Upaljač- koje uređaje uključiti na njegovo mesto a bez opasnosti od požara

prethodna tema - sledeća tema

Ljuba_Zemun

Više godina vozim sa stalno uključenom kamerom + gps kada putujem po zemlji i inostranstvu. Kamera 180mAh, gps 820mAh. Kada ne koristim gps ubacim kineski dodatak za temperaturu u kabini i punjenje akumulatora. Pre nekoliko dana u vožnji u gradu,uključena kamera i merač temperature,odjednom nestaje struje u vozilu,ne svetli ni jedna lampica,motor se ugasio. Vratim ključ u početni položaj,kontakt,upale se sve lampice,sačekam da se ugase,zaverglam,motor upali. Kod kuće pogledam kablove na akumulatoru,sve zategnuto kako treba. Majstor kod koga održavam vozilo smatra da je veoma opasno voziti sa navedenim uređajima uključenim u otvor za upaljač jer može doći do požara u elektroinstalacijama,da izgori kompjuter... Ako sam dobro razumeo,kao da postoji neka,da je nazovem "sklopka" koja isključi struju kada dođe do preopterećenja a u cilju zaštite od požara. Interesuje me sledeće:                         
1. Da li navedene uređaje mogu da koristim istovremeno uključene u otvor za upaljač ili ne ?
2. Da li je moguće i kakvo je rešenje da i dalje koristim oba uređaja ?

Andrix

Mislim da postoji podatak o jacini uredjaja koji se smeju vezati u upaljac, ja ga licno ne znam.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

bugi


kiconix


Vihor

Svremena na vreme, frižider na 12V ,po par sati, bez problema, osigurač 10A.

PS, proveri masu, na šasiji, još bolje, skini, očisti, vrati, stegni
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

U širokom luku zaobići takve "majstore" koji izgleda veruju da je Zemlja ravna ploča.
Ako su osigurači ispravni i sa fabričkim vrednostima nema realne  opasnosti od požara. Napominjem da je opterećenje priključka zapravo struja koju vuku potrošači (A) a ne kapacitet njihovih baterija (mAh). Znači proverite kojom strujom se pune vaši uređaji pa to saberite. Ako bude peevelika osigurač iskoči i u celom komšiluku nestane 5G mreža  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


nik

Da jos malo zaćinim  :offtopic:

Citat: Loganovac poslato 19.07.2020. - 09:07
...i u celom komšiluku nestane 5G mreža  :Smiley:

Ali je bar komšiluk bezbedan od korone.  :Smiley:

U svakom slučaju preporuka stoji
Citat: Loganovac poslato 19.07.2020. - 09:07
U širokom luku zaobići takve "majstore" koji izgleda veruju da je Zemlja ravna ploča.