Daljinsko centralno zaključavanje

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

Kupljen kineski za dolar i kusur pre godinu dana. Fenomenalan, isti kao original.

Midzi


ajgor bejzik

Citat: dekiv68 poslato 27.05.2021. - 14:21
Poenta zašto ovo opisujem je da se u širokom luku zaobilazi LOCK & KEY CENTER u tržnom centru Vidikovac jer mi je za plastičnu oblogu ključa sa kontrolama za daljinsko otklučavanje i zaključavanje tražio 3.000 dinara  :fiju:.
Inače na http://www.particco-delovi.com/?157,kuciste-kljuca-logan-sandero-duster-modus-clio-3-kangoo-2-master deo košta 500 din.

I meni je upravo, posle 5 godina, propalo dugme za zaključavanje.
U ovlašćenom servisu traže 120 eura za ključ, i ako sam im naveo da je, samo dugme u pitanju.
Naručio sam ovaj deo što ste ostavili link, treba mi samo poklopac.
Ko vam je prebacio tu elektronsku ploču iz jednog u drugi poklopac? Vidim da je pričvršćena sa dve plastične spojnice.
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Loganovac

Kad dobiješ deo samo će ti se kasti. Pis of kejk, što bi rekli Turci.  :laugh1:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Kad odvrneš šraf i rastaviš jednu plastičnu polutku na starom, a dobiješ novu plastičnu oblogu (kućište) sve ostalo je intuitivno.

LeNgenda

Aaaaaali, ja sam morao da malo liznem kozmetičkom turpijom pločicu sa elektronikom da bi savršeno legla u svoje ležište, tako da nije uvek skroz glatko.

Pomoćni ključ, bez tastera, ako se prepakuje, obratiti pažnju na mali crni kvadar koji je zaglavljen u kućište, njega treba prebaciti u novo kućište jer njega imobilajzer detektuje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ajgor bejzik

Ljudi, samo da se zahvalim.
Poručen deo pre dva dana, stigao danas. 500 dinara + 260 poštarina.
Trebalo mi je čitavih 5 minuta da sve zamenim.

Razumum ovlašćeni servis, razumem da treba da zarade, ali da su mi tražili od 5.000 do 9.000 din. za ključ (ne znam zbog čega toliki raspon) + 3.000 din. za kodiranje i ako sam im naveo da je samo dugme u pitanju.... a sve završeno za 760 dinara i 5 minuta posla. To ima samo u našoj Srbiji.

Živeli.
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.