5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Midzi

Dobio sam ponudu za mali servis od Reno Sava. Ukupna cena sa popusto od 40 EUR na fakturu je 7318 (ponuda u prilogu)

U AK Kompresor je trenutno akcija za mali servis od 10.000 rsd (rad, ullje i filteri)

MitarMrgulic

Super cijena, nadam se ovakvim ponudama i kod nas u BiH :)

Midzi

Odradjen mali servis u roku od sat vremena. Pohvale za Reno Savu u Beogradu. Brzo, efikasno, korektno.

Naplaćeno u dinar prema ponudi koju sam ranije dobio 7318 rsd.

Korišćeni su motrio delovi i ulje 5w40.

dekiv68

Danas u Panteru uradio 6. mali servis. Cene su sledeće:
-podloška čepa kartera 28 din
- ulje motorno ELF 5W40 NF 3x1lx800din=2.400din (imao u kanti od 5l ostatak od prošlog servisa)
-filter klime Reno 573din
-filter vazduha Reno Clio IV 1.339din
-filter ulja Reno Clio IV 1.2TC 944din
-Antifriz Valeo 100% 1/1 fluoros (za dolivanje) 519din
-ruke 2.400din
UKUPNO 8.203din
Prekontrolisali kočioni sistem, vešanje, upravljački sistem. Završeno za malo više od sat vremena, zakazano 7 dana pre.

Loganovac

Domaćinski, nema šta. Osim za ruke, tu nema šta da se radi sat vremena - sve u svemu, dobro si prošao.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Mene buni ovo ulje za 0.9  tce.
Al ako majstori sipaju, ok. :ne:

saša61beograd

Majstori  najčešće sipaju ono što imaju u servisu,ili na čemu najbolje zarade.O ovom slučaju nisu pogrešili jer su za Sce i Tce ulja ista kao za starije Reno motore,RN0700,odnosno A3B4.Reno je uveo novu normu,RN17,ali važe i ove stare.S tim što se zvanično sada favorizuju ulja niže gradacije,pa i 0W20!
Sve ovo se odnosi na benzince bez GPF-a.Ako je pomenuti TCe bez filtera čestica,a jeste 99%,onda je sipano ulje ok.A da li je moglo neko bolje ulje,možda je moglo,ali to je već druga priča bez kraja.ELF NF 5w40 je neki solidan prosek koji radi posao do sledeće zamene.

dekiv68

Mislim da su mi ELF NF 5W40 sipali i na 3 servisa u ovlašćenom i 2 puta u neovlašćenom. Samo na prvom servisu u ovlašćenom su mi sipali ELF SXR 5W40.
Nisam siguran ali mi se čini da je po forumima SXR okarakterisan kao kvalitetniji od NF :conf:

nikola56

Ja u svoju Daciu 0.9tce bez LPG sipam Eneos premium hyper 5w40. Zadovoljan.

djomla1977

'Mali servis' plus prednji diskovi i kocione plocice kod Krstevskog. Cena kao sto sledi:
-ulje liqui moly toptec 4100 5w40 4litre 4800 din
- filteri (pretpostavljam meca) ulje 900 din, vazduh 1600 din, kabina 1200 din
-kocioni diskovi (spanski) 7400 din
-plocice (isto spanske) 2800 din
-4 radna sata po 2000 din
-ciscenje klime aktivnom penom i pregled automobila uracunati u ukupnu cenu
Sve zajedno 26700 din

nikola56

Na koliko KM su menjani diskovi? Da li su bili potrošeni ilim je neki drugi razlog?

djomla1977

#266
Plocice potrosene, na diskovima je bilo par brazdi i preporucena je zamena zajedno sa plocicama. Kilometraza nesto preko 50k km.

MitarMrgulic

Dobro veče drugari,

Loganu mi se bliži 5-ti redovan servis, ima nekih 34 000 km na satu....

Do sada nisu mijenjane svjećice na autu (mislim da je preporuka po planu servisa na 60 000 km ili 3 godine).

Auto je kilometražom malo iznad pola intervala, ali je godinama prešlo propisani interval, šta biste vi, mijenjali prije 60 000 km, ili ostavili još par godina (auto je na benzin, ide sve ok, sve radi ispravno, nema nikakvih simptoma...)

Također, servis razvoda (auto ima lanac pa nema klasični veliki servis), mislim da nije rađen, iako je preporuka na 4 godine....može li se tu osloniti na još koju godinu, ili uraditi bez obzira na malu kilometražu....

Zoran

Ja bi svjećice očistio, podesio zazor i vratio. Razvod, ništa nebi dirao.
Sam svoj gazda - vazda.

bitbit

Po priloženom servisnom rasporedu svećice se menjaju na 60.000 km ili 4 godine (u rasporedu su intervali u miljama), tako da to bi trebalo da se promeni, nije skupo.
Druge preporuke su promena kočione tečnosti i antifriza na 5 godina.