Antifriz

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

Svaka čast Bobane !  :aplause: :aplause:

Znači kada odem do sela (Osipaonica) da navratim do tebe da odradimo zamenu  :wink:

P.S. A nisi ti original iz Mihajlovca, malo "otežeš"  :ces: :nami:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

Svaka cast na detaljnom opisu   :aplause:   :too:

boban66

#32
Ma ljudi ja sam rođen u Mihajlovcu ali mi je žena iz Zrenjanina pa maalko  šaltujem na tu stranu. :c:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

zac

Prevaspitala te gospodja.  :lau:

ppejic

Bobane,
kako sam video na snimku, nisi ispraznio staru rashladnu tecnost iz radijatora kabine?

boban66

Radijator kabine je sastavni deo kruga rashladne tečnosti, nema ventila a ni klapne kao kod keca na primer. Kod Dacije antifriz konstantno kruži kroz radijator, tako da, kada se ispušta tečnost na crevu kod hladnjaka iscuri sva tečnost iz sistema,normalno uz otvoren ventil za odzraku.Malo tečnosti koje zaostanu na krivinama creva ili u nekim manjim džepovima se izduvaju komprimovanim vazduhom, na više od 1dL.Nakon nalivanja novog antifriza i postupka automatskog odzračivanja, siguran znak da je sve u redu je da kada uključite grejanje u kabinim ono mora da bude dobro, što kod mene i jeste slučaj.
Za praznike sam prešao 660 km i nivo antifriza nije mrdno s Max.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

ppejic

Mislim da ti je zaostala stara rashladna tecnost u radijatoru kabine.

mrsp

Ako je pomerio polugu u kabini na toplo onda verovatno nije ostalo antifriza.Jer  bi  onda trebao da bude otvoren sistem  :ces:

Ayrton

Pa dobro Pejo kako da isteraš svu rashladnu tečnost iz sistema?!
Kad sam to pitao Kristija u Kovačici, rekao je da mora da se uduvava vazduh pod pritiskom,što je Boban66 i radio.
Zašto misliš da mu je ipak nešto ostalo u radijatoru kabine?
Pitam da bih i ja znao za sledeću zamenu. :ces:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

hobbista

Nema ventila za mali hladnjak (radijator kabine).

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1707.0
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Ayrton

#40
Što znači da je dovoljno ono što je uradio Boban66?
Ili treba još nešto? :ne:
Ipak mislim da i ta tečnost koja je ostala u sistemu kad se sipa nova,neće ugroziti alum.hladnjak i ostale osetljive delove.Na 4-4,5 litara nove tečnosti,neka je ostalo oko pola litre stare.Valjda nije dovoljno za neko "nagrizanje".
Još ako je sistem prvo ispran čistom vodom,onda je to još blaža koncentracija stare tečnosti.
Mnogo se..m,biće :palica:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

Još da ga ispereš destilovanom vodom i vozi Miško  :whistling:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Citat: Ayrton poslato 06.01.2012. - 09:55
Pa dobro Pejo kako da isteraš svu rashladnu tečnost iz sistema?!

Nemam pojma, ovo sam pitanje postavio jer su veliki radijator i radijator u kabini spojeni, ali pri "vrhu".

Pretpostavljam da bi trebalo odvojiti vod koji ide prema kabini, i samo u njega uduvavati vazduh.

boban66

#43
Ajmo sad u detalje. U kabini mi je regulator grejanja bio na Max , mada to i nije bitno pošto on otvara klapnu vazduha i usmerava prema radijatoru. Normalno motor ventilatora kabine isključen. Ventil za odzraku


se nalazi na crevu koji napaja radijator kabine

Oda preko cevi antifriz ulazi u radijator. Ove cevke su uvek vrele i leti i zimi, verujte ispekao sam prste jednom


Ponavljam nema nikakve prepreke u tom kolu.Kad uduvavate vazduh pod pritiskom on većim delom prolazi kroz sistem radijatora, jer kada to radite motor vam je hladan i termostat motora je zatvoren pa vaduh ima manji otpor da prođe kroz radijator. Znači vazduh otprilike podjednakom silom izduvava blok motora i radijator kabine.Kad sam uduvavao vazduh ,normalno da sam zatvorio posudu u koju se sipa antifriz ,te je vazduh mogao samo da izlazi na crevo hladnjaka. Kolika količina ostaje u radijatoru samo prirodnim ( gravitacionim) ispuštanjem antifriza vidi se po tome da prilikom duvanja kom. vazduha ,izađe tek oko 1 dL vode. Zbog toga Ja i mislim da vam u servisima niti ispiraju niti izduvavaju sistem , već ispuste stari i doliju nov. A da budem iskren ja sam ga dvaput ipirao vodom, voda nije skupa a i traje par minuta posla više.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

krle

Citat: boban66 poslato 06.01.2012. - 13:31

... mislim da vam u servisima niti ispiraju niti izduvavaju sistem , već ispuste stari i doliju nov. 


:to:

Tako je.