Cerada

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Razmišljao sam da uzmem ceradu za logija, leto ide, sunce prži, zaštitio bih ga ponekad kako od bezobraznih ptica tako i od curenja raznih smola sa drveća.
Šta mislite o tome i gde da tražim, cena recimo do 2000.00    :ces:

PS kako prevazići problem zvani ANTENA?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladja73

#1
Ja sam kupio u WobyHausu (http://www.wobyhaus.co.rs/) univerzalnu ceradu pre par godina (cena je bila koliko se secam oko 2000 din mozda i manje). Koristim je kada odem na letovanje, kako da sakrijem automobil od sunca tako i tablice  :wink:. Elem, to nije ni bitno, cerada mi se pokazala ok, jeste da ti treba kanap da je uvezes ali to i nije neki problem ako automobil ne vozis svaki dan. Antenu jednostavno prekrijem ceradom i ona se priljubi uz lim krova tako da nema potrebe da je skidas. Evo kako to izgleda:


Mislim da je bacanje para kupovati kvalitetniju ili sivati ceradu ukoliko ti je cerada potrebna kao meni samo ponekad. Meni ova kineska radi posao.
Ove su lepse ali su i skuplje. http://www.gl-tuning.com/artikal.php?id=3487

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Vihor

evo ja nađo ovo, http://www.teleshop024.com/product/cerada-za-automobil/  , naručio dimenziju  L, to je to ? Mislim da ni cena nije velika?   :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladja73

Pa za te pare, super si prosao.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

MajorSoul

Mislim da nije velika cena. Ja sam od njih kupovao ceradu za motor, extra je.
:wind:
..need more buttons..

alexv011

Ja sam u Grckoj kupio za Megana ceradu koja pokriva soferku (i metlice), prozore i zadnje staklo. Ucvrscuje se tregerima za blatobrane.
Je l neko to video kod nas ?
Postoji nekoliko tipova i velicina. Manje vise su univerzalne. Gumirano platno sa unutrasnje strane postavljeno pamukom.
Platio sam je 35 evra ali  je extra.



alexv011

Izvadio sam ceradu iz naftalina i nasao vremena da je slikam.




zac

Steta sto ne pokriva haubu i gepek, i ti delovi su veoma izlozeni UV-zracenju.   :wave:

Loganovac

Ova parcijalna cerada očigledno služi da zaštiti unutrašnjost vozila od prevelike temperature i mislim da je ekstra - više mi se sviđa i sigurno ima bolji efekat od raznoraznih drugih pomagala koja se koriste u tu svrhu. A kad bi pokrivala haubu, gepek i točkove (jer je i gume potrebno štititi od sunčevih zraka), pretvorila bi se u ono o čemu je Vihor i započeo priču.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Svarog

Ovakva delimična cirada je čini mi se i zimi dobra jer sprečava da se na staklima hvata led noćom.

alexv011

#10
Za sneg ne znam ali pravi opasnu 'ladovinu u kabini. Dobro je sto pokriva i brisace pa npr. metlice ne gore na suncu.
Kupio sam je jer mi je voda iz klime  kapala na krov, kap po kap u isto mesto. Nisam imao gde da ga preparkiram, iznerviram se i odem i kupim ovo.
Montira se za 5 min. i spakuje za 10. min. ; extra.


stalker

Ja sam promjenio nekoliko ceradi ali još nisam pronašao dugotrajnije rješenje.
Najprije sam koristio nešto poput ove kod alexv011 ali je moja bila od nekog sivog najlona i nakon dva ljeta se raspla na suncu.
Zatim sam kupio nekakvu od tankog platna koja je bila samo u modroj boji. Siguran sam da bi bijela ili srebrna bila puno korisnija za odbijanje sunčevih zraka ali morao sam se zadovoljiti i s ovom. Prekrivala je cijeli auto do pragova i dna branika ali je u nju sunce uništilo nakon dva ljeta i sada nemam nikakvu.
Razmišljao sam o kupovini neke kvalitetnije koja ima uz zaštitu od sunca ima zaštitu od nečeg još opasnijeg a to je tuča. Kako su ljetne oluje sa tučom česte, o oovom vidu zaštite uvijek treba ozbiljno razmišljati čak i kad imate garažu je rnikad nisi siguran gdje te može zadesiti tuča kada komadi leda znaju biti kao orasi pa i veći.
Ali takve cerade koštaju oko 100 E a uvijek se nađe nešto preče za kupiti pa još nisam nabavio nikakvu. :(
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com