Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Mare

Energy Saver kao i svaki pneumatik koji u imenu sadrži "Eco", u svojoj smesi sadrži procenat plastike - što znači manji grip, manji otpor kotrljanja, duži vek trajanja
Pa otud dolazimo do dužeg traga kočenja, uz veliku mogućnost proklizavanja.
Ništa bolje nisu ni Continental EcoContact 6 koje su došle uz Dačiju. Zimska Sava HP2 ima bolje karakterisitike.

Takve gume traju 20-30k, kao što su mi trajale Dunlop SportFastresponse i Dunlop BlueResponse.
LI, zato su imale slične karakteristike kao nove i nakon 20k km. I koštale 100e komad u dimenziji 195/55/15, na Marei JTD.

kiconix

Da postoji bolje za fijaker, ne bi imao drvene.
Slazemo se da postoji bolje.
MENI ne trebaju bolje.
Sto apsolutno ne znaci da nekom drugom ne trebaju

Andrix

Tek cu na prolece da se upoznajem sa Eko kontakt 6, koje su mi dosle uz auto. Ali pozajuci nekedasnje Eko kontakt 3 koje sam terao na proslom Sanderu, mislim da ce za mene biti dobre, jer ni sa njima /3/ nisam imao problema. Vise se oslanjam na iskustvo i normalnu voznju.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Takoe, tako i treba. 👍

dekiv68

Ja i dalje na Puntu vozim dve preostale fabričke Continental Eco Contact 3 pozadi, ali ću ove godine morati da ih zamenim

Mare

Verovatno iz 2009. ili 2010. godine? :-)

dekiv68


jasho

#1207
Pozdrav drugari,
Malopre preko IPG naručio četri nove gume Fulda Ecocontrol hp2 po ceni od 5722 din po komadu.
Pre toga gledao Savu i Lassu, ali ovo ispade dobra ponuda. Gledam sad utiske na netu neki je hvale, neki kude, jel neko od forumaša  ih vozio kakvi su vam utisci?

Keka

#1208
Vozio Ecocontrol na Loganu, kad se pojavila bila je solidna medju konkurencijom, sad je model star kao biblija, srednja zalost narocito posle par godina kad se plastificira. Kao svaka Eco guma na suvom solidna, na mokrom losa, velika kilometraza. U svakom slucaju bolja od Tigra. Evo je na testu ove godine:

https://www.tyrereviews.com/Article/2023-ADAC-Summer-Tyre-Test.htm

Ako je to ova https://www.internet-prodaja-guma.com/fulda-185-65-r15-ecocontrol-hp-2-88h-542552.html kako si dobio za tako malo novaca?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Pratim sajt njihov i kemoimpeksa već danima obično uveče puste tako neku ponudu pre neko veče riken /orium uhp bio oko 5200 din ,već sutradan prebačen na 6200 din, večeras ušao da vidim jel se sava pomerala i nađrm fuldu po ovoj ceni
https://www.internet-prodaja-guma.com/fulda-205-55-r16-ecocontrol-hp-2-91h-542561.html

Keka

Omasio sam dimenziju. U Kemoimpexu u toj dimenziji Lassa skuplja od Bridgestona hahahaha
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Da, bila je pre jedno mesec dana 6400, lassa Greenways, imao sam dosta dobra iskustva sa Atractom njihovom na sanderu, i rekoh ajde nju ću i onda početkom marta skočila na 9300?!? Pa je spustili na osam i nešto, i sad na 7300 u ovoj dimenziji 205/55 r16, i onda sam krenuo da gledam druge opcije, IPG je isto jedno par dana imao Barum  na akciji, ali nisam tad toliko bio zainteresovan, pa mi se Sava činil akao dobra opcija i nju sam mislio uzeti, gledao i kineze linglong ali šta znam nekako mi nisu bili opcija, petlas 515 sam isto pratio, ali evo večeras uzeh ovu fuldu

speedo

Vozim od 2018. Ecocontrol HP, prethodni model. Zasad nemam nikakvih žalbi, čak imam osjećaj da su s vremenom postale bolje po mokrom, nego kada su nove bile. A to je standardna žalba na sve eko gume. Još sam platio 40€ komada sa montažom (185 65 15).

jasho


Aleksabgd

Stigao set fuldi sa IPG. Dot 0323