2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Znaci  :badmood:

Svi ovlasceni servisi traze da se vozilo ostavi dan ranije, da se ohladi, zbog stelovanja ventila.

Problem je sto nemam vremena da ceo dan cekam da se ohladi, a ako ga ostavim, vracanje od servisa do VMA i nazad po auto je po Bg ravno nocnoj mori. Taksi je naravno van diskusije, zbog cena.

Ostaje pitanje, gde.....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


oliver83

U Sapcu ne traze, ali ti to ne odgovara. Uradio sam tamo skoro veliki servis, poceli su odmah cim sam stigao

hobbista

Ventili se šteluju na hladno. Iako postoji podatak za štelovanje na toplo, pitanje je šta podrazumevaju pod "toplo"?

@Keka:
1. Kupiš dihtung dekla
2. Pozoveš prijatelja i dogovoriš se za štelovanje.
3. Ostaviš auto uveče na parkingu VMA
4. Ujutru dođe prijatelj i našteluje ventile
5. Povedeš prijatelja na čašicu razgovora u firmu, i upoznaš ga sa osobljem ženskog pola, srednjih godina (25-35 god).



:D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Tako je Hobista....  :aplause: posebno mi se svidja onaj detalj sa upoznavanjem osoblja zenskog pola...  :D

Keka

 :ces:

Da li je moguce da je dihtung metalni i da se ne menja? Sad vrtim pricu unazad, nikad mi nisu naplatili dihtung.

A za prijatelje gratis irigografija  :friends:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Moguće je da je metalni, samo je pitanje da li je menjan na nekom od prethodnih štelovanja. Ako nije, t.j. ako je otpuštan/pritezan već 2-3 puta bilo bi pametnije da se zameni.

Za gratis irigografiju ventili se šteluju na  us/iz - 0,05/0,10  :hihi: :ziveli:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jasho

Na koliko se radi štelovanje ventila, meni dok sam bio u garanciji ni na jednom od redovnih servisa nisu štelovali ventile, a do sad sam prešao 72000km? Čini mi se da se i ne čuju, ali da li bi bilo pametno dirati, s obzirom da vozim na gas?  :ces:

hobbista

Oprečna su mišljenja. Po meni, pogotovo ko vozi na TNG, trebalo bi da šteluje na svakih 15.000 km. Po servisnoj knjižici mislim da je na 30.000 km.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

Citat: jasho poslato 09.11.2012. - 10:42
Na koliko se radi štelovanje ventila, meni dok sam bio u garanciji ni na jednom od redovnih servisa nisu štelovali ventile, a do sad sam prešao 72000km? Čini mi se da se i ne čuju, ali da li bi bilo pametno dirati, s obzirom da vozim na gas?  :ces:
Što je zazor manji,manje se čuju.Pri tom ne mislim na "kliktanje" ventila nego na zvuk (štektanje) koje pravi zazor između ventila i klackalice.
Ako si vozeći na plin prešao 72000km,trebalo bi da ih našteluješ.

Da li se zazor vremenom povećava ili smanjuje?
Zazor se smanjuje zato što ventili uranjaju u sedište.
Zazor se povećava zato što se troše klackalice i vrh ventila.
Teorijski, trebalo bi da je ovo uravnoteženo i da se ventili nikad ne šteluju!
Praktično,bilo bi dobro da se napravi anketa "ko je na kojoj kilometraži štelovao...",jer nije propisano,bar ja ne znam.
Kad je Žac opisao štelovanje ventila bilo je odstupanja,ali to može poticati još od sklapanja motora u fabrici.
Pomalo mi je "frka" da sam ovo radim na Loganu,a opet ne ostavlja mi se auto dva dana u servisu.I ko mi garantuje da će tamo biti 100% savesni i precizni. 

jasho

Na gas je nekih 14000km, a pre toga na benzin 58000km, ali mene čudi da na servisu, a radio sam ih tri kod Žive uključujući veliki, i jedan u Kompresoru niko nikad nije rekao da treba da se šteluju ventili, ja sam jednom pitao majstora kod Žive ovaj nešto smuljao odgovor i ispade da ne treba još!!

Loganovac

 :ha: Nemam reči, možda jedino rezonovanje da im je štelovanje ventila velika zajebancija koju ne mogu adekvatno da naplate...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

jasho@

Vozi na štelovanje! I to radi na 30000km, redovno. Bilo je, čini mi se, 800 dinara kod Žive.  Al' bio sam davno.

zac

Citat: saša61beograd poslato 09.11.2012. - 11:53
Pomalo mi je "frka" da sam ovo radim na Loganu,a opet ne ostavlja mi se auto dva dana u servisu.I ko mi garantuje da će tamo biti 100% savesni i precizni. 

Sale, kakav sad servis???  :palica: :D

saša61beograd

Ma uradiću to sam,na proleće,biće tad oko 65.000km,krajnje je vreme.
What could possibly go wrong?
Kad sam to prvi put radio držao sam na akumulatoru otvorenu knjigu Yugo Koral 45,B.zekavica,D.Slavković,Tehnička knjiga,Beograd.Sad imam ceo tutorijal u boji!Znači,nema frke!
Uzgred,meni na prva tri servisa nisu ni pomenuli štelovanje ventila.

zac

Dodji na prolece do mene i to zajedno odradimo.  :D