Dacia Jogger

prethodna tema - sledeća tema

Mare

Citat: bocca poslato 20.03.2022. - 00:10
Au, kako odvratne fotografije! Pa dete sa nekim starim telefonom bi bolje predstavilo vozilo!!! Kao da ih zabole. Verovatno misle da će se sam od sebe prodati za 17700e. A i ja sam još veća budala od njih kada sebi dozvolim da me ovakve stvari iznerviraju. Laku noć!


Inače, ostali  prodavci se ubiše od slikanja. Zabole ih baš. Ko hoće, kupiće Dačiju što je dobra i povoljna u odnosu na konkurenciju a ne zbog slika.

kiconix

Jel realno da vam je slika iz oglasa bitna u kupovini vozila?
Odete na sajt i pogledate u hd rezoluciji pa ako vam je to presudno, porucite vozilo bez gledanja.

Veterinar

Za novo ne, za polovno da. Međutim, to je zato sto znam o modelu verovatno više od prodavca. Laiku može da znaci jako kako auto izgleda na fotografiji.

bocca

Možda ste i u pravu vi što branite prodavca koji se baš i ne trudi. Ali, oni su se ipak opredelili da se reklamiraju pa neka onda to i urade kako Bog zapoveda. Ako ta reklama nije bitna za prodaju, vrlo povoljnog modela u odnosu na konkurenciju, onda ne treba ni da je plate!!!

kiconix

Stvarno ne razumem.
Ko brani prodavca?
Samo pitao da li kupujete automobil (ovde pricamo o novom) preko slike u oglasu ili odete u salon da vidite to sto kupujete.
Sto se mene tice mogu da stave samo teks Jogger.
Kao neko ko je kupio nov auto, obisao sam vise salona i to ne samo Renoovih.
Slika kao slika mi nista ne znaci prilikom kupovine.

Loganovac

Ja nekako ipak razumem. Ako se već oglašavaš, pa ako si već odlučio da priložiš fotku, valjda nije problem da ta fotka liči. Koliki je to napor? Ako je preveliki, možda je bolje bilo bez fotke.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Capriolo

Da sam ja prodavac, ja bih u oglas stavio i neku fotografiju podvozja, da ljudi vide kako to odozdo izgleda. Mene je prijatno iznenadilo kako Sandero izgleda odozdo i koliko je tu sada zaštitnih plastika. Ipak je to neko sasvim novo vreme.

kiconix

Moj stav je izgleda pogresan.
:ne:
Mada, da sam ja prodavac ja bih se trudio auto da prodam.
A sa stava kupca sam napisao sta sam imao.

Veterinar

Upravo tako. Uvek moze fotka sa neta, ali lepse je kad se to lepo uradi u salonu.

Kupac otvori "polovne automobile", selektuje nov automobil sa plinskim uređajem do 18000 evra i pogleda sta ima. Ako nikad nije vozio Daciju, ako se ne razume u automobile, fotografija će da mu otvori oči, jer se u ostalo ne razume.
  Koliko ljudi nemaju pojma ilustruje cinjenica da, ako pitam kupca koliko auto ima "kubika", desi se da ponekad zamucnu, zamisle se, pa izgovore nešto poput:"Mislim osamdeset-devedeset."  Nemaju pojma ni koliku snagu ima auto, niti šta koji pojam znači. Takvih ljudi ima puno, koji između dva servisa nijednom ne podignu haubu, jer ne znaju šta bi gledali. Njima je fotografija bitna. Zapravo, salonu.

Da ne bude offtopic, pošto smo tome skloni, Jogger je i dalje, pogotovo sa sedam sedišta definitivno najboljia prilika za pazar. Mislim na odnos količine opreme, korisne zapremine, komfora, dužine automobila i novca koji kupac mora da da za to.

Capriolo

Kao sedmosed, Jogger je zaista cenovno bez konkurencije.
I Dačija je to genijalno odigrala, jer sa Joggerom igra u segemntu sedmoseda, iz koga se ogromna većina povukla, jer više realno i nema u ponudi silnih sedmoseda kao nekada ( Grand Scenic se ne uvozi godinama, Opel Zafira Tourer odavno ne postoji, Citroen Berlingo/Pežo Rifter/Opel Combo/Toyota Proace City Verso više ne mogu kao SUS, novi Renault Kango se valjda još ne uvozi, Smaks i Galaxy postoje, ali su znatno skuplji, Citroen C4 Space Tourer/Grand Picasso odavno ga nema ... možda ima Ford Tourneo Conect ). Prosto, od Nove godine mršava je ponuda sedmoseda ( do NG si u 4,4 metra dužine (za kratku verziju) imao sedmosede Berlingo i sve njegove klonove ).

A I kao petosed Jogger može imati veoma ozbiljan krug kupaca za ljude koji po najnižoj ceni traže najveću ponudu prostora za putnike i prtljag, a spremni su na neke kompromise. U TNG verziji mi petosed deluje kao baš idealno rešenje za taksiste ( i sve ostale koji u takvom vozilu žele TNG).

Tako da mislim da će Jogger u ovim tržišnim uslovima baš dobro da se prodaje.

silent

Citat: Capriolo poslato 21.03.2022. - 11:45
Da sam ja prodavac, ja bih u oglas stavio i neku fotografiju podvozja, da ljudi vide kako to odozdo izgleda. Mene je prijatno iznenadilo kako Sandero izgleda odozdo i koliko je tu sada zaštitnih plastika. Ipak je to neko sasvim novo vreme.

Опет је катализатор "на извол'те".  :cekicem: :ranting:

Kocijas

Da li je ovo katalizator ili srednji lonac? Ispod Jogera su vidljiva samo dva lonca (Na Daciama prve generacije, katalizator + 2 lonca).
Ako su ovo lonci onda bi katalizator trebao da bude zavučen gore kao kod nekih Reno modela.

Trumpeter

Onaj prednji okrugli je katalizator i baš kao što neko reče na izvolte. Dobra stvar što je smešten u kanalu tako da je izvodljivo ugraditi neku zaštitnu ploču ili rešetku


Kocijas

To znači da nema srednji lonac?!

Loganovac

Rekao bih da ovo gore nije slika Joggera, ali ono zagorelo sa desne strane svakako je srednji lonac.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.