Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Izbacuju 1,2 TCe 125 (nažalost), a da li je isto i sa 1.6 115KS :conf:
TEST: Dacia Duster 1,2 TCe 125 Comfort
https://www.magazinauto.com/test-dacia-duster-12-tce-125/

bocca

SCE naravno ostaje. Novi 1.3 tce je dominantan veoma. Ima razne opcije snage i obrtnog momenta. Kod nekih varijanti snage maksimalni momenat ima već na 1400 obrtaja. Nize nego bilo koji dizel.

Lazar@

Evo malo razlike u mozgu 4x4 sistema :lux:




Kocijas

Komsije izbacile cene Dustera sa 1.3 tce motorom. 130 hp oko 16.200e a 150 hp oko 19.160e. Naravno sa razlicitim paketima opreme. Kako vam se cini?

kiconix


Daniel

19.200 eur za Daciu je bas bas mnogo para, makar koliko je gotivili.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

bocca

Kod Slovenaca je 350e jeftiniji nego 1.5 dci. Slicno i u Hrvatskoj. Ali je tamo razlika u ceni izmedju sce i dci 2000e, a kod nas 2700e. Kod nas najverovatnije ide na 2000e vise od sce a 700e manje od dci! Po meni ipak previse. Koliko god mocan bio ipak trosi najmanje 1.5 litara vise od dizela koji je takodje odlican. A razlika u ceni verovatno nevelika!

Loganovac

Nisam baš najbolje shvatio, ali tce130 i dci (bilo koji) su nebo i zemlja. Da ne pominjem tce150, koga nisam ni imao prilike da probam...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Dacia je auto koje je takvog koncepta da treba da bude Best Buy u svojoj klasi, tako da svako trpanje neke suvišne opreme na Dacie i bildanje cijena ne vodi nikuda...

Vjerovatno se firma ohrabrena dobrim prodajnim rezultatima nekog modela, naročito Dustera i Sandera, odluči da poveća apetite i da cijene idu u nebo.

Npr. u BiH je Sandero ili Logan diesel, pogotovo ako je Stepway, ide do 13 000 eura, što je stvarno puno, jer u toj klasi ide već Citroen Elysee pa i Opel Astra itd. Da ne govorimo da više nema onih Logana koji su bili po 7-8 hiljada eura, najjeftiniji Sandero ne ide ispod 8500 eur.

Duster je bio hit kada je koštao oko 10 000 eura, pa nešto manje ili više ali tu je bilo to. Sad vidim kod nas već Dustere koji gaze dobro preko 15 000 eura.

Mislim da bi Dacia napravila hit, da većinu modela smjesti između 7500-10 000 eura, samo rijetki da idu od preko 10 000 pa sa najskupljom opremom da gornji limit bude 15 000 eura.

Ovako, zalutat će na trištu tamo gdje joj nije mjesto, a postat će konkurencija i samom Renaultu, što mislim da im nije cilj.

kiconix

Posalji im mail sa ovim tekstom, mozda upali.  :Smiley:

bocca

Sad ja nisam najbolje shvatio. Loganovac, probao si neki od novih četvorocilindričnih tce motora? Ako jesi, kakvi su utisci? Ja posle čitanja nekih osnovnih podataka verujem da su vrlo moćni, ali kako je na drumu?!? I jako bitno, kakva je potrošnja ako se motor malo i potera, da se njegova moć oseti? Pozdrav!

Aleks

Citat: Kocijas poslato 19.01.2019. - 22:09
Komsije izbacile cene Dustera sa 1.3 tce motorom. 130 hp oko 16.200e a 150 hp oko 19.160e. Naravno sa razlicitim paketima opreme. Kako vam se cini?
Pa to je to.  Možda je skupo ali opet najjeftinije od ostalih.  Dacia ma koliko koštala opet nudi najviše opreme i snage za novac koliko košta.
E sad,  ako je to puno para za nečiji dzep ne mora da znači da je skupo.
Meni bi lično bilo mrsko da dam toliki novac za novu Dačiju,  bilo koju.

speedo

Novi Duster je baš dobar auto, probao sam dCi 4x4 sa najvišim nivoom opreme. Nema to auto veze sa mojim Sanderom prve generacije ni u kom pogledu, osim imena.

bocca

Kao što kaže Aleks "manje dobiješ ali manje i košta". Daster u najvećem paketu opreme sa dci motorom od 115ks košta 17000e i ima svašta. Nešto malo veći Kađar, u prvom paketu opreme sa istim motorom košta 19600e a u drugom paketu opreme koji je ekvivalentniji Dasterovom trećem košta 22300e!!! Takođe Tukson, nešto veći, motor 1.6 sa 115ks, prvi paket 21000e, a drugi, sličniji Dasterovom, 21800e! Onda, malo manji Renegejd, motor 1.6 sa 120ks, prva oprema koja je dosta slaba za 19500e a već u drugom paketu opreme 21300e! Vitara koja je isto znatno manja nema dizel motor. To su sve bolja auta koja bih uvek rađe posedovao nego Dastera, ali i znatno skuplja. A to su najjeftiniji konkurenti. U sličnim dimenzijama ima i još mnogo skupljih. Ustvari najveći problem je što je u 99% slučajeva kod nas 15000e ogroman novac! Pozdrav svima vama, dobri moji Dačisti!!!

MitarMrgulic

Naći će to auto svoje mjesto i put do kupaca, ali neće napraviti bum, kao što je npr. Logan 1.generacije, koji se razgrabio čim bi stigao sa lagera :)

Unutar mreze Dacia koncesionara, ovisno o prodaji i potraznji, neki modeli imaju vece margine oko davanja popusta, neki manje.

Sandero je skup i fiksno drzi cijenu, dok se za MCV moze dobiti znatan popust u odnosu na deklariranu cijenu.

Vjerujem da je management vidio da Duster ide dobro i da se grabi na trzistima EU, pa hoce na njemu da zarade sto je moguce vise.

Uglavnom, Dacia je i dalje najpovoljnija, a vjerujem da maheri iz Renaulta znaju dobro trziste i svoj posao :)