Nasukao sam Logana

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

5:30 ujutro, obnevideo odlazim na posao. Nema mesta za parkiranje, samo pored jedne kapije. Vidim da moram levim točkom da siđem sa betona u travu, ali nije izgledalo visoko, međutim trava porasla...  :bonk: . I šta će budala da uradi, umesto da izađem iz auta i proverim, poteram ga napred i nasadim ga na onu šinu iza prednjeg levog točka, baš ispod otvora za dizalicu  :banghead: . Curiknem i pogledam - katastrofa, potpuno sam ogulio zaštitu na toj šini sa donje strane u dužini od petnaestak centimetara...  :place: Odrao se potpuno neki debeo sloj mekane i elastične crvene plastike koji se prstima može uvijati i kidati - znači nije farba, nije klasična zaštita...
Ne vozi mi se auto u servis zbog toga, ali ne znam šta bih drugo...

Nego, brine me ova rupa na sastavu podkrila i sajtne...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Tebe prvo treba  :mojeovce: pa te onda treba  :brutal2: a na kraju te treba  :gun::brutal1:

Kako si imao duse da tako nesto uradis? Bolje da si sam sebi odsekao desnu ruku!  :cekicem:

Salu na stranu, dobro je da se na tome zavrsilo. To gumeno je zastita protiv korozije na fazon plastobita, pa je prefarbana u nijansu auta.
Onu rupu treba zatvoriti, a oguljeno popraviti i prefarbati da se ne vidi (prave spray po trazenoj nijansi u boljim farbarama).
Cini mi se kao da je ta rupa puna korozije, ili ne vidim dobro? U svakom slucaju nemoj tako da ostavis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

 :shit: , odmah itervenisi, ne ostavljaj za neki drigi dan!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Krpi i zastiti, ako neces odmah da radis zatvori rupu silikonom.

Loganovac

Pre nego što se i Krle javi, okačiću još jednu fotku, napravljenu pre čišćenja. Vidi se, rekao bih, neka pukotina. A vidi se i neka vlaga, sigurno probija odnekud odozgo (zato sam i okačio ovu sliku, na drugoj ne može da se vidi razlika osušene i vlažne prljavštine). Ne vidi se rđa, ali je logično očekivati je na takvim mestima.
Da li da ipak idem u servis, ne toliko zbog onog oštećenja koliko zbog ovog novootkrivenog problema u vezi sa antikorozivnom garancijom?

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Kola moraju u servis zbog garancije na antikorozivnu zaštitu.  Ovo prljavo je fabrički vosak zbog koga smo i dobili pozive za antikorozivnu zaštitu. Pukotina je posledica onog što si uradio.

Veterinar

Zao mi je sto ti se to dogodilo. Posto mi auto grizu psi, udaraju me babe kolicima pred supermarketima, klinci grecaju po autu kopcama, igrackama, sutiraju lopte, komsije udaraju vratima..., ne idem odmah kod limara kad se nesto desi nego ogrebotinu, deo bez farbe i sl. ocistim, zafarbam nekom temeljnom, za par dana ocistim i prelepim nalepnicom (bilo kojom za aute, npr SRB, nalepnice za ogranicenje i sl) i nalepnicu (tj. njen iseceni deo) prefarbam u boju auta. Kad mi se skupi vise takvih situacija odem da se sve sredi i dobijem popust na kolicinu  :-)1 . Ako imas koroziju, otisao bih da sam na tvom mestu... Drzim palceve!

krle

I ja sakuplja to po vratima i krilima kao i ti, ali ovde je u pitanju sajtna koja je najizloženija koroziji + rupa u njoj.

Loganovac

@Veterinar: Hvala. Na znam da li ima korozije, ali mislim da je, po običaju, Krle u pravu. Kratko i jasno (i okrutno) - sam sam za sve kriv...  :place:

Hvala svima na savetima, javiću se Živi pa ćemo videti. Ali, pre toga idem ipak u osiguravajuću kuću da sastave zapisnik, ko zna šta sve može da se izrodi...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Kada kola već idu u servis trebao bi o istom trošku da  rešiš ogrebotinu na zadnjem desnom krilu.

Loganovac

Krle = moja savest   :hall:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Svarog

Meni ona rupa liči na dobro odmaklu koroziju i ako je to tako na obradu si trebao da ideš još odavno. Ko zna šta je unutra.

Loganovac

I ja sam se u prvom momentu štrecnuo, ali što više gledam sve mi se više čini da je Krle u pravu... Izvestiću posle intervencije, svakako.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Citat: veterinar poslato 04.10.2009. - 20:24
Zao mi je sto ti se to dogodilo. Posto mi auto grizu psi, udaraju me babe kolicima pred supermarketima, klinci grecaju po autu kopcama, igrackama, sutiraju lopte, komsije udaraju vratima...

To se zove Srbijica!

A da tebi veterinar auto ne bude vrlo brzo spreman za Vudstok ako nastavis sa tim sharenim nalepnicama?!?   :)
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Veterinar

Bio bi spreman, da ga ne farbam kistom u boju auta. U pocetku sam se strasno nervirao, a sada samo izvadim makaze, nalepnice, kist i farbu iz prtljaznika i sredim to. Funcionise.  :)