Mali, dodatni akumulatori, za alarmne sisteme.

prethodna tema - sledeća tema

zac

Kao sto rekoh, pre neki dan sam promenio fabricki Rombat akumulator, novim Vartinim od 60Ah, ali problem praznjenja glavnog akumulatora nije resen. Elem imam Cobra alarm i dojavu na tel. sa svojim napajanjem, uredjaj je montiran 2007. god. , tada je stavljen i ovaj mali, dodatni akumulator. Danas sam ga izvadio da bi ga ispitao, i ustanovio da je otisao u vecna lovista, to jest da mu je napon oko 9.5 V. Sobzirom da se ovaj dodatni akumulator puni preko glavnog, logicno je da mi izvlaci struju iz nove Varte, pa posle 4-5 dana stajanja, napon opadne i u njemu.

Treba mi pomoc od vas: gde, koji i za koju cenu kupiti ovako mali akumulator?
Negove karakteristike su: 1.2Ah / 12V struja punjenja je 15.5-14.9 V a stand by-ja 13.6-13.8V

Evo i slicica, ovoga iz auta.  Hvala drugari, unapred. :ziveli:




Zoran

Motocikli imaju male akumulatore 12 V, Eto ti orijentacije. Nekada su bili najjeftiniji oni od MZ 250 ETZ.
Sam svoj gazda - vazda.

ziki_the


VaskezNS

Mislim da sam nešto sa 12V i slične veličine i oblika (za amperažu ne znam) video u Mr Brickolage u NS baš pre nedelju dana.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

dejanz


Keka

Imas to u svim boljim prodavnicama kompjutera.

Sa druge strane ne razumem postavljanje akumuatora koji se puni iz akumulatora.  :fiju: To na mojoj Cobri nema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Ovakav akumulator nema ni ja. Što ne znači da   Cobra nema nezavistan sistem napajanja  :zloca:  

Ako sam dobro shvatio ovaj akumulator je zbog centrale za dojavu preko mobilnog telefona, kako bi ceo sistem (alarm + centrala) bio nezavistan od napajanja sa postojećeg akumulatora u automobilu.

Verovatno da   baterija u Cobri nije dovoljno  "jaka" i da ne bi zadovoljila zahteve centrale u slučaju otkaza  postojećeg  akumulatora (ili odspajanja  
akumulatora od strane lopova).




zac

Krle, tako je. Akumulator je tu zbog dojave a ujedno se i alarm napaja preko nje.

krle


zac

Jesam, danas sam nabavio nov akumulator, 1.3Ah 12V.
Hocu da se zahvalim kolegama forumasima na pomoci.   :wave:

Nov akumulator sam povezao na punjac da se malo dopuni, pa sutra posle posla montaza, ako ne bude kise.
Evo i slicice....