Naknadna ugradnja air bag-a za suvozača

prethodna tema - sledeća tema

Tchitcha

Da li je moguće ugraditi air bag za suvozača u loganu koji ga nema fabrički?
Tchitcha

jasho

Moguće je ako ima predviđen prostor, u mom sanderu ga nema, ali mi je rečeno da može naknadno za nekih 250 e!

Tchitcha

pa u Loganu ima jedna četvrtasta rupa... ona je u verzijama koje imaju air bag za suvozaca popunjena tako da pretpostavljam da je to prostor za ugradnju samo da li ima da se kupi kao rezervni deo i da li mogu sam da ga ugradim ili iskljucivo servis?
Tchitcha

DarioGTI

Teoretski bi mogao i sam, ali to treba i spojiti na kompjutor Air bagova i treba spojiti na prekidač koji onemogućuje paljenje air bag-a u slučaju da naprijed sjedi djete ili tako nešto (a sigurno ima još nekih caka).

Ne kažem da je nemoguće, daleko od toga, ali to je dosta pipkava stvar, i nedaj Bože da se otvori sam od sebe u vožnji zbog lošeg spajanja. Dobro se raspitaj šta i kako!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

hobbista

Moguce je, samo je pitanje da li je isplativo.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Gagi1/2

Najverovatnije da može. Ali ja se ne bih usudio to sam da postavljam :nono: . Nije to filter za polen ili poluga brisača. Ovo je ozbiljna stvar. Što reče Dario, ne daj bože da se sam od sebe otvori, ili još gore - zamisli da se NE otvori kad treba!

krle

#6
U pitanju je ozbiljna stvar, a kako reče hobbista postavlja se pitanje isplativosti investicaje. Jeste da je bezbednost na prvom mestu, ali se o tome treba razmišljati pre donošenja odluke o kupovini vozila. Svaka naknadna ugradnja je mnogo skuplja nego što je to u fabričkom kompletu vozila.  



Potrebni su vazdušni jastuk, prekidač i kablaža. Ugradnja zahteva demontažu konzole instrument table zbog bušenja  otvora i pričvršćivanja vazdušnog jastuka. Treba proveriti da li na instrument tabli postoji odgovarajuća LED za indikaciju da je vazd. jastuk isključen.

Možda  je potrebno reprogramiranje kompjutera.




El. šeme Logana sa vazdušnim jastukom za vozača i vazdušnim jastucima za vozača i suvozača:

kiconix


Raja


Tchitcha

gde da probam posle ovakvih odgovora...da je bar neko reko ugradjivao sam ili ugradili mi u servisu pa i da pokusam ali ovako mislim da necu ni pokusavati...bar dok se ne javi neko sa pozitivnim iskustvom
Tchitcha

krle

#10
Citat: Tchitcha poslato 20.10.2011. - 07:43
Da li je moguće ugraditi air bag za suvozača u loganu koji ga nema fabrički?


Odgovor koji sam dao je u skladu sa postavljenim pitanjem, a i većina  postova je u skladu sa tim.  Da je neko od članova uradio ovakav "zahvat" već bi to bilo u sekciji "Uradi sam". Ovako, sve se svodi na naša mišljenja, savete, preporuke...

Možda  i nisam nešto preterano  pametno rekao,  kao   što mi nedavno reče jedan bivši član ali ... :ces:

Možeš li uslikati desni bok konzole instrument table? Zanima me mesto za ugradnju prekidača.