stradala turbina na loganu 1.5 dci

prethodna tema - sledeća tema

alien3

Pozdrav svima

Riknula mi je turbina na Loganu 1.5 dci. Da li neko zna gde mogu uraditi zamenu, reparaciju, servis, a da to ne bude papreno skupo..:))
Pretpostavljam da moram menjati i dizne (sto bih rado izbegao ako mogu) i gde njih mogu naci povoljno.

Ko u Beogradu prodaje delove po nekoj normalnoj ceni, da ne dere kozu sa ledja..;))

pomagajte..;))


Keka

Koliko je auto presao?

Pod kojim uslovima se desio kvar?

Ko je postavio dijagnozu?

Polovne delove ima Martin, a mnogi hvale servis za turbine u Uzicu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


alien3

presao je samo 65 000 km...turbina je vec radjena kod Zeravice pa je opet riknula (bar tako kaze predhodni vlasnik)

dijagnozu je postavio iskusan majstor (doduse nije ovlasceni servis) ali ima sve simptome da je turbina (curenje ulja, dim iz auspuha i slicno) a i stavio ga je na kompjuter.

da li moram i dizne da menjam, da li se menjaju kad ikne turbina ili to zavisi ako su se ostetile.

Kako mogu doci do Martina, neki broj telefona, a i od ovih u Uzicu, pa da probam..;))

zahvaljujem...;))

neskafa

When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

alien3

zahvaljujem na linku za turbo kompresor...;))

ko ima delove za logana za motor, po korektnim cenama ako neko zna...??

staracstol

To nešto nije u redu prijatelju, pa moj auto je čipovan i ja ga baš gazim, vrtim ga na 4k rpm svaki vikend dok se trkamo uz Frušku goru a prešao je 90k km. Nova turbina ima da se nabavi ovde na forumu, nije skupa. Taj motor il je radio bez ulja il je ta kilometraža šarena laža. Svi moji drugari voze razne turbo dizele i niko ih ne štedi, svi su zavisni od obrtnog momenta i svi ih gaze i nikom ali nikom nije stradala turbina. Neću da sejem seme zla ali nemogu verujem da motori koji pretrčavaju po 500k (ne mislim na našeg rekordera) puštaju ulje u izduv i ostaju bez turba i to dva puta na 65k, meni lično da je neko pričo tu priču dok mi prodaje auto, iju, ne bi mu dobro bilo. Bolje sve pregledaj sve, ali sve jer tu nešto jako nije u redu a sad po zakonu možeš i da ga vratiš ako imaš svedoke da su te lagali a po onome što si ovde izneo, izgleta su te žešće odradili. Čuj dva turba za 65k, pa to ni 1901 nije bilo tako a ne 2011.

Zoran

Malo treba obratiti pažnju na ulje(da nije neko najjeftinije) i prije gašenja motora neka radi na leru neko vrijeme 0,5 do 2 minuta zavisi koliko je motor (turbina) vrući.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Dabome, i redovno mu menjaj Pampers i daj mu čajić od kamilice pre spavanja, dobro je protiv grčeva u stomaku.  :Smiley:

Slažem se sa staracstol da je malo verovatna cela priča. Na toj kilometraži čak i da mu je sve vreme "duša vađena" ne bi se to desilo. Pa sad, ili laže za kilometražu, ili je neka druga uvala.
I ne znam zašto izbegavaš ovlašćene servise, ja bih otišao bar na dijagnostiku. Dalje, tamo ćeš u bazi podataka (na osnovu VIN broja) moći da proveriš dokle je auto održavan u garantnom roku, možda ti se otvore oči... Npr. šta ako je još pre dve godine zapisan podatak da je rađen servis na 120.000km?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Dizne ne moraš da menjaš zbog ovog kvara. I kada budu došle na red za zamenu... računaj da je o oko 100€ ako mogu da se repariraju, odnosno oko 200€ nove (po komadu).

Za turbine je najbolji ovaj servis u Užicu - samo vidi za neku garanciju (u km).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

 :hm:    i meni je jako cudno da ode turbina na toj km.  Loganovac je u pravu , treba proveriti stvarnu km.u ovlastenom  :ces:

taxista1974

Alien3, mislim da su tebi uvalili auto iz taxija sa vracenom kilometrazom. Moj kolega se priblizava cifri od pola miliona, dizelas, i nije imao ni slicnih problema. A gledao sam kako ljudi u dizelasa sipaju mineralno ulje i kako im turbina crkava, posle toga motor im se gasi jer je ostao bez vode. Nego, ti taj auto vrati i trazi da kupis drugi. Ne znam koliko je star auto, ali to su simptomi velike kilometraze i loseg odrzavanja.

staracstol

Ispričao sam slučaj mom mehaničaru (slučajno završismo na istom roštilju) i samo me pitao "Jel ga baba u Nemačkoj na pijac vozila?". Reče čovek sve...

alien3

Jbga, ispadoh magarac za taj auto, provericu u ovlascenom servisu za kilometrazu, inace logan je 2005 pa sad videcemo koloko je zaista presao, pa da vidim dal da se besim medj sunke :(
i ja sam bio u misteriji da mu je riknula turbina na toj kilometrazi, ali racunam moze da se desi, ko zna kao ga je odrzavao, kako ga je vozio, da li ga je drao na hladno???!!
Pretpostavljam da u ovlascenom servisu mogu da mu odrede preciznu dijagnostiku, jer sam se nacitao i ovde na forumu da su ljudi menjali ozbiljne delove pa na kraju neko crevo ustvari nije bilo dobro !!!
Dajte jos neki pametan savet (a da nije da ga gurnem u reku) na sta da obratim paznju, i da li se po vasem misljenju valja upustati u dalju igranku ili prodavati takav kakav je ??!!

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Okreneš Martina na 0642421481 i dogovori se sa njim kad da dodješ da ti proveri auto (dijagnostika i sve ostalo) i da ti on kaže šta da radiš i koliko bi to kod njega koštalo.Ne radim za njega ,ali mi je čovek delovao baš pošteno i mislim da neće da zezne.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!