Daljinsko centralno zaključavanje

prethodna tema - sledeća tema

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

lovac

Boravim u Novom Sadu već nekoliko dana i pre neki dan sam izgubio ključ za daljinsko zaključavanje!  :banghead:

(Nemam običaj da gubim ključeve - ovo mi je prvi put u životu da gubim ključeve od auta)

Našao sam se u panici - ključ mi je najverovatnije ispao iz džepa blizu auta - jer, ko ga nađe eto mu auto na poklon!  :help:

Posle celoprepodnevne panike komšija mi je predložio da odem kod ključara Beg u Jevrejskoj ulici, on je jedini kršten u gradu za te vrste poslova (ključeva).

Da ne dužim dalje: Beg je za novi ključ i novi kod utrošio 15 min i naplatio mi je 80 €.
Za  novije tipove (od 2014.) isto košta kod njega 100 €.

Zato drugari, čuvajte svoje ključeve!  :)

LoganBoy

Meni je lik u autoperionici izgubio ključ. Ispao mu u odvodni kanal pa mislim da je trajno izgubljen. Međutim, viđam kasnije neke sumnjive tipove kako bez svog automobila za pranje, onako peške posećuju istu perionicu. Od tog vremena, automobil perem iskjučivo na žetone, a ključ ne dajem nikome.

MitarMrgulic

Prije oko 1 god. supruga prilikom plaćanja na kasi u prodavnici, izgubila ključ od Megana, kuću smo prevrnuli, svađu napravili....

Nakon vraćanja filma i lociranja mikrolokacije, gdje je mogao biti izgubljen, pronađen sutra ujutro kod gondola sa korpama za kupovinu.

Srećom, ima cobra alarm na autu, pa i da je neko našao i hodao nasumično po parkingu od Renaulta do Renaulta, ne bi mogao odvesti, ali slijedilo bi svakako ponovno izrađivanje ključa i kodiranje...

Srećom, sve se dobro završilo :):)

lovac

Jutros mi žena reče: kaži dragička!

Nešto mi nije slutilo na dobro, pa sam prećutao.

Kaže ona: evo našla sam ti ključeve od kola!  :)

Pa gde su bili?

U mojoj torbi!  :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:

Kako ovo komentarisati? Bolje nikako!
Onog dana kada su ključevi nestali - prevrnuo sam ceo stan.... Kako su ključevi dospeli u njenu torbu, to niko ne zna. :agr:

Još sam platio 2000 din kod ključara Bega, da mi sva tri ključa postavi na isti PIN.
I, eto sada imamo 3 rezervna ključa, od toga dva na daljinsko.   :whistling: :too:

kiconix

Zenska torba je misterija i za same zene.  :ne:

lovac

Najveća fora je u tome, što je ona tog jutra, kada sam konstatovao da mi ključeva nema - iz iste torbe izvukla rezervni ključ!  :aplause:  :aplause:

kiconix


gio

Jednog dana, kad nauka uznapreduje, doći će se do otkrića da je ženska torba portal za prolazak u drugu dimenziju.
Ozbiljno verujem u to...

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk


dekiv68

#129
Ono ispupčenje na ključu za daljinsku centralnu, za zaključavanje, mi je propalo i sada je tu rupa pa daljinsko otključavanje (ulegnuto dugme) radi, a otključavanje (ispupčeno dugme) ne radi. Uzmem rezervni ključ ali baterija na njemu nije radila zbog stajanja i nekorišćenja u zadnjih 5 godina. U rezervni ključ stavim bateriju koju sam koristio 5 godina u ključu koji je oštećen i sve radi bez greške.
Poenta zašto ovo opisujem je da se u širokom luku zaobilazi LOCK & KEY CENTER u tržnom centru Vidikovac jer mi je za plastičnu oblogu ključa sa kontrolama za daljinsko otklučavanje i zaključavanje tražio 3.000 dinara  :fiju:.
Inače na http://www.particco-delovi.com/?157,kuciste-kljuca-logan-sandero-duster-modus-clio-3-kangoo-2-master deo košta 500 din.

miki-bgd

Toliko sam i ja platio kuciste kljuca, oko 500din, u lokalnoj radnji za narezivanje kljuceva.

LeNgenda

Kinezi imaju sve, zamenio sam i na glavnom i na pomoćnom ključu.

Ne grebe se lako, deluje prilično kvalitetno.

US $1.14  20%OFF | BHKEY 2Buttons Without Blade Remote Car key shell Fob Cover Case For Renault Dacia Modus Clio 3 Twingo Kangoo 2
https://a.aliexpress.com/_m02fCYz
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

bitbit

Citat: dekiv68 poslato 27.05.2021. - 14:21
Poenta zašto ovo opisujem je da se u širokom luku zaobilazi LOCK & KEY CENTER u tržnom centru Vidikovac jer mi je za plastičnu oblogu ključa sa kontrolama za daljinsko otklučavanje i zaključavanje tražio 3.000 dinara  :fiju:.
Inače na http://www.particco-delovi.com/?157,kuciste-kljuca-logan-sandero-duster-modus-clio-3-kangoo-2-master deo košta 500 din.
Meni je isto jedan lik iz bravarske radnje pre par godina trazio 2.000 din.
Kupio sam preko oglasa za 700 din.

kiconix

A u cemu je problem, ako smem da pitam?

speedo

Citat: LeNgenda poslato 28.05.2021. - 08:13

Ne grebe se lako, deluje prilično kvalitetno.


I ja sam nabacio kineski oklop na moj daljinski ključ svojevremeno. Tužno što je kvalitetniji od fabričkog.