Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Najbolje gume koje sam ikada imao su ove fabričke Continental.
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

I moje su fabričke Kontinentalke, ali made in Rumunija!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

LeNgenda

Ali zato engineered in Germany.

I moje letnje su iz prve ugradnje, imaju jedno 70.000 u sebi a sara je na pola.

Naravno, iskrzane su sa strane i izbledele su i omatorile neverovatno, ali devet godina, 70.000 km i sara je na pola.

Iz tog ugla, odlicne su.
Iz svakog drugog, odavno su sazrele za zamenu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Kad se samo setim kako su kočile fabričke, rumunske Kontinentalke dođe mi da plačem...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Presao na letnji rezim-gume, takodje fabr. Ecokonti 5. Meni su ok, mada i one rumunske Montana na Loganu iz 2004 su radile posao oko 3 god i zimi i leti. idemo dalje
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

astmario

Licno sam i dalje na fabrickim miselinkama, 9 godina mislim da je suvise, mesa ima posto imam set zimskih felni i guma ali na bokovima dosta mikro pukotina.
Budzet naravno vecito ogranicen, 185/65/15 dimenzija. Za +-22.000 mogu pazariti sve 4 gume, treba mi savet za neki od modela:

K425 KINERGY ECO
Kleber Dynaxer HP 3
Continental ecocontact 5 dot od pre tacno godinu dana skinute sa novih kola

Ili nesto trece?
Prelazim 5-6.000 godisnje, a racunajte i na zimske gume.

Ayrton

K 425 Kinergy Eco.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

nik

Takodje, teram ih vec trecu sezonu. Nema naznaka starenja (tvrdoca, prijanjanje, trosenje,...).

astmario

A rizikovati noviju Eco 2 K435? Razlika u ceni je relativno mala.

Ayrton

Verovatno su minimalne razlike i u kvalitetu, u odnosu na K 425. :ne: Ako nema razlike u ceni i "DOT" je verovatno dobar, onda  :jea:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

astmario

Kontam da je novi model pa bi DOT morao biti svez, ne bih morao da jurim prodace da proveravaju, guma je navodno tisa, samim tim i meksa pa ce valjda duze proci dok se ne pretvori u plastiku, sto je meni bitnije od trosenja jer i na 9 godina starim mishelinkama imam 4-5mm mesa.

astmario

Namontirao danas, Hankook K435 Eco 2, DOT je 0818, izasle 5680din po gumi, plus 2200din za 4 nova ventila, balansiranje, montazu i demontazu. Utiske iznesem kada predjem vise od 2km :D

Zee

Narode, ima li ko iskustva sa Lassa Greenways gumama?
:ziveli:

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

jasho

#914
Ja imam sa Lassa Atractom, upravo danas ih nabacio ponovo, ovi im je peto leto da ih vozim i dalje su u dobrom stanju, šara je tu oko 6mm, moja neka procena je da sam do sad prešao između 45000 i 50000 km sa njima, a što se tiče Greenways samocitiraću se od prošle godine:

CitatZa preporuku :to: pogotovo u poređenju sa Tigrom, ne troše se brzo, po kiši stabilne, ja imam Atractu, trebalo bi da je Greenways su još bolje, Brigestone je to, japanac :wave:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2655.750