logan1 i logan 2,razlike

prethodna tema - sledeća tema

goran79

pozdrav decki jedno pitanje, imali kakve razlike izmedju ta dva logana? znam da su motori isti,na logan2 je karoserija modernije zaobljena,dali je skroz pocincana? dali se sta mjenjalo u zavrsnoj obradi u odnosu na logan 1? kupuje jos jednu daciu ovaj put logana pa me zanima ima li kakve razlike? hvala

Svarog

Karoserija je ista koliko sam ja mogao da uočim, razlikuje se plastika. Drugačije je ono što se vidi spolja da je drugačije. Unutra je volan redizajniran, kao sa novijih Renoa, a i centralna konzola je malko drugačija, tj. prekidač za ventilaciju i regulatori usmerenja i temperature su sad u jednoj liniji, kao na Sanderu. Kod Logana 2 postoji i polica na dnu centralne konzole, zgodno za sitnice.
Ispod haube sam za sad primetio da je kod Logana 2 stavljen veći akumulator u odnosu na Logana 1 i tu kod akumulatora ima nekih razlika u elektronici, ali ne znam o čemu se tačno radi. Gepek može da se otvori i bez ključa (kad je otključan naravno), ali je to možda bilo izvedeno i kod nekih novijih varijanti Logana 1. Nisam mnogo upoređivao ove dve verzije, ali sveukupno čini mi se da je razlika u detaljima. Govorim o motoru 1.4 MPI. A u vezi s motorom treba imati na umu da je kod Logan2 verzije motor deklarisan kao euro IV.
Završna obrada je ista.

ppejic

Bolje nožne okmande.
Zadjna krila pocinkovana.

Svarog

E da, i meni se čini da je na Loganu 2 kočnica nešto mekša u tom smislu što je "udobnija" za kočenje.

ppejic


Loganovac

 :ces: Dakle ja imam Logan Ph 1,5!  :Smiley:

Gepek se zaključava centralnom bravom i otvara se pritiskom na dugme, imam spojler na poklopcu prtljažnika (diskretan, šmekerski), i Euro IV motor.
Ako uz to dodam branike u boji, velike grejane retrovizore na džojtik, kožni volan i ručicu menjača, Bosch akumulator i Dezent alu felne, dođosmo do 2,5...  :hihi:

Ozbiljno, razlike su minimalne. Stvar ukusa, ali Ph1 mi izgleda nekako "ozbiljnije".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

E da, enterijer...ne da se uporediti po lepoti.

krle

#7
Valjda je goran79    već upoznao enterijer Logana Ph2, s obzirom da ima Sandera.



ppejic

#8
Potpuno si u pravu,   :Smiley:

ali

možda ne zna kakv je enterijer Logana <2009

goran79

http://www.njuskalo.hr/auti/dacia-logan-1.6-oglas-3847591 ova linija mi je odlicna.kupuje se logan u familiji pa trazimo.npr neki imaju spojler a nemaju unutrasnjost od sandera.ali ovo je st trazim ali u hrvatskoj ih ima jako malo jel je brzo nakon izlaska sandera prestala prodaja logana.

krle

#10
 
Ovo je Logan Ph2 Laureate.

goran79

znaci samo najaci paket opreme ima unutrasnjost sandera?

LeNgenda

Ista je, cak i proporcionalno paketima opreme, onako kako je unutrasnjost uredjena kod Sandera u zavisnosti od paketa opreme, isto je i kod novog Logana, npr., srebrni obrubi ventilacije samo u Laureate, srebrni obrub amblema na volanu samo u Ambiance i Laureate, tekstil na tapacirunzima vrata samo u Laureate, spolja nema bocnih lajsni, branika u boji i ratkapni za Base...

A ako ga cika Raja vozi, i Logan ph2 moze da ostane bez balans stangle, iako je ima, nezavisno od paketa opreme.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

alexv011

Enterijer ph2 izgleda puno pitomije od ph1, posebno obloge na vratima.
Ph2 ima bolje spoljne retrovizore, sto je prakticno jedina stvar na koju sam ljubomoran  :zloca:
Steta sto nisu bar malo poradili i na zvucnoj izolaciji.

goran79

#14
1.5dci na loganu koji je to euro motor? Da li vani dobijam onu zelenu ekolosku plaketu?