5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Capriolo


dekiv68

Posle pređenih 89.000km uradih sedmi mali servis, prvi put, jer sam skoro mesec dana neprekidno na putu, u autoservisu Zatežić u Čačku. Usput sam zamenio i kočione diskove i pločice. Ukupna cena 22.100din (ulje 5W40 4.000din, filter ulja 500, filter vazduha 1.100din, filter kabinski 1.200din, diskovi 9.800din i pločice 3.500din).

duster

Uradio sam danas samostalno osmi mali servis. Vratio sam se posle nekoliko godina (Petronas 500AV 5w30 i Total Ineo MC3 5w30) na Elf Evolution SXR 5W30. U Beocar 5lit 4050rsd. Frišak rok, zaboravio sam detalje. Filtere sam nabavio online preko prodajadelova. Sve sam uzeo Japanparts: ulje 275rsd, vazduh 546rsd i kabina 436rsd + transport 360. To su cene sa popustom od 10%, na čemu im zahvaljujem. Rotirao točkove, napred-nazad. I to je to. Pošto teram stalno zimske gume izmerio sam dubinu šare i posle skoro četiri godine i oko 40.000 km prednje su 5mm a zadnje 6mm. Valjaće još godinu-dve.

saša61beograd

#288
Lično nikad ne bih stavio filter ulja od 275 dinara.Proizvođač mi je sumnjiv i cena mi je sumnjiva.Filter ulja je vitalan deo,a da li je dobar ne može se videti kad ga držiš u ruci.
Mann i Purflux su provereni,ima ih svuda i koštaju oko 500 dinara.
Izvini što ti kvarim zadovoljstvo obavljenim poslom,ali ja bih taj odvrnuo i zavrnuo drugi.Možda grešim,ali filter ulja je suviše važan (a jeftin) da bi dopustio bilo kakvu sumnju.

glavonja3

Godinama sam kupovao Filtron poljski filter za ulje sa cenom oko 250 din. Nikakav problem nisam imao, a tezak je. Doduse, kupio pre neki dan isti i sada kosta malo vise od 400 din.

slavko_bgd

Citat: saša61beograd poslato 07.11.2023. - 12:27Možda grešim,ali filter ulja je suviše važan (a jeftin) da bi dopustio bilo kakvu sumnju.
Ne grešiš, filter ulja je izuzetno važan. Isto važi i za sve ostale filtere. Ima razloga zašto je nešto jeftino a nešto skupo. 

duster

#291
Citat: saša61beograd poslato 07.11.2023. - 12:27Lično nikad ne bih stavio filter ulja od 275 dinara.Proizvođač mi je sumnjiv i cena mi je sumnjiva.....
Izvini što ti kvarim zadovoljstvo obavljenim poslom,ali ja bih taj odvrnuo i zavrnuo drugi.
Ne možeš ti da mi pokvariš ništa jer ja ovaj auto održavam od isteka garancije i prvog susreta sa ovlašćenim servisima. To što si napisao više govori o tebi a ne o temi. Šta bi ti uradio na svojim kolima nikada ne bih komentarisao i sugerisao zamenu iz kurtoazije. Ja sam samo naveo detalje ne bi li nekome pomogao. Nesumnjivo je da je filter ulja bitna stvar i ja sam svojevremeno ugrađivao i Knecht i Man i Purflux ali sam se u poslednje vreme odlučivao i za Champion, Japanparts i ostale iz budžet klase jer sam se uverio da i provereni majstori ne insistiraju na skupljim brendovima. A znam ponešto i o marketingu, brendiranju i kontroli kvaliteta, kao i o falsifikovanju robnih marki ali ne pišem uopšteno i zato i imam vrlo malo komentara - postova.

Veterinar

Citat: duster poslato 07.11.2023. - 15:10To što si napisao više govori o tebi a ne o temi. Šta bi ti uradio na svojim kolima nikada ne bih komentarisao i sugerisao zamenu iz kurtoazije.

Sve sto pisemo i nacin na koji pisemo govori o nama, a gledamo da svi ostanemo u temi. Komentarisemo iz dobre namere i tome forum sluzi.  :wave:

speedo

Citat: glavonja3 poslato 07.11.2023. - 13:11Godinama sam kupovao Filtron poljski filter za ulje sa cenom oko 250 din. Nikakav problem nisam imao, a tezak je. Doduse, kupio pre neki dan isti i sada kosta malo vise od 400 din.

Potvrđujem neproblematično iskustvo sa Filtron i Wix filterima ulja. Filtron je poljski sigurno, a možda je i ovaj Wix proizveden u Poljskoj....oba su MannHummel grupacija.

Zoran

Wix je brat od pokojnog Unico filtera.
Sam svoj gazda - vazda.

mladja73

Na mom MCV-u 5-ti servis. Promenjeno: svi filteri vazdusni i uljni i ulje motorno. Posto je kilometraza 71000, promenjeno i ulje u getribi iliti ulje u menjacu.
Pregledom ustanovljeno da su plocice pred menjanje (nije bas hitno - ima jos mesa). Posto me ceka Tüv odnosno registracija u junu, dogovorena je promena u maju, plus dodatak zamena svecica.
Dijagnostika je otkrila problem sa lambda sondom 2, ne moze da se obrise greska. Zanimljivo je da nema obavestenja u vidu lampice  u kabini, kao sto je bio slucaj sa istom tom sondom na Loganu prve generacije. Videcu sta cu uraditi po tom pitanju.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Nemacka prop'o kad koristi kineske filtere  :ha:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Citat: mladja73 poslato 27.01.2024. - 22:07Dijagnostika je otkrila problem sa lambda sondom 2

То је сонда иза катализатора? Откуд се ту јавио проблем?  :ces:

saša61beograd

#298
Citat: Keka poslato 28.01.2024. - 11:59Nemacka prop'o kad koristi kineske filtere  :ha:
Treba na lukavom potezu čestitati ljudima koji su pokrenuli kompaniju STC/Manol.Firmu su registrovali u Nemačkoj,možda neki malecki ofis od desetak kvadrata.Zbog toga se vode kao nemačka firma i opravdano na svemu što prodaju piše Germany.Ali nigde ne piše Made in Germany,jer ništa ne prave u Nemačkoj.Ulja (Manol) prave u Litvaniji,filtere i ostalo u Kini.Verovatno su računali na kupce u istočnoj Evropi i Rusiji,koji bi "nemački kvalitet" za sitne pare.Ali,došli smo na to da je i u Nemačkoj svaki evro uštede bitan.
I drugi ovako rade,recimo Topran.Nemačka firma,a sve što prave je iz Kine.Da ne grešim dušu,ono od Toprana što sam ugradio u kola,ispalo je sasvim dobro.Možda je tako i sa filterima STC.
Koliko god da sam propao,kod mene lično i za mog Logana,uvek će biti para za Mann,Purflux i Knecht i ništa drugo.Da li grešim što bacam pare na skupe filtere,ne znam i ne razmišljam.

Zoran

MANN filteri su iz Tešnja...
Sam svoj gazda - vazda.