poriva garancija, tj besplatna pomoć ne pokriva prevoz do tamo, nego su mi tražili da doplatim ako želim u taj servis. Elem, da ne kvarim više temu, obavljeno je, sve je ok, auto je u servisu, po dolasku upalio i radio bez problema  :ces:
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

MitarMrgulic

Urađen treći servis na Logan MCV 1,0 Sce, na nekih oko 23 000 km, koliko je pređeno za ove tri godine.

Uglavnom, tražio da se sipa 5w40 ulje (ranije su sipali 10w40, kažu nema kod nas minusa ispod -25 C i stvarno po knjizi piše tako), ali ovo ulje je neznatno skuplje, a dosta bolje za hladne startove i moj način vožnje (5-6 km do posla i natrag).

Servis je izašao oko 161 KM (nekih 84 eura), ovaj put je nešto skuplji od prethodnih (nekih 15-ak eura), ne toliko zbog ulja, već zbog nešto skupljih filtera ulja, klime i zraka, nego prošla dva puta.

Ovlašteni koncesionar je Guma M, Sarajevo.


Ayrton

Ulje nije skupo, u odnosu na ostale cene...
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

mladja73



Na mom autu je uradjen treci servis. Prvog je uradio prvi vlasnik, drugi je uradila AK od koje sam kupio automobil. Pošto sam u manje od godinu dana prešao malo manje od 20000 km došlo doba da se radi servis.
Servis je uradjen u istoj AK u kojoj sam pazario logana. Naručio termin, sačekao dva sata. Detaljan pregled i sve što treba je uradjeno.
Račun je u dodatku. Ponudili su mi za 95 ojra i dodatnu garanciju za sledeći period, što sam i prihvatio. Inače bi kompletan servis koštao 270 eura. Znam da zvuči previše sa tačke gledišta jednog konzumenta sa Balkana ali tako ovde stoje na zapadu. Mogao sam ja da prodjem jeftinije, da odem kod neovlašćenog majstora ali ovaj put sam se odlučio za ovlašćeni jer mi je neki plan da ga menjam za novi, pa se onda i ta stavka gleda pri proceni.
SLedeći servis je opet na 20000 km bez obzira na vremenski period.
Pošto sam promenio posao i više ne prelazim svaki dan 80-tak km do posla i nazad već 20-tak, taj servis najverovatnije neće skoro.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

hobbista

Koliko vidim, rad jeoko 100€.

A podloška je jeftinija nego kod nas  :Smiley:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

slavko_bgd

Koliko vidim, rad je 2.1 * 96.56€ = 202.78€.

'Ladno, al' standard...jebiga!

Cmok

Dosao je i treci redovni servis na red:




~101Eur sveukupno, radjen kao i dosad u GumaM servisu u Banjaluci.