Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

U moj su za 11000 km 2 puta sipali Motrio sa takvim filteruma i za to uzeli 15000 din. Ja sad uzeo original Reno filtere, i Motul 8100 x cess te filter kabine koji nikad nisu ni ugradili a kamoli promenili i  to sve za 5000 din..... :lau:  Sopstvena rezija je mama jer naši ovlašteni su babe.... :cekicem:

Andrix

Dolazimo do opravdanosti odlaska kod ovl.servisera u garanciji, sto je vec komentarisano na drugoj temi...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ppejic

Auto servis Nocko u Vlasotincu, odradio mi je skoro pa veliki servis i jos po nesto

1. Zamena seta zupcastog kaisa (Gates)
2. Zamena PK
3. Zamena seta kvacila (Valeo)
4. Zamena ulja i filtera ulja (ELF 5W40, filter nemam pojma koji)
5. Stelovanje ventila

Suma sumarum 25.000 din

Zamena pumpe za vodu ostala za sledecu godinu, jer sam tek na 41 kkm.

Dvojica vrsnih mehanicara radila na ovome od 11h-15h. Sve vreme sam stajao i dosadjivao sa pitanjima. Trudio sam se samo da im se ne nadjem na putu. Dobio napismeno garanciju za zupcati od 4 godine ili 70.000 km.

Sve pohvale i preporuke.

zac

Solidna cena...  :to:

Vodenu pumpu ne diraj dok ne pokaze da vlazi...mozda ta fabricka izdrzi jos dosta km...  :wink:

Loganovac

Citat: žac poslato 30.08.2013. - 22:48
Solidna cena...  :to:

Imam kolegu koji majstoriše privatno i za ovakve poslove ima običaj da kaže "džaba ruke s' moj materijal..."  :laugh1:

Koliko košta set kvačila, set zupčastog i PK? Na to treba dodati bar 4.000 za ulje i filtere pa da sračunamo za koje pare su radili...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VaskezNS

Citat: PPejic poslato 30.08.2013. - 22:44
3. Zamena seta kvacila (Valeo)

E da, samo ovo - zašto zamena seta kvačila ?
To ne ide preventivno, je li bilo problema ?  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

Ja sam vodenu pumpu zamijenio na nekih 110 000 km. Toliko je dobra da mi dođe da je ponovo vratom na idućem velikom servisu...Naravno da to neću uraditi ali sam je bez veze zamijenio  :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

roolet

a i ja svoju fabricku bacih na 60 k, ziva steta, ali ko je tada znao...

Jelenko

Ja na autu mijenjam samo ulje i filtere,veliki servis ne planiram da radim u skorije vrijeme na satu je blizu 89000 još nista pipa no nije.Smatram da su fabricki dijelovi najkvalitetni i sigurno će da izdrže bar do 100.000 km onda mijanjam zubcasti i spaner a v.pumpu po potrebi ako bude suva ne diram.To je neko moje mišljenje a vi radite kako vi mislite da treba.

vujanovgoran

@PPejic
Zasto zamena seta kvacila na toj kilometrazi?  :ha:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

ppejic

Otislo srce lamele. Frikcione povrsine lamele kao nove, korpa odlicna....

mladja73

Da li je uzrok menjanja bilo ovo:
Citat: PPejic poslato 21.12.2012. - 19:41
Danas krecem sa posla, da isparkiram i pri prvom pritiskanji kvacila oseca mda mi je kvacilo nekako kruce i tvrdje, barem 30% u odnosu na pre
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Logan1.4MPI

priznaj da ga potpisujes po parkingu  :Smiley:

Loganovac

 :offtopic: Pa nije ga džabe čipovao!  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Citat: PPejic poslato 30.08.2013. - 22:44
3. Zamena seta kvacila (Valeo)
Ako je Valeo iz MK ili Turkiš bogami ne verujem da će trajati....posle 30-ak hiljada postane tvrdo ko kamen.....