Napukao levi prednji far

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Mozda su te gledali cudno zato sto si trazio trihloretil (kako si napisao), a trebalo je trihloretilen. Ja iskreno prvi put cujem za trihloretil, mozda je to drugi naziv za trihloetilen?  :ne:

jasho

Bila je suva od alkohola, nije se mnogo zamaglilo, samo linije, meni izgleda ok, sad je noć, gledaću da slikam sutra po danu, a ta magla meni se čini kao da je rastvorilo plastiku unutar pukotine, al ni sad ja nisam siguran, a za ovaj perhlorid su mi rekli da je isti hemijski sastav kao i trihloretilen, mada se nalzilo u nekoj plastičnoj flašici iz koje su sipali, kao kuvana plastika slično tome?? :ne:

Aleks

 :offtopic: Trihloretilen sa kojim sam ja imao dodira u bivsoj firmi, dolazio je iskljucivo u debelozidnim staklenim bocama sa zatvaracem koji ekstra dihtuje.

zac

#18
Ako je rastvorilo plastiku fara onda je dobro i sanacija je uspela, e samo nisam siguran zasto je zamaglilo, predpostavljam da je od vlage koja je zaostala u samoj pukotini.
A za tvoju informaciju trihloretilen i perhlorid nemaju istu hemisku formulu, samim tim i sastav ne moze biti isti., jedino isto kod ove dve supstance je sto obe sluze za odmascivanje. I znam da je trihloretilen zabranjen zbog toksicnosti i iz tog razloga ga sve manje koriste u hemiskim cistionicama.

jasho

Evo ti slika sad sam probao da uslikam

zac

Pa ja sam mislio da je jedna pukotina, a ono  ustvari  prskotina u vise pravaca. Na slici se lepo vidi socivo fara ali prskotina je mutna, probaj sutra po danu da fokusiras samo nju.

A noktom kad povuces upravno na pukotinu da li se oseca prelaz, i da li je taj prelaz sa blagim radiusom (bez ostrih ivica) ako je tako onda znaci da i perhlorid rastvara tu plastiku. Ova bela magla je 90% od neke zaostale vlage ili cak od vlage iz vazduha, hladno je i sporije isparava perhlorid i imao je vremena da navuce vlagu u sebe. A mozda je u flasici od kapi za nos ostalo takodje vlag koja je pospesila ovo maglenje.

Veterinar

Citat: Aleks poslato 14.10.2011. - 19:59
Mozda su te gledali cudno zato sto si trazio trihloretil (kako si napisao), a trebalo je trihloretilen. Ja iskreno prvi put cujem za trihloretil, mozda je to drugi naziv za trihloetilen?  :ne:

Sve je OK dok ne trazi trinitrotoluen.  :laugh1:

jasho

Citat: žac poslato 14.10.2011. - 21:38
Pa ja sam mislio da je jedna pukotina, a ono  ustvari  prskotina u vise pravaca. Na slici se lepo vidi socivo fara ali prskotina je mutna, probaj sutra po danu da fokusiras samo nju.

A noktom kad povuces upravno na pukotinu da li se oseca prelaz, i da li je taj prelaz sa blagim radiusom (bez ostrih ivica) ako je tako onda znaci da i perhlorid rastvara tu plastiku. Ova bela magla je 90% od neke zaostale vlage ili cak od vlage iz vazduha, hladno je i sporije isparava perhlorid i imao je vremena da navuce vlagu u sebe. A mozda je u flasici od kapi za nos ostalo takodje vlag koja je pospesila ovo maglenje.


U flašici nije ostalo ništa od tečnosti, osušio sam maramicom, bela magla nije bila pre stavljanja perhlorida, tek nakon toga je nastala, kažem da mi se čini pod prstima da su oštre ivice na prskotini nekako blaže, a što se tiče slike ona je upravo ovakva, fokusiranje ne bi ti ništa više pojasnilo?!
Mislim da treba samo da proverimo jer taj perhlorid rastvara ovu plastiku sa fara i generalno plastiku? :rtfm:

boban66

#23
trihlor-etilenum  ili ti Trinti-linti, kako smo ga mi iz milošte zvali.koristio se kod nas na poslu za odmašćivanje reduktora u motorima rukih merno-regulacionih instrumenata.
S njim smo čistili i zamašćenu odeću. Sjajno skida masnoću a površina ostaje čista i suva. 15g. sam skoro svakog dana prao zupčanike  i to bez rukavica. Onda nas kupiše amerikanci i zabraniše u potpunosti njegovu upotrebu. Čak si mogao da dobiješ i otkaz ako ga upotrebljavaš. Danas koristimo druga sredstva za te svrhe ali stari majstori još kukaju za ,,Trinti - lintijem,,
Inače Trihloretilen je bezbojna tečnost ,karakterističnog mirisa, ne mnogo neprijatnog. Rastvara plastiku i zato smo ga koristili za lepljenje plastičnih kadica za mastilo kod ruskih samopišućih mernih instrumenata.Dobijali smo ga u debelim staklenim fllašama ,po 2 kg, merio se u kg a ne u litrima. Ne rastvara bakelit i slične tvrde plastike, te ne može ni da ih lepi. Ove mekše plastike rastvara i lepi ali ipak sastav blago zamuti.Far do duše nisam probao da lepim ali ne verujem da se neće videti mesto lepljenja u vidu zamućenja. No bolje i zamućena ,,dlaka ,, na faru nego da uđe vlaga.

Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

zac

Citat: jasho poslato 15.10.2011. - 05:08
kažem da mi se čini pod prstima da su oštre ivice na prskotini nekako blaže.
Mislim da treba samo da proverimo jer taj perhlorid rastvara ovu plastiku sa fara i generalno plastiku? :rtfm:

U tom slucaju je ocigledno rastvara i to je dobro, a za maglu mi se javi na P.P. mislim da imam resenje i za to.

Aleks

Zar nije bilo dovoljno da je pre lepljenja far radio neko vreme sa uključenim dugim svetlima da se dobro zagreje dok vlaga ne ispari?

staracstol

I ja sam viđao trihloretilen samo u staklenim posudama a izbacuju ga jer se ispostavilo da je i otrovan i jako kancerogen, međutim izgleda da jako dobro radi neke stvari čim ga još uvek koriste tu i tamo.