Poziv na besplatni proljetni pregled Logana

prethodna tema - sledeća tema

Keka

#45
Citat: svrle poslato 09.04.2011. - 12:38
Bio na pregledu u AK Kompresor. Prijem korektan ali bez ikakvog posluzenja. Majstor koji je radio bio je ok i odgovorio je na sva moja pitanja. Sve kontrole su bile vizuelne kontrole. Trebalo im je oko 5-10 minuta. I s obzirom da mi se blizi prvi servis dali su mi ponudu za prvi servis:

1. pregled vozila  0.2 sata x 1600 = 320 din
2. redovan servis 1.7 sati x 1600 = 2720 din
3. filter ulja 1 kom x 1006.59 = 1006.59 din
4. filter vazduha 1 kom x 1265.80 = 1265.80 din
5. ELF Competition STI 10w40 3.5 l x 472.80 = 1654.80 din

Total bez PDV-a: 6967.19 din
Popust 20% na rad i delove ako se uradi u narednih 45 dana
Total sa popustom i PDV-om: 6577.03 din

Bio bi red da se konacno ove derikoze iz servisa dogovore i da imaju iste cene, ili da im neko nadlezan iz RNS lupi samar i uvede stroge principe poslovanja kad vec nece ili ne mogu sami. Nije u redu da cena delova i cena radnog sata toliko varira od servisa do servisa.

Druga sramota je sto su nabili cene pa se razmecu sa popustom 20%, sa kojim sve izadje kao pre popusta  :fiju:

Citat: perke21 poslato 13.03.2011. - 07:41
Evo i mog prvog računa  :hall:




Citat: penevl poslato 04.02.2011. - 22:03
veliki servis na 42200km,ali je autu star 5 god...


Citat: hobbista poslato 12.10.2010. - 13:44
Evo i mene, sa računom sa drugog servisa (koji sam uradio malo ranije) :)
Zamenjeni su: ulje, svi filteri, svećice, disk pločice.
Pored ovoga, preštelovani su ventili.



Servis odrađen na 25.500 km

Citat: Deki poslato 03.08.2010. - 18:47
Završen prvi redovan servis kod Žive.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

To se nakada zvalo navlakuša a sada je popust ili akcija...
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Danas nakon seminara zapeo u guzvi nedaleko od Hyatta i odlucio da skrenem u HIT. I pored guzve, prihvatili auto odmah, majstor ga pregledao. Auto ima 134.000 km. Zbog mnogih koji nisu pratili sve teme, pored redovnih servisa na oko 90.000 km sam zamenio levi kraj spone. Prve plocice zamenjene su na 86000, diskovi, paknovi, vodena pumpa, spaner PK kaisa, antifriz, ulje serva, kociono ulje... su fabricki (neke od stavki nisu za pohvalu, nesto ce biti zamenjeno pre godisnjeg odmora (antifriz, kociono ulje)). Prednje gume presle su preko 70.000 km, zadnje preko 50.000 km.
Jedino sto je markirano su kocione plocice. Cena sa zamenom i popustom je 3930 dinara. Komentar je bio da su plocice 5-6 mm debljine, sto je jos 40000 moje voznje, tako da  :-)1 .
Sve ostalo je bez greske - spone, nosaci motora, kugle, turbina (na njihovo cudjenje) suva, gume dobre... Paknovi za jos mnogo opustene voznje, ali ne znam kako se to moze ustanoviti bez skidanja tocka  :ha: .
Kompjutersku dijagnostiku nisu hteli raditi, ali sam insistirao. Dobio Dacia-privescic, popio kafu. Ponudjen da vozim Dustera dok traje pregled, ali od auta se nisam odvajao.

gio

Čekaj, pločice za 1.4mpi i 1.5dci zar ne bi trebalo da su iste cene? Meni u A.K.Voždovac nude zamenu pločica za 3200 din a tebi u hit-u za 3900? :fiju:

Inače, po onoj ponudi same pločice su 2000 din.

kiconix

Do sad smo prostudirali da delovi i ruke zavise od servisa do servisa, neko krade neko kraducka.

navolim

Evo da i ja napišem: išao sam u subotu kod Žive - stigao oko 7:30 i bio treći po redu. Oni počinju da rade u 08:00, dok su nas popisali, dok sam došao na red, završio sam oko 9:15-9:20. Vozim Logana 1.5dCi i nađeno mi je da ne rade grijači (od 'krupnica'), a od 'sitnica': poziciona svijetla i svijetlo registarske tablice. Dobio sam i ponudu sa pospustom 20% (jedan grijač je 1650 RSD, a usluga 1500 RSD - obije cifre su bez popusta) i opcijom važenja 45 dana.

Ponudli su mi i original metlice po cijeni 950 RSD (za jednu metlicu) - da li se to isplati uzeti (i na ovo ima popust od 20%)?
Takođe, i komplet sijalica (valjda, original) po cijeni od 950 RSD - da li se i to isplati uzeti (i na ovo važi popust 20%)?

Inače, ja kod Žive (iako živim u Bgd, osnosno, u selo Žarkovo :)) radim sve servise i preglede - usluga je, što se mene tiče, korektna.

Pitao sam, u posebnoj temi, pa, da iskoristim priliku, da pitam i ovdje: da li je očekivano da grijači otkažu (moj Logan je kupljen jula 2006 i prešao je 108000 km) poslije nepunih 5 (pet) godina? Da li su grijači bitni samo zimi, ili i ljeti i zimi?

Pozdrav

Veterinar

Na pregledu bio sam jedini vlasnik koji stoji uz svoj auto. Govorim o tom trenutku u tom servisu. Obelezeno je da je provereno sve, mada se ne bi radila kompjuterska dijagnostika da ja nisam trazio, a iksicima su obelezena polja (nemam papir pred sobom) - paknovi, set rezervnih sijalica, stanje rezervnog tocka - sto nije proveravano. Koliko bi i sta bi bilo proveravano da nisam bio uz auto? Ipak, moj subjektivni utisak je da je sama usluga pregleda u servisu uradjena korektno.

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 09.04.2011. - 21:08
Jedino sto je markirano su kocione plocice. Cena sa zamenom i popustom je 3930 dinara. Komentar je bio da su plocice 5-6 mm debljine, sto je jos 40000 moje voznje, tako da  :-)1 .

Od pregleda auta presao sam gotovo 15000 km. Plocice su sada debljine oko 7 mm (bar). Toliko o tome.

hobbista

Bile su 5-6mm debljine, a sada su (posle 15.000 km) bar 7mm ?

Odaj mi tajnu tvoje voznje :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Njihov komentar je bio da je debljina 5-6 mm (to je preko 40000 km moje voznje, zato nisam nista proveravao), obelezili su to na papiru sa usmenim komentarom kako je vreme za zamenu. Presao sam od tada kilometrazu koju prelaze automobili u toku godine u proseku. Verujem da mogu jos 2-3 puta toliko. Plocice sam pogledao pre polaska na godisnji odmor i pre neki dan kada sam pobusio gumu.

zac

Moje isto, sto vise vozim sve deblje i deblje, jos malo cu da ih skinem i da stavim polovne, a ove da prodam kao nove.  :lau:

Veterinar

Sunce zarko, htedoh svim svojim pisanijem reci da su plocice bile sigurno oko 8 mm debljine kada su mi preporucili zamenu jer su istrosene. Nisam se hvalio kako kod mene sve vremenom postaje deblje  :nami: . Pisem o tome koliko su neobjektivni.

zac

#57
Ali ja  pisem objektivno, plocice su sve deblje i deblje... mislim plocice salca na stomaku.  :laugh1:


Veterinar