Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

atomic

Kupljen Mann filter sa senzorom.
Utvrdio sam da i moj Logan iz 2006. Ima senzor. Skidanjem donje plastike branika sam mogao da zavirim. A morao sam da probam da vidim koju lampicu pali na kontroloj tabli kad se iskopča. Pali onu lampicu za grejače.
Slike su u prilogu

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Ayrton

I po kojoj ceni si kupio Mann filter?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

atomic

3040 dinara.
Da li se senzor samo ušteka ili ima neka caka?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Ayrton

Samo se gurne (možda će ići malo teže) i okrene za 90o.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

saša61beograd

#1325
Zamenio sam filter benzina i filter vazduha.
Filter benzina posle 34 meseca i oko 36.000 km.Iz njega je isteklo sivo i mutno gorivo.Isekao sam ga i u njemu nema nikakvog trunja,ali je papir skoro crn.Stari i novi filteri su Meca filter,Made in Tunguzia,izvinjavam se Tunis,plaćen 600 dinara u AS Reno.
Filter vazduha je zamenjen posle 15 meseci i oko 16.000 km.I on je potamneo,sa nešto flore i faune na sebi.Mann filter,malo skuplji od proseka,ali je to filter koji se menja lako i bez natezanja i zezanja kako je to bilo kad sam stavljao neke jeftinije.950 dinara,Kitcomerc.

Andrix

Citat: atomic poslato 28.05.2019. - 11:11
Kupljen Mann filter sa senzorom.
Utvrdio sam da i moj Logan iz 2006. Ima senzor. Skidanjem donje plastike branika sam mogao da zavirim. A morao sam da probam da vidim koju lampicu pali na kontroloj tabli kad se iskopča. Pali onu lampicu za grejače.
Slike su u prilogu

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

I meni je upravo ovu gresku upalio pre par meseci. Kockica iznad grejaca, cik-cak, benzinac. Da li je moguce da je bila voda u gorivu. Sledeceg dana upalio auto bez problema i greske. Preko odb-a je bilo je kao greska senzora....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

480 000 km
Zupčasti zamijena nakon 2 godine (98 000 km )
Bio Gates i ponovo stavljen Gates.
Vodena pumpa bila Meyle i ponovo Meyle.
Zatezač SNR.
Mikro remen Hudson.
Ulje u motoru Nis Autoline Sint 4w40
Filter ulja MANN 75 /3
Ulje u mjenjaču 3.1l INA  Transmol 75 w80
Sam svoj gazda - vazda.

Raja


mali.alen


Aleksabgd

Koliko ja znam nema. Eventualno ako nije crkao bas taj osigurac za pojaseve. Paket oprema je  blackline

mali.alen

#1331
 Na 94000 promijenjeno ulje u mjenjaču.

Zoran

Meni ne smetaju ruke zaprljane jer je ušteda čista.
Sam svoj gazda - vazda.

mali.alen

U svakom slučaju. I sam što god mogu gledam napravit bez da plaćam majstora...

vladimiris

kakva su iskustva sa zamenom ulja u menjaču, jel falilo, bilo prljavo...ja bi verovatno trebao da zamenim ulje jer imam skoro 160.000 km.logan iz 2006. Mada menjač funkcioniše bez problema. :ne: