Krovni nosači za Logana MCV

prethodna tema - sledeća tema

djape

Ljudi, da li neko zna da li negde može da se kupi neki krovni nosač za MCV-a pošto nemam ni onaj uzdužni (sanke) a original košta oko 150 evra (što mi je mnogo). Ili neki poprečni, sve jedno.

deki73

Ima kod Zeljka poprecnih, medjutim zanima me da li je razmak izmedju uzduznih nosaca (sanki) kod logana MCV isti i kod Stepwaya? Zvao sam Zeljka i on kaze da ne zna

LeNgenda

Ne, ne, ako nema "sanki", onda zavrni gumu sto se prostire duzinom krova i pronadji rupe za poprecne nosace, one su neophodne za postavljanje klasicnih krovnih nosaca za Logana.

Ako "sanke" postoje, onda nema brige jer su karavanski poprecni nosaci, u principu, univerzalni i podesivi, dokle god krov nije presirok, a MCV i Stepa su tu sasvim slicni.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

deki73

Zeljko ima poprecne krovne nosace za Logana MCV. Zanima me koliki je razmak izmedju skija na Loganu MCV? Uzeo bih za Stepwaya, ali se plasim da ne pasuju, kao sto sam se zeznuo za zavesice. Jbg, ne odgovaraju. Probacu da ih vratim, tj. zamenim za poprecne nosace, ako je razmak odgovarajuci

kiconix

Koliko se ja razumem u poprecne nosace, oni su univerzalni (mislim na one koji se montiraju na uzduzne).
Jedino ako ih neko prodaje kao tipske (sto je malo verovatno), pasuju za odredjeni model vozila.
Ja sam uvek imao iskustva sa univerzalnim, podesavaju se po postojecim uzduznim nosacima i nema problema za montazu.

deki73

Ma znam to za univerzalne, ali Zeljko prodaje iskljucivo za Logan MCV. Pogledaj na njegovom sajtu

LeNgenda



Slika sa www.dacia-delovi.com.

Jel vidis tockice na kandzama, upravno na poprecne sipke? Ja mislim da oni `vataju i kandze za sanke i poprecne sipke za kandze, sve zajedno. Poprecne sipke mogu da se steluju dok se tockici ne stegnu, a Stepin krov ne bi trebalo da bude siri od MCV-jevog.

Ogradjujem se od svake odgovornosti, ti ucini kako mislis da je najbolje, ali mislim da su oni sasvim odgovarajuci.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.