Odvod kod "A" stuba

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Sasvim slucajno,skidajuci plasticnu zastitu iznad posude za pranje vetrobranskog stakla, naisao sam moguci problemcic. Slicno kao i sa zemljom u blatobranu, i nicanjem raznih biljaka.
Elem, na slici se moze lepo videti.



Prljasvstina vremenom zapusi uzan prostor izmedju posude i lima. Voda odlazi, ali ostaje zemlja koja je narocito u toku zime stalno mokra.
Pokusao sam da skinem posudu, ali izgleda da je sem onog jednog vidljivog torxa, uhvacena i odozdo, ili zakacena na neki nosac. Uglavnom je ja nisam uspeo skinuti.
Vise posla je oko skidanja plastike, nego samo ispiranje. A preko te resetke tesko da bi isprao tu zemlju.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Kakvog posla, ima samo dva tipla!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Ee....samo oce tipl da za*bava. A i sa onim zabicama moras lagano kao sa kristalnom skulpturom, kako ne bi skinuo ov nasu jaku boju.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Boka

Danijel je u pravu , tipl oce da zeza. Ja sam skinuo sa leve strane tipl al sa desne nikako , vrti se ceo tipl ( ne moze da se odsrafi) i mislim da su  :bullshit:.

zac

#4

Spicanglama (spic klestima) uhvati spoljni deo "tipla"(zabice), pa srafcigerom okreni u levo, postoji breg u zabici, i onda centralni deo izadje dovoljno da ga uhvatis klestima.   :wave:

Boka

Pokusacu sutra opet , ceo tipl se vrti kad probam srafcigerom, hvala za savet.  :to:

Daniel

Fora je da nece da izadje. Mucio sam muku i prvi put, a vala i sada. Jedan kako tako, ovaj drugi me ubi. Drzim tipl i srafcigerom okrecem i netje.
Kada sam napisao da moze da hoce da zeza, nisam napisao "iz stomaka", i nije mi prvi put u zivotu da odvrcem nesto  :palica:
Na kraju sam resio tako sto sam zadigao plastiku i nekako dosao srafcigerom do tipla i gurnuo ga gore.
Probaj tako Boko
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zac

Ima resenje i za to, ako nece da izadja srednji deo zabice, onda kad otvoris vrata (tad vidis zabicu od pozadi) duzim srfcigerom ili dugackim nastavkom za gedoru, pritisnes srednji deo zabice od pozadi, to je bolje od nasilnog zadizanja plastike.   :wave:

Daniel

Kada malo podignes plastiku, istim tim srafcigerom ces moci to da uradis. Doduse, kracim.
A kada vec tako dobro poznajes taj kutak, da li je posuda negde ispod zakacena-zasrafljena sem na onom vidljivom torxu? :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zac

Posudu nisam skidao, ali pogledacu sutra pa ti javim.   :wave:

Daniel

Levo-desno, gore-dole...nece. Ili treba jace, ili je prisrafljena sa donje strane. Jace nisam hteo da vucem.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

nik

Sudeći po servisnom uputstvu sem tog jednog šrafa nema ih više.


Verovatno treba malo jače da se cimne :uteg: , e sad na koju stranu   :ne:

krle

Problem može biti u tome što je bočna strana  koja se "uvlači" u nosač premazana sa gum kitom. Ovo otežava izvlačnje rezervoara iz nosača. 


Fotografije novog rezervoara:


Keka

Kad sve to uradite, a pre nego sto pocnete da ispirate, popustite i plasticno podkrilo kod tocka, pa ruku izmedju lima i krila i gore treba da napipate gumenu lulu koja odvodi vodu iz tog oluka.

Ova lula takodje zna da se zapusi, pa i nju treba ocistiti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

I ja sam se danas "zakucao" kod vađenja posude tečnosti za pranje šoferke. Skinuo torx i sav srećan krenem da je vadim kad ono - cvrc - stoji kao da je još negde zavarena za lim auta  :c0:

Nisam hteo da koristim veću silu da ne zeznem posudu pa pitam - da li je neko provalio caku za njeno bezbolno skidanje ?
Ovo je mesto za sLogan ;-)