pokazivač temperature rashladne tečnosti

prethodna tema - sledeća tema

Ljuba_Zemun

Pozdrav članovima,Sandero 2013 nema pokazivač temperature motora,odn.rashladne tečnosti,koji bih mogao da pratim u vožnji već "kontrolno svetlo upozorenja za temperaturu rashladne tečnosti ako ostane upaljeno u vožnji praćeno zvučnim signalom bip,znak je za pregrejavanje motora.Parkirajte i ostavite motor da radi u slobodnom hodu 1 ili 2 minute.Temperatura se mora spustiti.U protivnom zaustavite motor.Ostavite ga da se ohladi pre provere nivoa rashladne tečnosti." Vozim od 1977.godine svoja i službena kola,amater,svi automobili su imali vidljiv fabrički ugrađen pokazivač temperature motora koji sam obavezno pratio da bih sprečio da tečnost prokuva i nikad nisam dozvolio da do toga dođe a sada to ne vidim i ne mogu "bolje sprečiti nego lečiti" jer šta ako se ventilator ne uključi,ne čujem bip,ne obratim tog trenutka pažnju na kontrolno svetlo upozorenja ili ne mogu istog momenta da se parkiram.Da li paljenje svetla upozorenja ukazuje da će u vremenskom intervalu od .....sekundi ili minuta tečnost prokuvati i napraviti haos u motoru ili je to znak šta me čeka ako trenutno ne stanem.
Ako je ova tema aktivna uputite me ili dajte odgovor ili rešenje.Ne snalazim se baš najbolje na forumu,podforumu,temama,itd ali želim da se informišem o svemu što je vezano za Sandero 2013 i zadovoljstvo mi je da čitam duhovite "razgovore".Uostalom,javljaću se još po potrebi.Pozdrav

Aleks

Da fali taj pokazivac - fali! Da smo navikli da vozimo sa istim - jesmo, navikli smo! Da smo navikli da vozimo bez pokazivaca pritiska ulja u motoru - i to jesmo,i ne bunimo se. Veca steta ako zariba nego ako prokuva.  :ne:
Zato opusteno, vozite i pratite sve sto moze da zasvetli crveno!  :driver:

Ljuba_Zemun


dr.miso

Citat: Aleks poslato 22.05.2013. - 16:21
Da fali taj pokazivac - fali! Da smo navikli da vozimo sa istim - jesmo, navikli smo! Da smo navikli da vozimo bez pokazivaca pritiska ulja u motoru - i to jesmo,i ne bunimo se. Veca steta ako zariba nego ako prokuva.  :ne:
Zato opusteno, vozite i pratite sve sto moze da zasvetli crveno!  :driver:


slazem se potpuno  :too:
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy: