Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

10 odvrtanja će izdržati, a jeftin je.



zac

Isti takav kljuc imam, i izdrzace i vise od 10 odvrtanja...   :D

Aleks, ponuda je dobra, ulje je samo 92 din. skuplje nego u Profacu, filteri ne znam ciji su, ali mozes posebno da kupis Manov filter ulja..kao sto rece Sasa... za vazduh i klimu nije mnogo vazno....sve u svemu dobra ponuda.  :to:

Aleks

Pogledacu i po drugim radnjama za filter ulja jer sam i sam skeptican po pitanju ovog proizvodjaca. Danas sam samo svratio u izvidnicu jer se skoro otvorila ova prodavnica.
Hvala na savetima.  :ziveli:

speedo

Unico su nekada bili bosanski filteri...sada je to brend u vlasništvu MannHummel grupacije, filteri Unico mogu biti bilo gdje proizvedeni (piše na njima zemlja proizvodnje), ukoliko nisu falš ne bi trebalo biti problema sa njima...
Na svom sajtu imaju i zgodan online katalog
http://www.unico-filter.com/

saša61beograd

Ovaj trokraki je skoro neupotrebljiv za vozila sa klimom;kupio,probao,odustao.Koristim Unior-ov limeni.A da će izdržati 10 skidanja filtera,hoće.Probao sam da ga "budžim" i potrošio tri lista bonseka da skratim jedan krak-napravljen je od odličnog čelika.Ali nije zgodan kao onaj limeni,bar za Dačije sa klimom i servom kod kojih je filter baš zavučen.

ppejic


saša61beograd

Kupio ga na Bubanj potoku proletos,probao kako bi išlo sa njim i odustao.Sa  Uniorovim sam bez problema odvio stari i pritegao novi filter.Verovatno nije nemoguće ali je ovaj limeni prava stvar.A koštali su oba slično, oko 6-700din,ne sećam se.
Volim da pritegnem novi filter ključem,mada neki kažu da ne treba,ovaj trokraki bi ga verovatno oštetio. 

ppejic

Ja sam ovaj kupio jos na proleće, ali ga nisam probao, jer sam neposredno pre kupovine sa Bokom zamenio ulje uz upotrebu sličnog ali UNIOR ključa.

Ne razumem zašto bi ovaj bio problematičan  :ne:

zac

Meni takodje ovaj trokraki savrseno odgovara, i jedino takav lepo prihvata filter...uopste ne znam kako bih odvio sa lancanim ili trakastim kljucem...  :ne:

Sasa, filter stezi samo rukom...nikada kljuvcem.  :wave:


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks


zac

Citat: Loganovac poslato 05.12.2012. - 09:41
A ovaj ?

I taj je odlican, ali je onaj univerzalni za sve precnike...  :wave:

Aleks

Koja je dimenzija bakarne podloske za karter (unutrasnji-spoljni precnik)? Kakvog je oblika, kao najobicnija podloska ili nekako drugacije? Hvala.  :ziveli:

hobbista

Ne znam tačnu dimenziju, ali je u preseku šuplji prsten - kao slovo o :D
Kada se priteže deformiše se i legne kako treba uz karter, i zato ne treba pretezati šraf.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

Meni je mera bilo stezanje čepa i Reno servisu "Tref".Posle njih sam lako odvrnuo čep kad sam ulje menjao sam.Podloška je bila sabijena u jednu ravan,inače je u preseku elipsa.
Aleks,imam savet koga se nisam setio kad sam ja menjao ulje prvi put:podloška je jeftina,kupi više komada pa probaj nekoliko puta dok ne stekneš osećaj (pre nego što sipaš ulje).Znači podloška mora biti spljeskana,a odvrtanje relativno lako.
Neka umerena sila,otprilike kao zavrtanje svećica (karter je akuminijumski !).