Nasukao sam Logana

prethodna tema - sledeća tema

zac

@Loganovac, baci slike.  :wave:

Loganovac

#31
Evo i jedne fotke, izvinjavam se što nisam stigao da operem auto, već sam samo škljocnuo, ispraviću prvom prilikom...  :c:



Točak u prvom planu je prednji levi, a odmah iza njega novi momenat, ovo do sada nisam ni video (znam da je slomljena plastika, ali za onaj doživljaj na limu iza nje nisam znao).
Ako je to ono što mislim, oštećenje se desilo još uoči Nove godine. Gazio sam (žešća terenska vožnja) preko jedne loše napasovane čelične rešetke koja se "prevalila" kao na klackalici i aknula auto odozdo. Stao sam normalno da vidim šta se desilo, ali nisam ništa video. Sad vidim, i rekao bih da nema rđe, što bi bilo super.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#32
 Ono staro ostecenje sto si punio silikonom je izbleda samo na donjem delu prednjeg krila, sajtna izgleda ne osteceno. A ovo kod plastike blatobrana si samo malo savinuo.   :bonk:   :cekicem:
Trebalo bi skinuti plastcno podkrilo pa sa unutrasnje strane videti da li moze da se ispravi ono staro ostecenje (sto si naseo na nesto) iznutra ka napolje. Ako postoji korozija sa unutrasnje strane treba je dobro ocistiti i obraditi antirostom.Cak i ako je pukao lim na tom mestu, treba uraditi poliesterom a ne variti i ne silikonom.   A ovo malo ostecenje na samoj ivici iza tocka kod plastike, po skidanju plasticnog pod-krila obicnim kombinirkama ispravi i obradi antirostom i osnovnom antikorozivnom bojom, a onda nekim lakom. To je nevidljivo mesto pa i ne treba original nijansa.  :whistling:
Nije uopste strasno, kako mi je izgledalo na predjasnjim slikama, sve ovo mozes is sam da lepo uradis, a ako dobro stojis sa slobodnim vremenom mozes doci i do mene jedan vikend i za dan sve zavrsimo u fulu ispred moje zgrade.  :wave:  Ako te pusti porodica..  :hihi1: