Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Kićo, previdio si vjerovatno " da čeka da ulje prestane kapati" . On to radi bukvalno - znači čeka cijeli sat a ponekad i dva. Za mene je to ipak previše  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Postupak je ispravan, a da li neko ima vremena da ceka 2 sata ili 5 minuta to je vec nesto drugo.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

Prvo što je majstor uradio je ispuštanje ulja.Čekao je oko 15 min da dobro iskaplje,pa je onda vratio čep sa novom bakarnom podloškom.Dok je ulje "iskapljavalo" on je menjao filter nafte.Zatim je sipao ulje,promenio filter vazduha i potom pokušao da onom gumenom pumpicom dovuče gorivo iz rezervoara.Nije mu to polazilo za rukom pa je malo duvao kompresorom u rezervoar,posle toga je uspeo pumpicom da istera vazduh iz creva.Proverio mi je pločice i trap,vratio poklopac motora i šuspleh.Sve u svemu manje od sat posla,lagano i bez ikakve žurbe i frke.
A cena?Skoro kao u ovlaštenom servisu,1500 din!Normalno nikakav potpis ni pečat u servisnoj knjižici!
Kupujem garnituru torex ključeva i sledeći put to radim sam,video sam kako treba da se radi. :cool:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Raja

Šta ćeš sa starim uljem i filterom? Isto što i majstor: u kanalizaciju!!! :(

Ayrton

Imam jednog drugara koji ima radionicu i sa Rafinerijom ima dogovor da kad napuni,tamo neko, bure od 200 l,oni dođu i odvezu ga na preradu (ili gde već).A za filter nisam siguran.Ovaj majstor što ga je sad zamenio,bacio ga je u kantu za đubre,ali ne znam da li i ostalo đubre baca u tu istu kantu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Raja

Al te ošurio za promenu ulja i filtera.

Nekada se to radilo gratis samo da se privuku mušterije, 1500dindži za laganica sat vremena posla.Mnogo je to para.

Malo više plaćam pregled kod dr,mr,fr kardiologa.

Zoran

Ja ulje sakupljam u bure . Mogu ga prodati kolegi (kovaču) za 60 KM kada ga napunim. Sakupim godišnje skoro 100 l ( dacija, panda i mercedes 508).
Sam svoj gazda - vazda.

Drajver

Ako neko ima da je u BG a da ima starog ulja 5-10l biću mu zahvalan, bandera u selu se toplo veseli dobroj promeni! :friends:

Mandrak

Zna li neko gde u Beogradu ima Fradovih filtera?

bmiillan

u ulici gavrila principa blizu brankovog mosta je bila fradova prodavnica, ali ne znam da li
jos uvek radi
nemoj na silu uzmi veci cekic

mladja73

Kao i Stalker ja sam u sopstvenoj reziji promenio i kugle i spone. Jedna kugla (leva) je bila dobra ali kada sam menjao oba kraja spone odlucio sam se da menjam sve u kompletu. Obe spone su marke Sasic a jedna kugla je Delfijeva a druga je Sasicova (kada sam kupovao nisu imali obe Sasicove vec samo jednu tako da sam drugu kupio na drugom mestu). Inace Sasicove delove sam kupio u Reno Savi a drugu kuglu u Auto Shopu u Indjiji gde sam i radio zamenu.
Krajevi spona su lako zamenjeni a da bi se zamenila kugla mora da se demontira cela viljuska. Malo je problem izbiti kuglu ali to je uradjeno sa stegom i unapred spremnjenim delovima raznih metalnih cevi. Da bi se montirala nova kugla bilo je potrebno da se skine gumena zastita a to je iskorisceno i da se u kuglu doda dodatna mast.
U sklopu radova promenjene su prednje plocice i diskovi koje sam kupio kod Zeljka i Asamovi su.
Fotogalerija:
1. Demontiran disk, plocice, viljuska i spona
2. Stari diskovi i plocice 
3. Trenutak demontiranja kugle sa viljuske
4. Montiranje nove kugle na viljusku
5. Montirani diskovi

Bilo bi jos slika ali su me izdale baterije na fotoaparatu tako da cete ostati uskraceni za ostatak slika.
Usput promenio sam ulje i sve filtere. Naravno ostao sam veran Mobilu











Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

saša61beograd

Koliko su izdržale kugle,spone i diskovi?

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Raja