Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Ma ko zna šta je ,a već sam rekao da je guma potpuno ista kao i one koje sam dobio na alu felnama uz stepway-a kada sam ga kupio..zato me i zbunila ta nalepnica.Ne slikah je da vidite.Obavicu to sutra.

Andrix

Da nije 80 mph a i to je malo za drugu oznaku brzine 87 T, ja bih rekao da se slucajno nasla ta nalepnica tu
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Ili se prosto podrazumeva da je rezervna stajala godinama i da se skamenila i da se zato ogranicava brzina sa njom, a ionako se sa rezervnom ide samo do prvog vulkanizera.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

I deformisala od nosaca  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Evo slike od rezervnog tocka

Loganovac

 :doh: Sad tek vidim - pa zar nije dimenzija šesnaestica na Stepway-u 205/55/16? U odnosu na nju, 185/65/16 je 2.32% većeg prečnika. Ako je to slučaj, pri zameni originalnog točka rezervnim, ne bi se oba točka okretala istom brzinom. Ovo bi, pored preoblema as stabilnošću i kočenjem izazivalo prekomerno habanje trkača u diferencijalu pri većim brzinama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Hm. 195 je u pitanju. Mislim da je to odgovarajuca dimenzija.  :ces:

ivan-bgd

Na stepway-u su fabricke gume 195/55r16 tako da je ova rezervna po meni ok.A sto su  mentoli napisali ogranicenje brzine ne'am pojma :ces:

svrle

Vezano za slike koje je ivan-bgd postavio:

- Izgleda da je ovaj rezervni tocak upotrebljavan. Nema onih pruga u raznim bojama (mislim da su zelena, plava i narandzasta ili tako nesto) po celom obimu gazeceg sloja gume, made je ivan-bgd naveo da je tocak nov nekoriscen.

- A pored ove nalepnice sa ogranicenjem na max 80 km/s, postoji jos jedna nalepnica (vidi se na slici da postoje dve nalepnice) koja zabranjuje upotrebu srafova za AL felne na ovoj celicnoj felni - vec ukazuje da se koriste srafovi koji su dosli uz vozilo za celicnu felnu. Mislim da je tako, mada ispravi me ivane-bgd ako gresim, mrzi me da skidam moj rezervni tocak.

ivan-bgd

Nema tih boja ni na mom rez.tocku a nisam ga koristio.Jeste gazio ovaj tocak ali neznatno.A ta druga nalepnica jeste objasnjenje za srafove nego ne uslikah dobro bilo jako svetlo.Tako da srafovi od celicnih ne mogu na alu felnu,a obrnuto moze jer ovi srafovi imaju podloske za alu felne.

krle

#235
Da li se u uputstvu za upotrebu vozila pominje   ograničenje brzine?  

Nalepnica nije   bez razloga postavljena pa bih poštovao upozorenje, a s obzirom na     http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2989.msg63550#msg63550

ivan-bgd

Jedino ako se stavi taj točak sa tri alu felne,onda možda ima  neke logike,a gume su potpuno iste kao na alu felnama koje sma dobio na kolima .Uzeo sam ga iz razloga da uparim dve iste gume tj da skinem rezervnu postojeću i kupim ,,ćopu,,.A kasnije kad se ove kontinentalke potroše kupim samo dve gume a ne sve 4 i tako uštedim,jer trenutna cena te dimenzije je preko 10000 :ne: :ces:

svrle

Citat: krle poslato 01.03.2012. - 21:01
Da li se u uputstvu za upotrebu vozila pominje ograničenje brzine? 

U uputstvu pise da brzina vozila ne sme preci brzinu naznacenu na rezervnom tocku.

Citat: ivan-bgd poslato 01.03.2012. - 19:47
Nema tih boja ni na mom rez.tocku a nisam ga koristio.

A evo i mog rezervnog tocka sa prugama u raznim bojama. Ja sam mislio da je to standard proizvodjaca.

ivan-bgd

Evo sad i ja vidoh da ima i kod mene ovih ,,šarenih,, linija.A što se tiče brzine neću ga ni koristiti kao rezervu nego ga čuvam za kasnije za ne daj bože,a i rezervni ću da zamenim sa ,,ćopom,, da ga ne bih arčio po vodi i blatu.Sačuvaću tako ove dve da ih uparim sa još dve,kada za to dođe vreme. :whistling:

Gagi1/2

Nalepnica je verovatno postavljena zato što se rezervni točak na Stepway-u razlikuje od ostala četiri točka (aluminijum/čelik felne). U uputstvu piše da za vreme upotrebe rezervnog točka brzina vožnje ne sme preći brzinu označenu na nalepnici ako je vozilo opremljeno rezervnim točkom drugačijim od ostala četiri.
Ja, recimo, imam "običnog" Sandera sa čeličnim felnama i na mom rezervnom točku nema nikakvih nalepnica. Isti je slučaj bio i sa Loganom koga sam prethodno vozio.

Ako skineš tu gumu sa čelične felne i staviš je na aluminijumsku, mislim da ćeš moći da voziš sasvim normalno bez ikakvih problema. :ne: