2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

nikola034

#90
Da li su nekome od vas na II servisu stelovali ventile ja sam zakazao servis za 20.04.2012 i oni pomenuse neku reglazu ventila kako i menjanje svecica koliko vidim vi to ne pominjete a to nemate ni na racunima? I moze li neko da mi malo bolje objasni gde se nalazi taj polen filter sam cu ga zameniti.  :lazy:

ivan-bgd

Na suvozackoj strani pored leve noge,tj stopala.

bind

Hit Auto.
Na 14400 km uradjen 2 servis.
Auto ostavljen u 10 i 30 .
U 14 h preuzet.
Ljubazni i fini.
Jedino me buni  5 l ulja,jer neznam kolko treba za zamenu a nisu mi dali visak,ako ga je bilo.


jasho

#93
Za 16700 i ja bi bio ekstra ljubazan pogotovu za ovo ulje skupjle za 350 din po litri od same maloprodaje uvoznika, a tek ovaj filter goriva logan??? :bonk:

Loganovac

Ništa to nije u poređenju sa filtrom kabine od 2032 dinara! Zamenih li ja to skoro kod ovlašćenog za manje od 800 dinara? 150% skuplje!  :gun:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Nisam znao da se 2.servis radi na 15000 km :ne:

bind

Sreca da imam njihovu karticu pa je cena na racunu sa 5% popusta na delove i 10% popusta na rad .Mada kod mene u radnji kad izdajem nekom fiskalni racun i ako mu dajem popust to stoji na fiskalnom racunu, sto nije slucaj sa Hitovim racunima ,mislim da je ta prica o popustu na karticu  lazna .
Prvi sevis je radjen na 4400 km ili ti posle godinu dana(auto nije nesto vozen te prve godine),zato je drugi na 14400 km.

jasho

#97
Pod hitno da izčitaš podforum kvarovi i popravke, sa posebnim naglaskom na prodavnice i servise!!! :rtfm: :friends:

Goky

Uslovi garancije - servisnih intervala: 15.000 km ili godinu dana... možeš za godinu dana da pređeš i 1.000 km ali zbog garancije  moraš da radiš servis... bezveze... ali tako je :bonk:
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

ivan-bgd

Koji je bre ovo filter od 4000???Jel zlatan?Pa ovo je skuplje od ostalih servisa za 5000din.Ne znam šta ćeš tamo na servis :ne: .Nisu ti sipali svih 5L ulja.Krajcovali su te za makar pola litra.A ta kartica lojalnosti je obična glupost.Fora za naivne.Ko kome danas šta poklanja.Nafilovali ti račun pa kao imaš  popust. :ranting:

kiconix

Pod jedan, proveri kolicinu ulja u motoru.
Pod dva, ne da su te odrali  :brutal2:, meni se usi crvene samo od citanja.

DarioGTI

Izmuzli pare iz čovjeka ko mlijeko iz krave  :ranting: :ranting: Ovo je stvarno van svih granica  :fiju:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

VaskezNS

I meni je ubo oči taj filter goriva ali...

Oriđiđi: http://dacia-delovi.com/?526,filter-goriva-logan-sandero-1.5-dci-(2008.-2012.)

...i zamenski: http://dacia-delovi.com/?258,filter-goriva-logan-sandero-1.5-dci-(2008.-2012.)

Da li je drugi filter 4x lošiji ?  :bonk:

Pa ti sad vidi zašto proizvođači automobila garanciju na nova vozila produžavaju sve više i više. Dobro njima, dobro mreži ovlašćenih servisa, a po džepu kupaca koji su "pokriveni" dugom i lepom garancijom  :palica:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Veterinar

#103
Originalni filter goriva zaista ima takvu cenu. Nisam gledao kakva je situacija kod ZeljkaR, ali mislim da se ne moze naci original ispod 4000 dinara. Sto se ulja tice, to je glavni razlog zasto sam napustio njihov servis. Ulje je bilo uvek za oko 5 mm preko max. dozvoljenog nivoa. U taj motor staje oko 4,4 l. U poslednjih 130000 km na servisima su mi sipali ili sam sipao (za razliku od prva tri servisa uradjena u HIT-u) 4 l. Kada se sipa 4 l nivo ulja u motoru je blizu max. nivoa i, ako je sve u redu sa motorom, na približnom nivou će biti i kada dođe vreme za zamenu.

:nami: VaskezNS me preduhitrio. Drugi filter mozda jeste losiji. Ne znam. Znam da sam koristio zamenske od 70000 km i da sam na 155000 imao problem sa diznama. Moguce da bih imao problem i da sam koristio originalni.  :ne:

ivan-bgd

Otići ću malo u  :offtopic:  ali moram da kažem.Kada je ćale vozio tojotu svećice ,,denso,, u svom pakovanju su bile duplo jeftuinije nego iste te ,,denso,, u tojotinom pakovanju :ne: . Kada sam pitao zašto je to tako,rečeno mi je da te svećice osim denso provere prolaze i tojotinu proveru koja ne dozvoljava ni procenat greške i zato su skuplje :ne:.Možda je tako i sa tim ,,originalnim,, delovima kod dacie tj renoa :ces: