Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

#420
Stvar ličnih preferencija i ukusa. I džepa. Ne brinem se za prodaju Dastera, kad bude opala opašće i cena.
"20 godina stara tehnologija i mehanika" verovatno se ne odnosi na dCi i TCe motore, na ESP, S&S, Nav'N'Go itd.  Međutim, verujem da su i na tom modelu točkovi okrugli, a to je staro mnogo vekova, u proseku dolazimo na pomenutih dva'es godina  :D
S druge strane, da nisi očekivao da zvučni naziv "Urban Explorer" podrazumeva Toyotin lim?
S treće strane, Duster je džipče i nije uporediv sa Aurisom, Golfom, Meganom ili Oktavijom. A ti za svoje parice i prasence možeš da si kupiš, ko ti brani?
S četvrte strane, od kog Sandera je duplo skuplji? Bazni Daster je 9.990EUR, tek za trećinu skuplje od Sandera vulgarisa (Base 1.2 16V) od 7.340EUR, i to sa sve 1.6 16V motorom od 115KS i S&S sistemom! U otprilike istom odnosu su cene najbolje opremljenog Dastera i Sandera, nemojte da poredimo babe i žabe i širimo dezinformacije!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Damir Oravec

Da se ne lazemo..cini mi se da ste opusteno..malkice..ono..kako kazu nasi stari...bez namere da vredjam..ali sa namerom da skrenem paznju..malo..prsli po savovima. Aman covece.. poredis Aurisa i Golfa sa Daciom Duster?  Sta poredis? Segment vozila..ili cenu? Uporedi sa Rav 4..pogledaj cenu. Svako kupuje prema zelji i potrebama, ali pri tom ima kriterijume za odlucivanje.Sta je ovde kriterijum? Cost-benefit? Ulozeno - dobijeno? Da li imati Aurisa - sa 4 mm soft tablom i 100000 senzra ili Sandera - jer tu su negde po dimenzijama-zavisi od para i zelje. Auris - koji kosta: 1,4 D-4D Sport 1364 90/66  € 20,000 € ili Duster od 16k? Koji segment poredis? Marku i zvucnost? Ja npr. gledam da u Dustera mogu da smestim sve sto stane u Aurisa + putnike i da mi ostane mesta, a da ne razmishljam hoce li mi uz put prema Lopatnici, gde realno i nema puta ostati auto bez lonca, auspuha i tockova.  Sta je staro 20 god???

Mada, ovaj deo recenice sve govori: nema tih lajsni i opreme zbog koje bih Dačiju platio isto kao Aurisa,Golfa,Megana ili Oktaviju. Sa 16000Eu..izmedju svega navedenog, ukljucujuci i Kadjara u nekom postu iznad, i bez onoga " dodaj jos 4k i mozes .." - izbor pada na Daciu. S'a da se radi. Tabela- stavim ono sto mi treba, ponderisem, ocenim..analiziram..i matematika, sa delovim teorije odlucivanja, je jasna.

Kada Sandero bude kostao isto kao Auris, onda cu razumeti ovakve ocene. Do tada..nikako. Realno..dodam jos 140 000 i moze i S klasa..

pretece me Loganovac :)

saša61beograd

Citat: doravec poslato 23.12.2015. - 12:50
a da ne razmishljam hoce li mi uz put prema Lopatnici, gde realno i nema puta ostati auto bez lonca, auspuha i tockova.  Sta je staro 20 god???

Dobro,ovo i jeste prava namena Dastera,samo što ne znam koja je tu uloga lajsni i kolor displeja.
Motor,menjač,prednja osovina,zadnja osovina (nasleđena od starog Nisan X trail-a),platforma uopšte,varijacija Klia i Logana,proizvodna linija,tehnologija sklapanja školjke,antikorozivna zaštita...
Sve ovo nije loše,naprotiv,i ja to vozim i voziću i dalje,samo sve to ne vredi 16.000 evra.

Loganovac

Možda nisi video moj post gore? Daster po tvojoj meri košta 9.990 EUR. Sa sve 1.6 16V motorom od 115KS i S&S sistemom. I ABS-om i ESP-om. Ako ti je to skupo, zaboravi terence.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Svi imamo svoju matematiku ali kad dodje do kupovine sve pada u vodu kad krenes od salona do salona. U temi o Dusteru mozemo diskutovati samo o SUV vozilima  a tu Duster u odnosu na konkurenciju trci 2 koraka ispred.
Moram samo da dodam da dodati 2k ili 4k na cenu nije argument, svakako da taj dodatak moze biti iskoriscen na mnogo pametniji nacin.

bugi

#425
Ima jedan problem sa dusterom i matematikom, to je jedini stari model (2010 god) u reno nissan grupaciji, i kad za god dana izadje novi duster, ovaj sad kupljen za 16, vredece 10 ili manje hiljada!! 16000 evra za duster bez 4x4 pogona je previse, jer nazad ima torziju, konkretno da sad kupujem, definitivno neki suzuki, dosta bolja izrada, a slicne pare, benzinci iste cene, dizel skuplji kod suzukija, ali je i jaci 120ks i krece tek od treceg paketa opreme.

I voleo bih da vidim komplet spisak urban explorer opreme, posto ga na sajtu nema u tom obliku...

Kadjara sam spomenuo kao auto koji trosi kao duster 1.5dci il manje, a malo je veci i malo bolji i mnogo noviji, a samo 2 hiljade razlike...

hobbista

Jeste malo off, ali ne vidim gde je tačno problem sa tehnologijom starom 20 god.?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

Jel se ovo odnosi na mene?Ako se odnosi,ovo je deo odgovora.Razvoj i inovacije koštaju.Neko želi nove tehnologije u svom automobilu i to je spreman da plati i neka plaća.
Jedina istinska novost na Dasteru i Dačijama uopšte od 2004.god. je Tce motor.Sve ostalo je davno smišljeno,sažvakano,provereno i odavno se isplatilo Reno-u.Zato su Dačije relativno jeftine i pouzdane.Meni se to sviđa (jeftino i pouzdano),zato i vozim Dačiju sa zadovoljstvom.
Problem je što "prljavi kapitalisti" hoće da nam izmuzu još neki evro na gluposti koje nemaju veze sa suštinom (ekrani osetljivi na dodir,lajsne,razni paketi,opcije i ostala s*anja).Umesto tih s*ranja,ako hoće da Dačija bude skupa,onda neka se potrude da ne krivi A stub na EuroNCAP testu ili neka daju 12 godina garancije na koroziju.

Highlander

Ako bih mogao i ja da se ukljucim, kao neko ko ima iskustva sa Dasterom vise od godinu dana ?
- Vihore sto ti je ovo trebalo? Kao da si dirnuo u osinjak. :ha:
- Hobbista - problem sa tehnologijom starom 20 godina je samo estetske prirode. Pogledaj Pamelu Anderson, Karmen Elektru, Dzasmin Blit, Klaudiju Sifer i Sindi Kraford kakve su bile prije 20 godina i shvatices u cemu je problem.  :hihi1: :Smiley:
- Sve zavisi od toga : za sta vam je potrebno auto ? Ja sam kupio u novembru 2014. Dastera ph.2. 1.6 16V 4x4 Laureat oprema. Platio sam ga u CG 14.200 eura. Dizelas 1.5 dCi je bio skuplji za 2.500 eura, koje nisam mogao naci ni pod razno. Skoda Yeti je tada kostala 17.000 eura u najjeftinijoj varijanti sa benzinskim motorom od 1.2 kubika i bez pogona na sva cetiri tocka. Ostale Skode, za moje potrebe nisam htio ni gledati. Suzuki SX4 je bio oko 13.000 eura, benzinac, bez pogona na sva cetiri tocka, sa 4x4 je bio preko 16.000 eura. Ja imam potrebu od sest do osam mjeseci svake godine, da se oko 6:45 a.m. pri temperaturama od -15C, pa i -20C, otisnem nizbrdo 26 km do Kotora, ponekad po ledu od par cm na duzini i do 20 km. Mnogo mi znaci, kad mi u takvim jutrima auto upali od prve i kad kabinu ugrije dok ja sastruzem led sa stakala. U gepeku nosim zuto rotaciono svjetlo sa sijalicom od 10W koje izbacim kroz prozor na krov, jer magla ili olujni oblaci znaju biti tako gusti da ne biste vjerovali. Zimi, put ciste tako dobro i cesto da obavezno nosim i lopatu za snijeg, Daster bez problema gazi do 40cm, ostalo nisam probao, zao mi da mu pokidam one plasticne pragove, blatarice, ... Nekoliko puta sam, nakon vecih oluja, u prtljazniku nosio sa sobom (a, tri puta i koristio !) motornu testeru Stihl 230 da lakse uklonim pala stabla sa puta ! Nakon takvih uslova, kada se sretno dovezem na odrediste, najradije bih izljubio Dastera u cadjavi auspuh (Lazem, uopste nije cadjav.). U takvim prilikama, ni najmanje mi nije bitno da li imam parking senzore i kameru, Media Nav, hromirani nastavak na auspuhu ... Za moje potrebe, ja sam siguran da za taj novac nisam mogao kupiti nista ni priblizno ovih karakteristika, da je novo. Za moje potrebe, savrsen auto koji vrijedi svakog eura kojeg sam za njega dao. Za moje potrebe, dok se bude mogao kupiti Dacia Daster, o drugim autima necu ni razmisljati...
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Keka

Mesate babe i zabe, a Vihor nije rekao za sta mu auto treba. Da li hoce da se penje po cukama i glumi Ladu Nivu, ili hoce da bude bacije iz dzip Dacije.

Ako pricamo o Dusteru 4x2, onda nema reci o nekim terenskim sposobnostima. Sve to moze da uradi i Stepway, za mnogo manje para i sa mnogo manjom potrosnjom. Definitivno ne vredi 16.000 evra, osim ako u pretincu ne stoji budjelar sa 5.000 evra.

Duster 4x4 je druga prica. Nema konkurenciju po ceni za pogon 4x4. Ostalo je...takvo kakvo je.

Generalno, na svakoj Daciji, sve preko srednjeg (Ambiance) paketa opreme je sminka koja kosta kao Sv. Petra kajgana, a nicem ne sluzi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bugi


miki-bgd


Zoran

Duster nije šminka , to je provjeren auto velikih terenskih sposobnosti. Sve više ga kupuju domovi zdravlja, vatrogasci, policija...
Highlander, odavno namještam usta da ti kažem da ću doći na kavu u NJeguše ali kada si spomenuo lopatu i Stihl sve je riješeno.
Ako bude sreće na proljeće , ja i moja Slađana ćemo ti doći na kavu. :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

dzule

A ja se zapitao jednog momenta sto je ''Highlander''????!!!!!! :ces:
pa ti bi trebao i poprilicne zalihe hrane da nosis svaki put kad krenes u pustolovinu napustanja kuce......
salim se naravno....
inace, ima jedan dobar test dustera na vrelim gumama
http://www.vrelegume.rs/test/dacia-duster-urban-explorer-dci-110/

koga ne mrzi neka pogleda i ''zakrvavljenu'' raspravu u komentarima........
sve se svodi na to da li smo mi K*eteni, jel da, koji imamo daciju, i da smo svi takvi papani da mi ne znamo sta je mercedes ili bmw.....
ljudi, stavi se na papir kome sta treba, koliko ima para, da li ima para da odrzava auto i na kraju krajeva sta ko ocekuje od auta....
ponavljam, ja sam pre 5 godina hteo auto, koji me nece nista sem servisa kostati, jer hvala bogu imam jos osam meseci da isplatim kredit za stan, i nisam smeo sebi dozvoliti neki belaj sa autom, koji bi mi izazvao srcani problem...sa kojim cu smeti da se uputim na put ma koliko isti bio dug...i da, kada smo mi kupovali sandera, samo je dve hiljade u laureatu bio skuplji od focusa, 307, i slicnih polovnih auta koje su bake vozile do pijace sa kilometrazom na satu ( laznom, naravno ) koju cu ja navozati za recimo 4 do 5 godina...e tad sam rekao zeni, ma kupicemo novo.... i nisam ni jednog casa zazalio...
a sad o dusteru, ja bih ovog novog ( sa slike ) kupio jedan na jedan, samo da imam novaca....sa sve progutanom tackom.....


glavonja3

Citat: Loganovac poslato 23.12.2015. - 12:29
Ne brinem se za prodaju Dastera, kad bude opala opašće i cena.

Ovako Mali Perica zamislja trzisnu ekonomiju. Ispade da je 'nevidljiva ruka' svemocna, ccc. Itekako cena moze biti lose postavljena i zbog lose cene (previsoke) moze propasti firma. Moje misljenje da je cena od 16.000 jevrica previsoka za 4x2 pogon te Dacije i da je bolje kupiti, kao sto rece neko, Golfa i Aurisa.